Kara za zabicie niedźwiedzia w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 stycznia 2008, 21:06

Sąd jak sad.. wymierzą sprawiedliwość jak bedą uwarzali za stosowne chociaż powinni zapoznać się chociaż trochę i wiedzieć że populacja niedźwiedzi w szczególności w górach jest cenna... tacy ludzie to zgroza i pewnie im sie "upiecze" :(
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 11 stycznia 2008, 22:00

Miałem dziś sen o dwóch niedźwiedziach które spacerowały sobie po ulicy w moim mieście i nikt się ich nie bał nawet małe dzieci. Najlepszą karą byłaby praca w zoo przy wychowywaniu małych niedźwiadków tz. karmienie i zdobywanie jedzenia i oczywiście opieka przez pięc lat. ( okrutny sędzia )
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 stycznia 2008, 0:03

Mosorczyk pisze:Dzisiaj radio RMF FM podało, że sąd wymierzył po 5 lat więzienia dla trzech turystów, którzy ukamieniowali małego 1,5 rocznego niedźwiadka w Dolinie Chochołowskiej dnia 22 października 2007.
:spoko:
aczkolwiek wydaje mi się, że to za dużo....tzn. nie żebym uważała, że powinno być mniej, ale jak znam polskie prawodawstwo to coś nie wydaje mi się, żeby 5 lat zasądzili za zabicie niedźwiedzia...czasem za nieumyslne spowodowanie śmierci człowieka tyle dają, albo mniej...ale może się mylę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 stycznia 2008, 11:24

Mooliczek pisze:aczkolwiek wydaje mi się, że to za dużo....tzn. nie żebym uważała, że powinno być mniej, ale jak znam polskie prawodawstwo to coś nie wydaje mi się, żeby 5 lat zasądzili za zabicie niedźwiedzia...czasem za nieumyslne spowodowanie śmierci człowieka tyle dają, albo mniej...ale może się mylę.
albo i 8) dostaną wyroki w zawieszeniu, gdyż swoim postępowaniem i zeznaniami stwierdzą iż była to nieumyślność w ich postępowaniu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 stycznia 2008, 13:33

Zabicie niedźwiadka nie równa się zabiciu człowieka, chociaż niewykluczone, że od tego może się zacząć. Dlatego po co ich wsadzać do więzienia? Żeby sobie x czasu za dormochę (z ich strony, a za moje pieniądze z podatków) żyli? Tacy to powinni dostawać kary finansowe i prace społeczne do wykonania np. na rzecz TPN czy innej organizacji.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 12 stycznia 2008, 14:59

Nie bede osadzal tej sytuacji,bo nie wiem jak bylo,a media roznie rozne rzeczy pokazuja.Wyrok jest, miejmy nadzieje,ze sprawiedliwy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2008, 22:28

Hej nie mylcie jeszcze faktów nie ma jeszcze wyroku, na razie zostały im przedstawione zarzuty w postepowaniu przygotowawczym w którym na chwile obecna występują jako podejrzani i mają prawo do wniesienia wniosków dowodowych itp. a co co do wyroku to jeszcze daleka spraw, gdyż najpierw musi wpłynąc do sądu akt oskarżenia ale to jeszcze daleka droga...chyba że poddadzą się dobrowolnie karze ( w przypadku gdy przyznają się do zarzucanego im czynu) to wtedy odbędzie ogłoszenie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy sądowej :|
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 13 stycznia 2008, 22:47

McGregor pisze:Hej nie mylcie jeszcze faktów nie ma jeszcze wyroku, na razie zostały im przedstawione zarzuty w postepowaniu przygotowawczym w którym na chwile obecna występują jako podejrzani i mają prawo do wniesienia wniosków dowodowych itp. a co co do wyroku to jeszcze daleka spraw, gdyż najpierw musi wpłynąc do sądu akt oskarżenia ale to jeszcze daleka droga...chyba że poddadzą się dobrowolnie karze ( w przypadku gdy przyznają się do zarzucanego im czynu) to wtedy odbędzie ogłoszenie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy sądowej :|
Ok zasugerowalem sie postami innych.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 13 stycznia 2008, 22:51

Karą dla nich powinno być spotkanie się z matką zamordowanego niedźwiadka :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 28 stycznia 2008, 15:51

uważam że więzienie to zła kara bo my na nich będziemy płacić.powinni dostać pożądną karę pieniężną i godziny prac na rzecz parku narodowego.i to dużo godzin
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 stycznia 2008, 19:16

nie znam sie na prawodawstwie i do końca nie znam sprawy ale kiedy pomysle o tym co ci ludzie(czy aby napewno ludzie?)zrobili to dochodze do wniosku ze samemu to juz strach w góry isc jak po szlakach takie bestie chodzą(ludzie nie misie)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 czerwca 2008, 21:33

maga pisze:uważam że więzienie to zła kara bo my na nich będziemy płacić.powinni dostać pożądną karę pieniężną i godziny prac na rzecz parku narodowego.i to dużo godzin
Jest wyrok:
http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... &Itemid=37
dla mnie to śmiech na sali. Moim zdaniem kary powinny być wyższe. Ale to moje prywatne zdanie. Ważne, że zostali skazani prawomocnym wyrokiem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 22:17

pewnie dostaną 2-3 w zawiasach na jakies 3 i z kilo godzin prac spolecznych...no nic poczekamy zobaczymy :!:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 22:19

Jest wyrok:
http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... &Itemid=37
dla mnie to śmiech na sali. Moim zdaniem kary powinny być wyższe. Ale to moje prywatne zdanie. Ważne, że zostali skazani prawomocnym wyrokiem.
Ja to bym tych skurwieli ukamieniował. Przepraszam za wyrażenie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 22:21

nie no........nie doczytalem do konca wontku a coś takiego :oczynoela: masakra :!:
Królik pisze:dla mnie to śmiech na sali
dokładnie króliku
ODPOWIEDZ