Zakopane

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2012, 21:10

Dowodziła, że w wyniku odniesionych ran doznała urazu psychicznego. Musiała też, by wrócić do zdrowia, przejść długą rehabilitację.
Ciekawa historia. Zauważyć można, że po zdarzeniu jej się z głową pogorszyło. Domagałbym się zaświadczenia, iż wcześniej była w pełni sił mentalnych. Niech przedłoży papier z psychiatryka, że nic nie miała z głową gdy ignorowała wszelkie ostrzeżenia, weszła na prywatną posesję i podeszła do uwiązanego na łańcuchu owczarka niemieckiego. Może to dziedziczna choroba (do sprawdzenia całe drzewo genealogiczne, poczynając od wpływowego ojca) :twisted:

Ps: brawa dla psa, poznał się na babsku, mógł tylko chapnąć pokazując kto rządzi w zagrodzie, ale lepiej od sądu wyczuł naciągaczkę :brawo:
Ostatnio zmieniony 29 marca 2012, 8:00 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2012, 7:41

Nic tylko wchodzić na cudze posesje i podkładać się psom, dobry pomysł na zarobek :). Miała szczęście, że właściciel nie poczęstował jej po staropolsku chlebem i solą .... z dwururki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2012, 14:47

podepnę sie pod temat, wie ktoś gdzie mozna zostawić samochód w Zakopcu na 3 dni co by go nikt nie scholował ?
Vision

Post autor: Vision » 14 czerwca 2012, 15:15

Zależy czy za $ czy za free chcesz go tam zostawić ;) Teoretycznie można w wielu miejscach. Na ulicy też przestoi czy na jakimiś parkingu pod sklepem ale bezpieczniej to chyba na jakiejś prywatnej posesji zostawić, ja w Kuźnicach za 3 noce (czyli tak jakby 4 dni) zapłaciłem 50 zł i przynajmniej się o niego nie martwiłem ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2012, 15:21

za kaskę, tak do dyszki za dobę
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 czerwca 2012, 13:33

jak wygląda sytuacja z noclegami w schroniskach, będę w Tatrach 6-8 lipca pierwszy nocleg w schronisku na Ornaku, drugi na Chochołowskiej, myślicie że dostanę miejsce czy lepiej wczesniej zarezerwować ?
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 17 czerwca 2012, 14:40

No raczej trzeba,lecz na żywioł też można....na wrzesień ja już w maju rezerwowałem w schroniskach tatrzańskich...więc.... :kukacz:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 17 czerwca 2012, 17:07

np.w Chochołowskiej nawet w Sylwestra były miejsca a w Domu Turysty,gdzie nocowałam w lipcu,było prawie pusto...ale pewnie,że lepiej zadzwonić wcześniej i się upewnić.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 24 października 2014, 21:20

Wylądowałam służbowo w Zakopanem i chcieliśmy po zajęciach odwiedzić lokal na Krupówkach lub w pobliżu, o którym jakiś czas temu pisaliście, że fajny, klimatyczny itp. Problem w tym, że nie pamiętam, co to za lokal? Jak się nazywa? Podpowiedzcie, proszę, to jeszcze będziemy mieli szansę jutro odwiedzić.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 października 2014, 21:36

Fajnie, klimatycznie i w miarę tanio jak na Zakopane jest w Żabim Dworze.
na ul.Strążyska 26
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 24 października 2014, 22:31

Dżola Ry pisze:Wylądowałam służbowo w Zakopanem i chcieliśmy po zajęciach odwiedzić lokal na Krupówkach lub w pobliżu, o którym jakiś czas temu pisaliście, że fajny, klimatyczny itp. Problem w tym, że nie pamiętam, co to za lokal? Jak się nazywa? Podpowiedzcie, proszę, to jeszcze będziemy mieli szansę jutro odwiedzić.
Jolu, ja polecam "Europejską" (górne Krupówki) :) wybierzcie się tam w sobotę wieczorem. Wrażenia niezapomniane :)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 października 2014, 8:57

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to Olbrachtówka, tanio i dobrze dają jeść.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 25 października 2014, 11:52

Moim zdaniem ciekawie i klimatycznie jest w Stek Chałupie :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2014, 13:08

Dla mnie Żabi dwór rządzi. W każdy urlop w Zakopanem właśnie tam się stołuję. Nawet kwaterę dobieram tak aby była blisko :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 27 października 2014, 22:04

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi! :)
Inga pisze:Jolu, ja polecam "Europejską" (górne Krupówki) :) wybierzcie się tam w sobotę wieczorem. Wrażenia niezapomniane :)
Popędziliśmy tam, gnani ciekawością, co też za wrażenia nas czekają, ale tylko dowiedzieliśmy się, jakie to wrażenia - nie udało nam się ich doświadczyć :( ;) :lol:

Zarezerwowane były wszystkie miejsca!
Były jeszcze co prawda 2 wolne stoliki, ale w całym lokalu pozostało tylko 1 (słownie - jedno!) wolne krzesło :lol: Nie zmieściliśmy się we trójkę na nim :lol:
Czyżby to jakiś renesans dancingów? ;)

PiotrekP pisze:Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to Olbrachtówka, tanio i dobrze dają jeść.
Dokładniej "Obrochtówka" - bardzo nam się spodobała! Placki ziemniaczane pyszne, wystrój bardzo bogaty ("mydło i powidło"), ale klimatyczny. A najbardziej nam się podobała akustyka. Aż zwróciła naszą uwagę. Ładna muzyka sączyła się z głośników, niezbyt ciche rozmowy prowadzone były przy sąsiednich stolikach, a my słyszeliśmy się doskonale.

Malgo pisze:Moim zdaniem ciekawie i klimatycznie jest w Stek Chałupie :)
Tu przyszliśmy na piwo i też nam się podobało na naszym balkonowym pięterku :)

Królik pisze:Fajnie, klimatycznie i w miarę tanio jak na Zakopane jest w Żabim Dworze.
na ul.Strążyska 26
guska076 pisze:Dla mnie Żabi dwór rządzi. W każdy urlop w Zakopanem właśnie tam się stołuję.
No niestety... Z żalem tym większym, że 2 osoby poleciły, musieliśmy odpuścić, bo to zbyt daleko od naszej kwatery było :/ Zostawiliśmy na następny raz :)

A tak poza tym, to takie delegacje to ja rozumiem! Czwartek i piątek cały nam zajęli (i tak pogoda była paskudna :D), ale za to w weekend byliśmy już wolni i wykorzystaliśmy to oczywiście, szczególnie przy tak cudnej pogodzie :)

Relację chyba napiszę (ale kiedy?!), na razie tylko zajawka ;)
Załączniki
2.jpg
(192.17 KiB) Pobrany 1333 razy
1.jpg
(164.4 KiB) Pobrany 1333 razy
ODPOWIEDZ