Kara za zabicie niedźwiedzia w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Paula

Post autor: Paula » 26 października 2007, 15:54

heh, w polskim prawie jest jeszcze więcej kretynizmów: dlaczego za pedofilie dostaje się 5 lat? toż to na dożywocie zasługuje, nie zresocjalizuje się takiego zboczeńca bo to nie uleczalne..
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 października 2007, 15:58

Paula
dożywocie zasługuje,
jakie dożywocie do piachu albo wykastrować będą siedzieć w ciepłych ciurmach na koszt podatników :)
Paula

Post autor: Paula » 26 października 2007, 16:12

racja racja! zwracam honor! :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2007, 11:48

Wczoraj w tv słyszałem, że sprawcy mogą zostać bezkarni. Podobno w takich przypadkach sprawy są umarzane, bądź dostaje sie minimalne wyroki. Facet ze szczegółami opowiadał co zrobił z tym misiem, jak twierdzi, bronili się!
Paula

Post autor: Paula » 29 października 2007, 23:38

Też słyszałam! mało tego że kar nie będzie to nieźle kota ogonem wykręcili! Chociaż, na miśkach się nie znam, ale ta ich tj "poszkodowanych turystów" wersja w kilku miejscach jest bardzo niespójna. Nie sądzę żeby mieli czas uspokajać niedźwiedzia bułkami, który dopiero co rzucił się na jedno z nich...

A co do pedofilii to jednak honoru nie zwracam, bo tak sobie myślę że "do piachu" to zbyt rach ciach i po sprawie kara, a "kastarcja" - no niestety nie tylko tym dzieci są molestowane. Utrzymuje dożywocie w zaostrzonym rygorze (więźniowie ponoć w sposób szczególny traktują pedofili :twisted: )
Alf

Post autor: Alf » 12 listopada 2007, 14:48

http://wiadomosci.onet.pl/1639511,11,item.html
Jest szansa że odpowiedzą za swój czyn
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 listopada 2007, 15:06

od dzieciaka duzo czasu spedzalem w lesie a to dzieki ojcu ktory byl lesnikiem...on zaszczepil we mnie milosc i szacunek do przyrody...kiedy czytam historie tego malego niedzwiadka :zly: cos bym napisal ale to moze byc zbyt radykalne :!: domagam sie kary :!: :!: :!: :!:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 listopada 2007, 15:55

znalazlem to na innym forum ...
a oto propozycja jednego z forumowiczow odnosnie kary za ten bestialski czyn :spoko:

Szczecin-2lata-bezpłatnej pracy w zoo i posprzątać Tatry

powiedzmy sobie szczerze do wieznia i tak nie pojda :!: zawiasy to max :( ale powyzsza opcja dobrze by im zrobiła :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 listopada 2007, 18:40

mosquitos heaven pisze:Szczecin-2lata-bezpłatnej pracy w zoo i posprzątać Tatry

powiedzmy sobie szczerze do wieznia i tak nie pojda Exclamation zawiasy to max Sad ale powyzsza opcja dobrze by im zrobiła

Popieram w 100 %
Paula

Post autor: Paula » 12 listopada 2007, 22:02

no tak, tylko że my nie mamy wpływu na wyrok :/ Ale pomarzyć można zawsze - co by tu im doładować za tego niedźwiadusia :twisted:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 17 listopada 2007, 16:28

Miałem okazje być na Grossglocknerze parę dni przed tą tragedią. W 2005 roku natomiast wchodziłem drogą na której zdarzył się ten wypadek.
Warunki podczas naszego wyjazdu były takie sobie- dużo opadów, mgliście (mieliśmy szczęście na jeden dzień pogody z pięciu, które tam spędziliśmy). Lodowce były jednakże całkiem nieźle wytopione, więc wszystko zależało od ilości świeżego śniegu.
Lodowiec Hoffmana nie jest duży, jest jednak dość poważnie uszczeliniony. Największym problemem są szczeliny w dolnej części, a także przy przejściu z lodowca na skałę.
Dziwczyna uczestnicząca w tym wypadku studiuje na tej samej uczelni co ja (Ć Katowice), nie miałem jednak okazji Jej poznać.
Nie wiem co było przyczyną, nie chcę się wypowiadać. Nie znam doświadczenia tych osób, nie wiem dokładnie jakie były warunki. Sam teren znam i faktycznie jest dość parszywy (choć bez przesady).

RIP, kondolencje dla rodzin.
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2007, 16:56 przez jck, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Bogdan

Post autor: Bogdan » 11 stycznia 2008, 19:18

Wyrok jest prawomocny ?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 11 stycznia 2008, 20:03

Mosorczyk pisze:sąd wymierzył po 5 lat więzienia dla trzech turystów
W zawieszeniu ?, czy od razu paka ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
j-94

Post autor: j-94 » 11 stycznia 2008, 20:03

Za mało, stanowczo za mało, powinni robić teraz dodatkowo na rzecz parku za friko
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 stycznia 2008, 20:36

Spokojnie to na razie początek, postepowanie prowadzi prokuratura, a kara za ten czyn jest od 3 miesięcy do lat 5. Na razie dzisiaj przedstawiono im zarzuty. Do rozprawy w sadzie jeszcze daleko, pewnie wniosą wnioski dowodowe...sprawa może się skończyć od oskarżenia aż do umorzenia w zależności od zebranych materiałów postepowania 8)
ODPOWIEDZ