Krowiarki - nowe schronisko?

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Krowiarki - nowe schronisko?

Post autor: Tauzen » 14 grudnia 2015, 19:48

viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 24 stycznia 2016, 17:14

A co w tym zlego, ze powstaje nowe schronisko?

Tauzen, od kilku lat jest taki ped ludu"" do gorskich wycieczek (super), ze ciezko z noclegiem w schroniskach,
Tak czy Nie ? .

Jak sam wiesz wielu nocuje w kosowkach, kolebach, pod smrekami czy................to jest legalne :P :P :P

Amatorzy wschodow slonca na Babiej ? ilu razy widzieliscie rozbite namioty?, noclegi w plachtach, w kosowkach, czemu nie reagowaliscie?

Czemu jest tak ze musimy ïnnym"zazdroscic", jak poprzednia wladza bawila sie"" za "nasze"to bylo cacy , teraz :twisted: czyzby podwojna moralnosc :lol:

Banki, Media w obcych rekach - to WAM pasuje co :twisted: ,
budowa schroniska , to juz ...........przestepstwo
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 stycznia 2016, 18:02

viking pisze:A co w tym zlego, ze powstaje nowe schronisko?

Tauzen, od kilku lat jest taki ped ludu"" do gorskich wycieczek (super),
idąc tym tokiem myślenia - postawmy schronisko co 500 metrów. Żeby wszyscy się zmieścili. Tak samo jak w miastach wyasfaltujmy wszystko, aby każdy mógł sobie postawić auto pod blokiem.
ze ciezko z noclegiem w schroniskach,
Tak czy Nie ? .
nie. Nie wiem jak w Tatrach ale w innych pasmach nie miałem od kilku lat problemu z noclegiem. Owszem, spałem czasem na glebie, ale to dla mnie nie jest ujmą na honorze. Nie przypominam sobie też, aby ktoś ze znajomych miał problem z noclegiem w schroniskach.
viking pisze: Banki, Media w obcych rekach - to WAM pasuje co :twisted: ,
a do tego jeszcze ci cholerni wegetarianie i cykliści
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 stycznia 2016, 18:52

Przejeżdżaliśmy w ubiegłym roku przez Krowiarki i budowano tam jakieś murowane "cudo" i okazało się to schronisko, tylko dlaczego murowane, czy nie lepiej byłoby drewniane :zly: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 stycznia 2016, 19:14

pytanie czy coś stojącego przy parkingu i drodze w ogóle można nazwać schroniskiem? Nie łudźmy się, tam nie trzeba "atmosfery", więc i drewna. Zresztą skoro schronisko na Markowych nie jest drewniane, to na Krowiarkach ma być?

Zresztą inna sprawa to kwestia czy schronisko tam jest potrzebne, a inna - to w jaki sposób załatwiono na nie pozwolenia.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 stycznia 2016, 19:18

a tak na marginesie - dyrektor BN stracił stanowisko już w grudniu :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 24 stycznia 2016, 20:33

Pozdrowionka :-) dla "wyrosnietego Madrego "nastolatka" Napisalbym w skrocie , "G..no wiesz bos mlody"
Pudelek pisze: idąc tym tokiem myślenia - postawmy schronisko co 500 metrów. Żeby wszyscy się zmieścili. Tak samo jak w miastach wyasfaltujmy wszystko, aby każdy mógł sobie postawić auto pod blokiem.
Idac twoim tokiem myslenia, zlikwidujmy wszystkie schroniska, spijmy na glebie , a co ujma jakas czy co?, zniszczmy drogi asfaltowe, wystarcza gruntowe (jak dawniej) po licho komu "prad", niech wroca swiece :twisted: czyli wielki powrót do korzeni :lol: Natura przede wszystkim

Masz recht
Pudelek pisze:nie. Nie wiem jak w Tatrach ale w innych pasmach nie miałem od kilku lat problemu z noclegiem. Owszem, spałem czasem na glebie, ale to dla mnie nie jest ujmą na honorze. Nie przypominam sobie też, aby ktoś ze znajomych miał problem z noclegiem w schroniskach.
Skoro tak piszesz, to ci wierze, ze ty nigdy nie miales problemu z "legalnym "noclegiem ( ja mam pecha bo czesto mialem) :twisted:

Pudelek pisze:a do tego jeszcze ci cholerni wegetarianie i cykliści
:twisted:

A co z "ciapatymi" i POpaprancami :) :) :)

Jesli o mnie chodzi, to jesli juz powstaje nowe schronisko, to tylko i wylacznie cale w drewnie
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 24 stycznia 2016, 21:19

Oprócz tego że to raczej będzie spełniało funkcję knajpy, to głównie mi o to chodziło, że Pan dyrektor ma po prostu tupet bo sam sobie we własnej sprawie wydaje decyzję.
Po prostu nie wierzę, że cała sprawa jest załatwiana bez żadnych przekrętów.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 stycznia 2016, 10:30

Po prostu nie wierzę, że cała sprawa jest załatwiana bez żadnych przekrętów.
To już sprawa dla służb prokuratorskich.
Co do spania byle gdzie to mnie to już nie interesuje, chciałbym się wyspać w miarę normalnych warunkach, a w kosówce. U nas kompletny brak schronów bezobsługowych i też się stąd bierze deficyt miejsc noclegowych w górach.
Schronisko w okolicach Babiej jest potrzebne i to jak najbardziej.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
creamcheese
Turysta
Turysta
Posty: 46
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 14:22

Post autor: creamcheese » 25 stycznia 2016, 10:48

PiotrekP pisze: Schronisko w okolicach Babiej jest potrzebne i to jak najbardziej.
Przecież są Markowe.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 stycznia 2016, 10:53

Przy tej liczbie odwiedzających to za mało, przydałoby się cos niżej, ale schronisko, a nie jakiś potworek murowany, tylko obity drewnem dla niepoznaki. Taki budowli powinni zakazać w górach pod karą śmierci :kukacz: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 25 stycznia 2016, 16:10

szkoda, że obiekt BV nie dotrwał do dzisiaj - stamtąd wejście na wschód byłoby bardzo szybkie ;)

No i to było rzeczywiście schronisko - kamienne, trzeba było tam się wdrapać. A nie betonowy bufet przy drodze dla stonki.

Generalne Markowe już są dość nisko - ile osób chcących wejść na szczyt spałoby rzeczywiście przy Krowiarkach?
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 stycznia 2016, 18:50

Pudelek pisze:szkoda, że obiekt BV nie dotrwał do dzisiaj - stamtąd wejście na wschód byłoby bardzo szybkie
Szkoda, jedyna nadzieja, że może Słowacy coś wykombinują. Poniżej przy żółtym szlaku były kiedyś po Słowackiej stronie dwie solidne wiaty, tylko czy się ostały po ostatnich remontach szlaku.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 25 stycznia 2016, 21:16

Tauzen pisze:Oprócz tego że to raczej będzie spełniało funkcję knajpy, to głównie mi o to chodziło, że Pan dyrektor ma po prostu tupet bo sam sobie we własnej sprawie wydaje decyzję.
Po prostu nie wierzę, że cała sprawa jest załatwiana bez żadnych przekrętów.
Napiszę tak, Jeżeli w tym miejscu powstałby kolejny zachodni market typu Lidl, Real, Aschaum, lub kolejna stacja benzynowa zachodniego konsorcjum czy tez bar szybkiej obslugi typu McDon..... to media o tym by nie naapisali (bo i po co? skoro to ich interes), ale, że powstanie polski obekt, gdzie pieniadze będą odprowadzane do polskiego systemu, to już ......larum i medialna nagonka. :shock:

Tak to już jest ; gdy na plecach polskiego robotnika bogaci się Niemiec to jest :spoko: , natomiast jak interes rozkręci tzw "Kowalski" to już przekręt ..............naginanie prawa. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

klasyka; to patrzenie rodakowi do kieszeni :7:
Zawiść to narodowa (nieuleczalna) choroba polaków :cry:
W takim duchu rośnie kolejne pokolenie "nastolatków", wychowanych na medialnej "papce" obcego imperium
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 26 stycznia 2016, 1:13

Gdzie napisałem że komuś patrzę do kieszeni? Nastolatkiem nie jestem, nie wiem czy to miał być komplement?
A co wychowania na medialnej papce to byś się bardzo zdziwił.
Mi chodzi o respektowanie prawa, a w tym przypadku śmiem wątpić czy wszystko odbyło się tak jak powinno.

Do rzeczy. Akurat pracuje zawodowo przy tego rodzaju inwestycjach - głównie w papierach. Nie wydaje Ci się dziwne, że dyrektor parku dziwnym trafem ma działkę przy samym wejściu do Parku Narodowego?
Dwa - to o czym pisałem na samym początku - facet bez żadnych skrupułów wydaje sam decyzję w swojej sprawie, oczywiście pozytywną.
Trzy - pojedź sobie na Krowiarki i oceń swoim fachowym okiem ile to tam będzie na tym piętrze miejsc noclegowych. Napiszę raz jeszcze - według mnie to będzie głównie knajpa, restauracja etc.
Cztery - czytaj ze zrozumieniem co inni piszą.

Żeby to łopatologicznie wytłumaczyć to zapytam. Czy gdyby w Twoich Mysłowicach Prezydent Miasta miał najlepszą działkę inwestycyjną w mieście i zrealizował by na niej kontrowersyjną inwestycję, która zależałaby od jego opinii, to czy też byś tak samo tłumaczył go, że to tylko "Kowalski" a nie żadna zachodnia korporacja, więc mu się należy?
ODPOWIEDZ