Fajne zdjęcia Tatr

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 29 listopada 2013, 23:06

piękne te Wasze zdjęcia, pozazdrościć :brawo:

ale jeżeli wrzucane są większe fotki niż 800 pix to rozjeżdża się strona
może lepiej jakiegoś linka do picassa lub czegoś podobnego, a na stronie zmniejszona wersja (max. 800x600)

ja chętnie pooglądam
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 29 listopada 2013, 23:42

adamek pisze: jeżeli wrzucane są większe fotki niż 800 pix to rozjeżdża się strona
Dlatego też dokonałem kilku małych poprawek :)
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 30 listopada 2013, 1:33

adamek pisze:ale jeżeli wrzucane są większe fotki niż 800 pix to rozjeżdża się strona
może lepiej jakiegoś linka do picassa lub czegoś podobnego, a na stronie zmniejszona wersja (max. 800x600)
hmmm..., dziwne. Moje nocne zdjęcie Tatr z Babiej Góry mieściło się przecież w granicach 800 pix. Ostatnie z Pradziada to rozumiem bo wykroczyło poza granice o 72 pix., ale to wina G+ bo w takiej rozdzielczości teraz wyświetla zdjęcia w galerii na co zwrócił już moją uwagę Królik ;)
Awatar użytkownika
kefir
Turysta
Turysta
Posty: 174
Rejestracja: 13 grudnia 2012, 23:59
Kontakt:

Post autor: kefir » 30 listopada 2013, 20:44

Poprawie się następnym razem. Rzadko udaje mi się trafić taką pogodę, a żeby panorama mi wyszła to już wogóle potrzebuję sporo szczęścia to i nie mam doświadczenia we wrzucaniu panoram:)
http://summitate.wordpress.com/ "Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy, ten z nimi się nie rozłączy." Jalu Kurek

https://www.facebook.com/summitateztgm - profil na facebooku
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 grudnia 2013, 13:57

Robert J pisze:Moje nocne zdjęcie Tatr z Babiej Góry mieściło się przecież w granicach 800 pix.
Jasne, że się mieściło i myślę, że zostało usunięte przez przypadek.

Wklej je ponownie Robert, bo takie śliczne było, że miło od czasu do czasu na nie popatrzeć, a o linku się zaraz zapomni... Ok? :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 grudnia 2013, 9:12

piękne zdjęcia ;) jako że nie ma teraz dostępu do swoich zdjęć to wam nie pokaże. Jednak jak tylko je zdobędę (*nie ma mnie w domu) to wam podeśle.
Robicie naprawdę znakomite zdjęcia
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 grudnia 2013, 21:31

Z wielką przyjemnością przejrzałam strony ze zdjęciami Tatr :) jako tatromaniaczka muszę przyznać, że każda kolejna fotka Tatr to miód dla duszy, serca i oczu :)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 26 grudnia 2013, 10:53

Nie zakładam nowego tematu, bo wydaje mi się że ten jest odpowiedni :) Potrzebuję waszej pomocy w wyborze miejsc/a w Tatrach dobrych do przeprowadzenia sesji zdjęciowej :) Chodzi nam bardziej o łatwo dostępne miejsca nie koniecznie muszą to być wysokie szczyty, dolinki też wchodzą w grę. Jeśli miałby ktoś namiar do jakiegoś Bacy będę wdzięczny za pomoc :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 26 grudnia 2013, 13:31

Ptoszek pisze:miejsc/a w Tatrach dobrych do przeprowadzenia sesji zdjęciowej
Ptoszku, ja to się nie znam na sesjach zdjęciowych, ale łatwo dostępna jest Rusinowa oraz Kasprowy, poza tym fajny widok na Tatry jest na wzgórzu Lipki, ok. 8 minut od ul. Kasprusie w Zakopanem :) i Antałówka.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 26 grudnia 2013, 22:32

Margolcia a masz jakieś fotki?? jak cos podeślij linka na PW albo foty na maila :uscisk:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 26 grudnia 2013, 22:36

Ptoszek, mi też przyszła od razu na myśl Rusinowa Polana i Kasprowy.

Tam najczęściej są sesje nowożeńców.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 08 stycznia 2014, 9:10

Dzięki Jolu, na razie czekamy na pogodę i śnieg bo bez nich nie wyruszamy. Myślimy jeszcze o okolicach murowańca bo też urokliwie tam jest (nie wiem jak tam teraz po halnych wygląda, ale mam nadzieje że wiele sie nie zmieniło).
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 08 stycznia 2014, 9:21

Wprawdzie standardy, ale dawno tu nic nie było - rzut okiem z Babiej:

Obrazek

Obrazek
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 31 stycznia 2014, 23:36

Wprawdzie nie jest to "fajne" zdjęcie Tatr, ale nie wiedziałem gdzie umieścić.

Kiedyś rano po odsłonięciu rolet, zobaczyłem w miarę ładne niebo i tak ni z gruchy strzeliłem chyba ze cztery zdjęcia. Wogóle się nie przykładałem, bo z dzieciakami trzeba było iść do szkoły, przedszkola. Dzisiaj dopiero zobaczyłem co być może uchwyciłem.
A więc proszę o pomoc i potwierdzenie czy na tym zdjęciu są widoczne Tatry?

Zdjęcie zrobione z osiedla 1000-lecia w Katowicach.

Tuatj link http://imageshack.com/a/img801/1524/opcb.jpg pełny wymiar

Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1686
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 01 lutego 2014, 3:14

dosyć strzeliste i jest to możliwe:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... .html?i=13

weź kompas, połóż na parapecie i przyłóż mapę... powinieneś się szybko zorientować co tam widać :)

od lewej to co wyraźne obstawiam tak: Łomnicki Szczyt, Pyszny, Baranie Rogi, WIEŻA SPADOCHRONOWA w Parku Kościuszki, Gerlach i Zadni Gerlach

No body's perfect :)
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
ODPOWIEDZ