Zwardoń - szlaki

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Gosia23
Turysta
Turysta
Posty: 39
Rejestracja: 02 czerwca 2014, 16:01

Zwardoń - szlaki

Post autor: Gosia23 » 03 czerwca 2014, 18:56

Od 18.06 - 22.06 mam noclegi w Zwardoniu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie szlaki warto przejść. Oczywiście tak żeby wracać na noc do Zwardonia. W tej okolicy byłam ponad 20 lat temu... :D
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 03 czerwca 2014, 23:03

Rachowiec, Oźna, Magura. Po słowackiej stronie ładny szlak z przełęczy Graniczne do Myta przez Skalite. Ewentualnie na Wlk Raczę i nazad - ale to 10 godzin, więc wycieczka na cały dzień, no i wraca się tą samą drogą.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 04 czerwca 2014, 9:00

Gosia23, ja bym wsparła się na Twoim miejscu komunikacją PKP, np. możesz podjechać do Rajczy i pójść przez Mladą Horę na Rycerzową i wrócić przez Bendoszkę i Praszywkę do Rycerki Dolnej i przejść przez pewną górę na Ł (Łysiec czy jakoś tak) do PKP Sól.
Na Raczę możesz się też udać z Rycerki Kolonii, ale koniecznie musisz sprawdzić rozkład jazdy, ktoś na pewno tutaj Ci udzieli informacji jak to wygląda. Wtedy możesz sobie zejść do Zwardonia albo znów do Rycerki, ale już przez Halę Rycerzową/ Przegibek.
Hmm już Ci zazdroszczę ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Gosia23
Turysta
Turysta
Posty: 39
Rejestracja: 02 czerwca 2014, 16:01

Post autor: Gosia23 » 04 czerwca 2014, 16:41

Bardzo Wam dziękuje za podpowiedź...Małgo zawsze możesz dołączyć :D
ODPOWIEDZ