Od kiedy można wejść na Orlą Perc, Rysy i inne dwutysięczniki

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Od kiedy można wejść na Orlą Perc, Rysy i inne dwutysięcznik

Post autor: Anonymous » 21 maja 2011, 14:40

witam wszystkich forumowiczów mam pytanie odnośnie wszystkich dwutysięczników tatrzańskich . Ciekawi mnie od kiedy można spokojnie chodzić po tatrach zachodnich powyżej granicy 2000 m n.p.m Oraz jak to wygląda NA Orlej Perci i w drodze na Rysy. Proszę o informacje chodzi mi o zalegający śnieg i lód który byłby przeszkodą w wędrówce. Proszę o informację i zdjęcia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 21 maja 2011, 22:30

Pod koniec czerwca w poprzednim roku,w drodze na Rysy było sporo śniegu...ale bez przesady...dało się bezpiecznie wejść bez czekana i raków,ale od ok.2300 m.n.p.m. zaczynał się już lód na skałach czego efektem były pozamarzane łańcuchy.....

Foto z drogi na Rysy:
https://picasaweb.google.com/1037613502 ... 9191798450

Moim zdaniem najlepiej na Rysy wybrać się od ok.2 tygodnia lipca....... :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2011, 22:35

dziękuje za informacje:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2011, 22:35

a wie ktoś może na forum jak to wygląda w przypadku Orlej Perci?
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 23 maja 2011, 10:40

Chyba najlepiej śledzić na bieżąco dział relacji oraz stronę TOPRu. Tam znajdziesz najświeższe info. W zachodnie powyżej 2tys moim zdaniem można się już spokojnie wybrać w czerwcu. Na Orlej oczywiście śnieg dłużej zalega. Ale w górach jak to w górach- nigdy nic nie wiadomo. Nawet w czerwcu może jeszcze napadać... Ale są osoby, które chodzą cały sezon. Dlatego dużo zależy od Ciebie i tego, jak chodzisz po górach
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
K4R

Post autor: K4R » 23 maja 2011, 11:24

Od drugiej połowy lipca już płatów śniegu nie powinno być .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 maja 2011, 19:55

dziękuje za informację a chodzę po górach tylko latem i narazie miałem okazje tylko w sierpniu a chciałbym zdobyć całą Orlą Perc i nie tylko pod koniec czerwca
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2011, 17:26

ma może ktoś aktualne zdjęcia z wymienionych wyżej dwutysięczników ? bo chciałbym udać się w tatry za 2 tygodnie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2011, 12:11

K4R pisze:Od drugiej połowy lipca już płatów śniegu nie powinno być .
11 lipca 2009 na podejściu z Murowańca na Zawrat było kilka płatów po których trzeba było iść
https://picasaweb.google.com/1003219965 ... niecZSynem
Dzień wcześniej podobno na Orlej Perci padał świeży śnieg i było niewesoło.

14 lipca 2009 był jeszcze duży płat na piargu nad Czarnym Stawem i jeszcze większy na Buli.

https://picasaweb.google.com/1003219965 ... rnymStawie

Nie ma zasady na brak śniegu. Trzeba czytać na bieżąco fora górskie i komunikaty TOPRu.

W tych miejscach potrafi obficie spaść świeży śnieg nawet latem ;)

Dodam, że schodząc po tym niepozornym płacie na piargu noga wpadła mi poniżej kolana w szczelinę pod śnieg. Na szczęście sobie jej nie złamałem.
ODPOWIEDZ