z Kasprowego do Morskiego Oka

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 sierpnia 2010, 21:43

W jednym miejscu tak :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 sierpnia 2010, 23:11

GosiaB jak weszłaś na Giewont to dasz rade z ekspozycją. Nie wiadomo jak z kondycją ale powodzenia. Dobrym tonem jest po wycieczce opisanie jej tu u nas na forum :D więc czekamy :) .
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 03 sierpnia 2010, 7:17

GosiaB pisze:chyba nie trzeba przechodzić po łańcuchach nad przepaściami żeby przejść ze Świnicy na Zawrat?
Gosiu, Świnica to "preludium" do orlej perci, więc miejscami jest trochę przepaściście; szczególnie schodząc z wierzchołka na Zawrat. Ale wejście od Kasprowego jest ok - może tylko przejście "Wrótek" dostarczy Ci trochę adrenalinki ;)
Jeśli stwierdzisz, że dość... po prostu zawrócisz.
Ale od czegoś trzeba zacząć :D
powodzenia
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 03 sierpnia 2010, 17:24

Dziękuję wszystkim za porady :)
myślę że przejście tego szlaku to będzie pikuś w porównaniu do znalezienia wolnej 1 w Zakopcu :>
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 03 sierpnia 2010, 17:38

tu masz kilka propozycji
viewtopic.php?t=4383
Przy okazji- planując wjazd na Kasprowy lepiej bądź w Kuźnicach jak najwcześniej, bo sznureczek do kolejki linowej może Cię zaskoczyć :D w sezonie niezłe kolejki się tam ustawiają ;)
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 03 sierpnia 2010, 17:56

tam już dzwoniłam wszystko zajęte - właściwie obdzwoniłam chyba wszystkie możliwe kwatery z pokojami 1 osobowymi i nic :(
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 03 sierpnia 2010, 18:02

Pokój 1 osobowy rzeczywiście ciężko znaleźć, zwłaszcza jeśli szukasz na 1 noc. Jednak na dworcu (PKP i PKS) zawsze stoją miejscowi i oferują noclegi, więc możesz coś znaleźć nawet w ostatniej chwili. Jednak zawsze lepiej mieć coś wcześniej zarezerwowanego.
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 03 sierpnia 2010, 20:09

chyba coś znalazłam - jak będzie ok to dam namiary po powrocie - teraz pozostało mi zamówić dobrą pogodę i mogę się pakować i ruszać na podbój Tatr ;)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 03 sierpnia 2010, 22:13

GosiaB pisze:chyba coś znalazłam - jak będzie ok to dam namiary po powrocie - teraz pozostało mi zamówić dobrą pogodę i mogę się pakować i ruszać na podbój Tatr ;)
Pokoi jednoosobowych to może mało, ale są wolne dwójki i płaci się jak za jedynkę. Nigdy nie rezerwuje kwater prywatnych i jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie znalazł. Podaż jest olbrzymia i przewyższa popyt.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 04 sierpnia 2010, 8:33

Wiem Zbyszku że kwater w Zakopcu jest sporo i po przyjeździe na pewno coś by się znalazło ale szkoda mi marnować czas na szukanie a są one też przeważnie bardzo oddalone od centrum.
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 18 sierpnia 2010, 19:14

Witam :)
małe streszczenie mojego pobytu w Zakopcu:
1 dzień - Dol.Białego, Sarnia Skała, Dol.Strążyska i Siklawica
2 dzień - Dol.Kościeliska - Jaskinia Mroźna (bardzo mi się podobała byłam tam po raz pierwszy), Przełęcz Iwanicka, Dol.Chochołowska
3 dzień - Kasprowy, Świnica, Zawrat, Dol. Pięciu Stawów - wodospad Siklawa, Morskie Oko i Palenica
całość zajęła mi ponad 10 godzin ale było super niesamowite widoki no i oczywiście bardzo podobały mi się łańcuchy - z tego co pisaliście mi wcześniej i te zdj które widziałam to byłam przerażona a na żywo było ok - tzn nie sprawiło mi to trudności i było do przejścia dla mnie,
jak pożegnałam się z D5SP i zaczęłam schodzić do Morskiego to zaczęło nieźle padać (nad Orlą i Rysami były burze) -było mało przyjemnie,
te 8 godz marszu trochę mnie zmęczyło ale najważniejsze dałam radę i może kiedyś jeszcze powtórzę tą trasę
4 dzień - mały relaks na basenach w Bukowinie Tatrzańskiej po tym maratonie który odbyłam dzień wcześniej ;)
5 dzień - Gubałówka i pożegnanie z Tatrami :(
mam nadzieję że będzie pogoda i we wrześniu będę mogła tam wrócić! :)
Załączniki
swinica.jpg
(114.99 KiB) Pobrany 1237 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2010, 1:36

Gosia więcej fotek nie masz?
Może zrobisz relację foto w temacie:
viewforum.php?f=6
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 20 sierpnia 2010, 7:08

Mam sporo zdjęć - to moja druga pasja po wędrówkach górskich :) więc może kiedyś zrobię taką relację (kilka fotek wrzuciłam do "Fajne zdjęcia Tatr" )
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 20 sierpnia 2010, 13:09

GosiaB pisze:Mam sporo zdjęć - to moja druga pasja po wędrówkach górskich :) więc może kiedyś zrobię taką relację (kilka fotek wrzuciłam do "Fajne zdjęcia Tatr" )
Założ konto na picasie.
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2010, 16:04

GosiaB pisze:ja będę szła ze Świnicy na Zawrat a nie odwrotnie - nie wiem czy kierunek ma znaczenie w tym przypadku :)
Ma znaczenie - raz idziesz pod górę a raz w dół ;)

Gratuluję udanego wypadu :8)
Pozdrawiam <M>
ODPOWIEDZ