Giewont i jego magia...

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Giewont

Giewont i jego magia...

Post autor: Giewont » 11 stycznia 2007, 21:41

Chyba istotnym czynnikiem, który wpływa na popularność Giewontu jest sam jego widok z Zakopanego. Pólnocna ściana bądź co bądź prezentuje się bardzo atrakcyjnie :D .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2007, 11:16

No i tu chyba masz rację. Ta północna ściana naprawdę robi wrażenie :shock: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2007, 11:33

A moim zdaniem to góra "klapkowiczów". Idą na nią bo jest najbliżej Zakopanego. I za bardzo się nie chcą przemęczać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2007, 13:07

Hanka pisze: Idą na nią bo jest najbliżej Zakopanego. I za bardzo się nie chcą przemęczać.
Choć przewyższenie czy z Kondratowej czy Małej Łąki wcale nie jest takie małe i wysiłku jednak trochę trzeba włożyć.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2007, 14:40

W Tatrach nie ma gór "bezwysiłkowych" :) . Ale Giewont należy do łatwiejszych z tych większych.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2007, 15:40

Moim zdaniem Giewont jest tak zdeptany :) bo jest najbliżej Zakopca.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2007, 18:42

Ja na Giewont się nigdy nie wybrałem bo jak sami zauważyliście trzeba tam czekać 1,5 godziny w kolejkach na szczyt. W Tatrach godzina czekania to już za długo :D. Ja w Tatrach nie znalazłem tego magnesu przyciągającego na Giewont i nie wiem co może przyciągać takie tłumy :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 stycznia 2007, 14:07

Myślę że chodzi tu o wysokość bo tak jak Zombie napisał w innym temacie
Zombie pisze:czym wyżej tym lepiej
a Giewont można w miarę szybko zdobyć od strony technicznej (nie licząc tych kolejek :D).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 stycznia 2007, 14:41

comin pisze:Giewont można w miarę szybko zdobyć od strony technicznej (nie licząc tych kolejek :D).
Może nie tak szybko bo trzeba odstać swoje ale tym "magnesem" jest z pewnością widok na Zakopane i bliskość tej góry od miasta.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 stycznia 2007, 15:14

W tej naszej Polsce wystarczy postawić krzyż na górze i tłumy załatwione :D. Zobaczcie ilu turystów odwiedza Kubalonkę, Okrąglicę i Tarnicę w ciągu roku. Tym "magnesem" jest krzyż :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 stycznia 2007, 9:51

Trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Nigdy nie zdobyłem tej góry i na pewno co wiem to, to że w Wiśle ten magnes już nie działa :mrgreen:. Kiedyś pewnie się tam zabiorę i więcej będę mógł powiedzieć na ten temat :mrgreen:.
Minter

Post autor: Minter » 22 stycznia 2007, 11:17

Na Giewoncie byłem trzy razy tylko dlatego żeby rozruszać moje stare kości :) przed trudniejszymi szlakami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 stycznia 2007, 11:43

Częściowo macie rację. Zaawansowani turyści robią sobie kondychę na kolejne dni a "klapkowicze" idą "po" krzyż :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 stycznia 2007, 12:47

Minter pisze:Na Giewoncie byłem trzy razy tylko dlatego żeby rozruszać moje stare kości :) przed trudniejszymi szlakami.
Ja też tak muszę zrobić ale jak nie będzie tłumów :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 stycznia 2007, 22:29

A to taki magnes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ