Wejście na Kościelec

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Wejście na Kościelec

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:24

Witam

Wybieram się na początku sierpnia w Tatry. Jako bazę wypadową wybrałem Zakopane ze względu, że wybieramy się na dwa małżeństwa z dziećmi. Wraz z kolega chcemy wybrać się dwa razy sami na szlaki. Pozostałe dni poświęcamy wyjściom w doliny itp. ze względu na dzieci.
Planujemy wejść na Kościelec i proszę o opinie na temat tej góry. Mam lęk wysokości ale zawsze w górach staram się go przełamywać.
Proszę też o propozycję innych szlaków.

Pozdrawiam
Marcin
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:26

mumek1916 pisze:proszę o opinie na temat tej góry
Bardzo ładna z wyglądu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:31

Jak ona wygląda to ja wiem
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:32

Jest skalista i nie ma niej sztucznych ułatwień.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 07 marca 2013, 10:33

mumek1916 Przeniosłem Twój temat do odpowiedniego działu.

mumek1916 pisze:Planujemy wejść na Kościelec i proszę o opinie na temat tej góry. Mam lęk wysokości ale zawsze w górach staram się go przełamywać.
Jak dla mnie to przełamywanie lęku na Kościelcu, na którym nie ma żadnych zabezpieczeń jest lekką przesadą. Góra wydaję się być łatwa do zdobycia, lecz "końcówka" może przysporzyć wiele problemów.

Może warto by było uderzyć w Zachodnie ?? Wspaniałe widoki a i trudność o wiele mniejsza. Ale decyzja należy do Was
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:33

A jak oceniasz trudność wejścia na sam szczyt?
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 07 marca 2013, 10:34

Witam,
na stronie główniej portalu Góry-szlaki masz obszerny atrykuł dotyczący Kościelca, link poniżej:

http://www.gory-szlaki.pl/index.php?opt ... &Itemid=77

Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:36

WAR pisze:masz obszerny atrykuł dotyczący Kościelca
Czytanie tego dreszczowca zajmie Ci więcej czasu niż wejście na Kościelec od Przełęczy Karb.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 07 marca 2013, 10:36

WAR pisze:na stronie główniej portalu Góry-szlaki masz obszerny atrykuł dotyczący Kościelca, link poniżej:
Uprzedziłeś mnie z tym :D
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:38

Siedzę na forach i czytam trochę o tej górze. Opine są mocno podzielone.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:40

Opine są mocno podzielone.
I pewno przesadzone. "Straszny próg", "półki przed szczytem". Tylko, że z tym Twoim lękiem wysokości to może rzeczywiście idź na pierwszy ogień na inny szczyt. Tak w ramach dmuchania na zimne. Np na Zadni Granat od Koziej Dolinki. Latem to spacer towarzyski przy herbatce i biszkoptach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:40

Oglądam też filmiki ludzi którzy wchodzili na tą górę ale wiadomo, że nagranie nie oddaje w 100% tego jak jest w rzeczywistości
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2013, 10:43

To nie jest moje pierwsze wyjście w góry. Mam za sobą podstawowe szczyty typu Kasprowy wierch, Giewont
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 07 marca 2013, 10:56

Dobromił pisze:
WAR pisze:masz obszerny atrykuł dotyczący Kościelca
Czytanie tego dreszczowca zajmie Ci więcej czasu niż wejście na Kościelec od Przełęczy Karb.
Faktycznie, relacja jest bardzo długa, ale lubię takie. Mieszkając w Gdyni nie wiele mam okazji do chodzenia po Tatrach, więc w wolnej chwili zawsze można poczytać przewodniki.

W momencie, kiedy ktoś ma małe doświadczenie w chodzeniu po górach zawsze lepiej jest dać mu do poczytania artykuł, który zawiera dużo szczegółów, tak żeby mógł wyrobić sobie sam opinię na temat góry niż opierać się tylko na uwagach typu: "spacerek..."

Pozdrawiam
bton1

Post autor: bton1 » 07 marca 2013, 11:06

Moim zdaniem jak na przełamywanie lęku to kiepski wybór. Emocje są spore, więc może naprawdę lepiej spróbować Zachodnich albo Szpiglasowego, nawet od MOka?
ODPOWIEDZ