Giewont i jego magia...

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 30 czerwca 2008, 13:15

Myślisz, że to gra warta świeczki? Biorąc pod uwagę ekspozycję ściany Giewontu na Dolinę Strążyską, gdzie roi się o TPNowców i innych TOPRowców, bezwzględny zakaz wspinania w masywie Giewontu, a także fakt dużego zarośnięcia w okresie letnim?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Oscar

Post autor: Oscar » 30 czerwca 2008, 13:42

Tak, tak wiem o całorocznym zakazie na Giewoncie poza wyznaczonymi szlakami. Wiem że trasa jest bardzo zarośnięta i trudna orientacyjnie i zdaje sobie także sprawę z jej ekspozycji. Jednak mam ochotę się z nią zmierzyć. Nie mam zamiaru wchodzić na główny wierzchołek i biorę również pod uwagę wcześniejszy wycof ze Żlebu.

Jesteś zainteresowany tą trasą ?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 30 czerwca 2008, 13:48

Za mało znam topografię Małego Giewontu, żeby wypuścić się na to bez wiedzy. Musiałbym o tym wszystkim poczytać, przyjrzeć się, bo z tego co czytałem często się tam ludzie gubią. Żleb Kirkora jako taki byłby znacznie prostszy orientacyjnie, jednakże do tego trzebaby się juz kulać ze sprzętem. Pozostaje fakt, że to nielegalne- średnio mnie to bawi.
Kiedy zamierzasz się tam wybrać?
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2008, 18:21 przez jck, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Oscar

Post autor: Oscar » 30 czerwca 2008, 13:58

Nie wiem, szukam kogoś kto też już chodził poza szlakami i orientuje sie troche w terenie, bo z moimi znajomymi to moge co najwyzej wyjść na Rysy, a sam w taki teren iśc nie chce.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 30 czerwca 2008, 14:14

Okres wakacyjny, moim zdaniem, odpada. Ja sam nie wiem czy się nadaję na wejście w tak skomplikowany teren. Trzebaby znaleść dobre topo/zdjęcia ilustrujące ten fragment ściany- żlebów jest pięć, szlak ten krąży dość solidnie i z samym Żlebem Kirkora ma niewiele wspólnego...za mało narazie wiem, żeby wogóle o czymś takim myśleć.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2008, 18:22 przez jck, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 30 czerwca 2008, 16:16

jck pisze:bezwzględny zakaz wspinania w masywie Giewontu
Oscar pisze:wiem o całorocznym zakazie na Giewoncie poza wyznaczonymi szlakami.
Oscar a nie przyszło Ci do głowy, że jest to po prostu zwykłe sztubackie łamanie prawa.
Doskonale wiesz, że nasze Tatry są już i tak rozdeptane, więc wyobraź sobie, że takich "łamaczy" byłaby setka... co zostałoby z naszych gór.
Sorry, ale moje zdanie jest właśnie takie. Skoro jest zakaz to jest i koniec.
Narzekamy, że źle się dzieje w TPN, a sami nie szanujemy przepisów. To "dupnijmy" tym wszystkim i niech wszyscy łażą po Tatrach gdzie chcą i kiedy chcą. Tylko wtedy trza też zlikwidować TPN i TOPR, no bo po co.
bugas

Post autor: bugas » 30 czerwca 2008, 23:18

to jest dopiero "klapkowicz "

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 czerwca 2008, 23:27

Pewnie kupił sobie nowe buty i nie chce żeby podeszwy mu się zniszczyły :kukacz:
bugas

Post autor: bugas » 01 lipca 2008, 1:14

przecież to ,białe adidasy :) szkoda ich brudzić ,a co do zrobienia fotki to zrobiłem ją mu na bezczela ,bo niemogłem sie powstrzymać jak podchodził pod Kope
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2008, 4:43

Królik pisze:Sorry, ale moje zdanie jest właśnie takie. Skoro jest zakaz to jest i koniec.
Narzekamy, że źle się dzieje w TPN, a sami nie szanujemy przepisów. To "dupnijmy" tym wszystkim i niech wszyscy łażą po Tatrach gdzie chcą i kiedy chcą. Tylko wtedy trza też zlikwidować TPN i TOPR, no bo po co.
Podsłyszane rozwiązanie problemu : zrobić kurs taternicki i robic drogi conajmniej III ... wtedy wszystko wolno :spoko:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 01 lipca 2008, 14:16

Noel pisze:zrobić kurs taternicki i robic drogi conajmniej III ... wtedy wszystko wolno
W masywie Giewontu: niestety i to nie pomoże.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Oscar

Post autor: Oscar » 01 lipca 2008, 19:52

jck pisze:Trzebaby znaleść dobre topo/zdjęcia ilustrujące ten fragment ściany- żlebów jest pięć, szlak ten krąży dość solidnie i z samym Żlebem Kirkora ma niewiele wspólnego
Jasne, wiem o tym wszystkim, mam dośc dobre zdjęcia topo i szczegółowy opis trasy. Zawsze przed wyjciem poza szlaki dokładnie studiuje topo danego terenu. Tyle że wlasnie ta trasa jest dośc zawiła i wiadomo że inaczej jest jak sie ogląda to na zdjęciach a inaczej jak sie jest w ścianie.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 01 lipca 2008, 23:48

To jest właśnie problem. Nie na darmo Mały Giewont nazywają najbardziej skomplikowanym rejonem Polskich Tatr. Dla mnie to niestety rejon zupełnie obcy- nigdy nawet się nad nie zastanawiałem...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 lipca 2008, 18:54

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2008, 19:03

jck pisze:Pozostaje fakt, że to nielegalne- średnio mnie to bawi.
Mój kumpel na nielegalu z Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem przedłużył sobie szlak na Pośredni Mieguszowiecki Szczyt :|
ODPOWIEDZ