Czwartek 28.10.2010 Film Cisza TVN

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 29 października 2010, 18:30

Elizz pisze:no dobra, teraz szczerze, kto ryczał? :>
Ja :cry: przyznaję się bez bicia.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2010, 18:43

Bardzo dobre filmidło.
Kilka scen zapada w pamięć, chociażby moment, kiedy toprowiec wraca do schroniska, patrzy na taflę Morskiego Oka, widać na niej licealistów...a później czyta wpis w księdze wyjść...
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 29 października 2010, 18:49

Film starano się zrobic realistycznie i to sie chyba udalo.Warty obejrzenia.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 29 października 2010, 19:49

HalinkaŚ pisze:Elizz powiedział/-a:
no dobra, teraz szczerze, kto ryczał?
Chłopaki nie płaczą
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 29 października 2010, 20:33

Dariusz Meiser pisze:- gdy TOPRowiec mówi rodzicom, że akcja ratownicza została przerwana. Jeden z rodziców pyta ile potrwa ta przerwa i kiedy wznowią akcję. A TOPRowiec na to, że to już koniec akcji ratowniczej i na następny dzień mogą już co najwyżej szukać ciał.
Szkoda, że .......
Katarynka pisze:Podobało mi się zakończenie, jak rodziny dzieciaków poszli na Rysy, chcieli zobaczyć, czego ich pociechy tam szukały...
Mnie też. To taki symbol tego, jak w naszych czasach rodzice tracą kontakt z dziećmi, bo zajęci WAŻNIEJSZYMI sprawami. Dopiero jak stanie się tragedia, to do rodzica dociera, że dla dziecka WAŻNIEJSZE może być coś innego niż dla niego.
Dariusz Meiser pisze:Ale z całym szacunkiem dla obecnego wokalistyu - Dżem bez Ryśka to jak Stonesi bez Jaggera
_________________
Dariusz Meiser - szacuneczek :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 29 października 2010, 20:46

Bardzo mi się podobał ten film, działał bardziej na wyobraźnie niż wprost pokazywał dramat całej sytuacji, bałem się że będzie ckliwy na wzór amerykańskich produkcji.
Cieszę się że moje dzieci nie chodzą po wysokich górach i nie muszę martwic się przy każdym ich wyjeździe.
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 29 października 2010, 21:50

Dariusz Meiser pisze:Ale z całym szacunkiem dla obecnego wokalistyu - Dżem bez Ryśka to jak Stonesi bez Jaggera
Rysiek miał charyzmę to fakt i zawsze go bedę cenił , ale Maciek umie śpiewać , nie potrzebnie oceniasz ludzi Darku ,chciałbyś żeby Dżem przestał grać tylko dla tego że Rysiek się zaćpał ?
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 29 października 2010, 22:17

Rebel,proszę nie pisz tak!!!!! wszystkim zmarłym należy się szacunek! bez względu na to co było przyczyną śmierci!!!!!!
...jeśli chodzi o film- ryczałam jak bóbr!!
Ostatnio zmieniony 29 października 2010, 23:22 przez Tilia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 29 października 2010, 22:35

Otylia pisze:wszystkim zmarłym należy się szacunek! bez względu na to co było przyczyną śmierci!!!!!!
Otylia napisałem przecież że Ryśka zawsze będe cenił , i nie widzę gdzie jest w tym brak szacunku dla niego , tylko nie rozumię dlaczego oceniamy innych mierząc ich swoja miarą , uważasz że Dzem po śmierci Ryśka powinien przestać grać , Chłopaki grają i chwała im za to :) , i nic nam do tego
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 29 października 2010, 23:24

tak,tak ale to 'zaćpał" jakoś mnie raziło!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 30 października 2010, 7:04

Rebel pisze:
Dariusz Meiser pisze:Ale z całym szacunkiem dla obecnego wokalistyu - Dżem bez Ryśka to jak Stonesi bez Jaggera
Rysiek miał charyzmę to fakt i zawsze go bedę cenił , ale Maciek umie śpiewać , nie potrzebnie oceniasz ludzi Darku ,chciałbyś żeby Dżem przestał grać tylko dla tego że Rysiek się zaćpał ?
Nie oceniam Maćka, ale według mnie - owszem, powinni przestać grać po śmierci Ryśka.
Mogli kontynuować sobie działalność pod innym szyldem (cassus Joy Division).
Led Zeppelin rozwiązał się po śmierci ... perkusisty: Johna "Bonzo" Bonhama.
Joy Division rozwiązał się po samobójczej śmierci Iana Curtisa.
The Doors rozwiązali się po śmierci Johna Morrisona, itd.

Zatem wielcy wiedzieli, kiedy "ze sceny zejśc niezwyciężonym" i rozwiązywanie się zespołów muzycznych po śmierci ich ważnych członków nie było niczym nadzwyczajnym.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 30 października 2010, 8:01

Dariusz Meiser pisze:Nie oceniam Maćka, ale według mnie - owszem, powinni przestać grać po śmierci Ryśka.
Mogli kontynuować sobie działalność pod innym szyldem
Widzisz Darku i za to właśnie kocham forum :) , bo każdy z nas ma prawo do swoich opinii , ja staram się tylko nie oceniać ludzi i szanować ich decyzje nawet wtedy gdy mi coś nie pasuje dlatego zacytuje sam siebie :)
Rebel pisze:i nic nam do tego


Ps . jest pare kapel uznawanych za kultowe które grają do dziś mimo takich czy innych odejść swoich liderów czy choćby frontmanów choćby
Perfect bez Hołdysa , AC/DC bez Scotta czy trasa Queen z Rodgersem (którego lubił bardzo Rysiek przecież )
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 października 2010, 9:20

Proszę o przejście z muzyką do działu "Co mi w duszy gra". Koniec off topu. Tu komentujemy film.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 30 października 2010, 9:34

PiotrekP pisze:Proszę o przejście z muzyką do działu "Co mi w duszy gra". Koniec off topu. Tu komentujemy film.
O.K. - koniec offtopa :)
Chociaż chciałem coś jeszcze napisać ...
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 30 października 2010, 15:21

Mnie w filmie brakowało choćby wspomnienia o tym, że dzień wcześniej druga grupa z Tychów zdobyła Rysy. Pewnie uznano, że to bez znaczenia, ale trochę to uproszczenie historii.
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
ODPOWIEDZ