Zakopane

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Aneta

Zakopane

Post autor: Aneta » 13 czerwca 2010, 17:48

Witam.
W biegłym roku byłam po raz pierwszy w Zakopanem, w ogóle w górach i...zauroczyłam się nimi!!!
Zafascynowały mnie szczyty, dolinki - dobre są na jeden dzień... w lipcu znowu jadę,ale jestem po podwójnym zwichnięciu: barku i stawu obojczykowo-piersiowego - jego w marcu operowano. W związku z tym mam pytanie może ktoś poleci piękne, ale niezbyt trudne do przejścia miejsca? :>
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 13 czerwca 2010, 20:03

Aneta na początek proponuję Morskie Oko oraz Dolinę Pięciu Stawów,wejście na Giewont oraz Kasprowy też nie jest trudne,a widoczki są super.Wystarczy kupić mapę Tatr są takie z czasami przejść i stopniem trudności dla początkujących górołazów. :spoko:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 13 czerwca 2010, 20:05

gaza pisze:Wystarczy kupić mapę Tatr
Albo jutro Gazete Wyborczą będzie mapa Tatr :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 13 czerwca 2010, 20:24

Na początek proponuję Sarnią Skałę. A w Tatrach Zachodnich można zrobić wszystko, ręce nie są potrzebne - obejrzyj zdjęcia na picasie i zdecyduj, co chciałabyś zobaczyć. Ale.... tytaj trasy są dosyć długie. Trzeba wziąć mapę i policzyć czasy. Nie wiem ile masz pary w nogach, 6 godzin uchodzi zwykle za spacerek, 8 za poważny trekking.
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 20:38

Rusinowa Polana i Gęsia Szyja - polecam - panorama z Gęsiej jest niezwykła :) Z tym Giewontem "po podwójnym zwichnięciu: barku i stawu obojczykowo-piersiowego" to zaczekałby do przyszłego roku - na łańcuchach pod szczytem moze nie być najciekawiej. Poza tym wędrówka po Tatrach ma być ucztą dla oczu, duszy - nie można zaczynać od deseru - trzeba się nimi delektować :) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2010, 20:43 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 20:39

Moim zdaniem to aby niezbyt nadwyrężyć sobie bark polecam trasę którą polecił gaza na początku dojście przez dolinę pięciu do MOKA moim zdaniem dla początkujących idealna i masz naprawdę piękne widoki następnie możesz spróbować sobie wejść na Kasprowy polecam przez Boczań, jeszcze jedna trasa którą bym Ci polecił jest Kopa Kondracka ale tu radził bym Ci iść od Doliny Strążyskiej sądzę że powinnaś dać radę i ręka nie będzie nadwyrężana
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 21:25

Odradzam Giewont i Kasprowy tłum ludzi w japonkach itp widoki niezłe ale są ciekawsze szczyty
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 czerwca 2010, 22:59

jjaworski pisze:Rusinowa Polana i Gęsia Szyja - polecam - panorama z Gęsiej jest niezwykła
Bardzo polecam! Widoki - miodzio!
bunio0107 pisze:dojście przez dolinę pięciu do MOKA
Są łańcuchy i choć nie jest to bardzo trudne miejsce wg mnie to wycieczka nie na ten rok dla Ciebie.

Polecam też wycieczkę na Zadni Granat - od Koziej Dolinki zielonym szlakiem - żadnych trudności.
I Tatry Zachodnie
Aneta

Post autor: Aneta » 14 czerwca 2010, 16:00

Dziękuję za wszystkie rady. Z niektórych prawdopodobnie skorzystam :D . Choć jak przeczytałam nazwę Sarnia Skała to poczułam ciarki - byłam tam rok temu, pierwszy dzień po długiej wędrówce, pod koniec dnia natrafiłyśmy na tę górę - weszłam na nią z językiem na brodzie, ale później nic nie było straszne. Giewont- szkoda, że tam są łańcuchy, choć słyszałam , że bardzo dużo ludzi tam wchodzi tak samo nad Morskie Oko- tłumy, szczerze odstraszają mnie one, lubię wychodzić w góry bardzo wcześnie i delektować się widokami, ludzi mam na co dzień. Zdjęcia które oglądałam wzmagają tylko tęsknotę i złość na swoje niedomagania... Kasprowy - obowiązkowo, wiem, że dam radę, a powrót inna drogą. Zaintrygowała mnie Rusinową Polana i Gęsia Szyja mam tylko pytanie co do tego, czy tam są łańcuchy? A co myślicie o Wodogrzmotach Mickiewicza? Dziękuję również za informację o mapie w gazecie, może jeszcze uda mi się ją kupić...Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 czerwca 2010, 16:13

Aneta pisze:Zaintrygowała mnie Rusinową Polana i Gęsia Szyja mam tylko pytanie co do tego, czy tam są łańcuchy?
Na Rusinową Polanę idziesz prawie po płaskim, od Rusinowej na Gęsią Szyję bardzo łatwym podejściem
Popatrz na zdjęcia (z zimy) http://picasaweb.google.com/jolaryd1/Ta ... en19022010#


I jeszcze z Zadniego Granatu http://picasaweb.google.pl/jolaryd/ZadniGranat21082009#

Czerwone Wierchy są też bez trudności, a piękne! Jest wiele opisów i zdjęć w dziale RELACJE.
Aneta pisze:A co myślicie o Wodogrzmotach Mickiewicza?
Mają sens tylko po drodze nad Morskie Oko lub do Doliny 5 Stawów. Ot, parę kilometrów asfaltem z Palenicy. Już lepiej podejść pod Wielką Siklawę (najlepiej po drodze do Doliny 5 Stawów)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 czerwca 2010, 15:16

Jola R pisze:Są łańcuchy i choć nie jest to bardzo trudne miejsce wg mnie to wycieczka nie na ten rok dla Ciebie
Przez świstówkę łańcuchów nie ma :D
Ja polecam wycieczkę do doliny Białej Wody (trzeba jechać tak jak na Morskie Oko ale skręcić na Łysej Polanie w lewo). Wycieczka do doliny Tomanowej a jeżeli będziesz miała siły to na Czerwone wierchy (można zawrócić do Kir jak się dojdzie do skrzyżowania zielonego i czerwonego szlaku)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 15 czerwca 2010, 15:44

radek83 pisze:Przez świstówkę łańcuchów nie ma :D
A od kiedy nie ma łańcuchów na szlaku przez Świstówkę, bo wiem, że zawsze tam były. Zlikwidowali :?:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 czerwca 2010, 16:51

tom-pi4 pisze:A od kiedy nie ma łańcuchów na szlaku przez Świstówkę, bo wiem, że zawsze tam były. Zlikwidowali
Nie szłam jeszcze tamtędy, ale zawsze słyszałam, że tam nie ma łańcuchów (i że niektórzy uważają, że w jednym miejscu powinny być) :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 czerwca 2010, 18:00

tom-pi4 pisze:A od kiedy nie ma łańcuchów na szlaku przez Świstówkę, bo wiem, że zawsze tam były. Zlikwidowali
Trasa jest w dobrych letnich warunkach średniotrudna. Ja nie widziałem łańcuchów.
Jola R pisze:i że niektórzy uważają, że w jednym miejscu powinny być
W lecie raczej nie są konieczne a poza latem to szlak jest zamknięty
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 15 czerwca 2010, 21:38

radek83 pisze:Trasa jest w dobrych letnich warunkach średniotrudna. Ja nie widziałem łańcuchów.
Teraz nawet u Nyki sprawdzałem i ani widu ani słychu o łańcuchach. Co prawda kilka ładnych lat temu tam szedłem ale wtedy jeszcze przy trawersowaniu Żlebu Żandarmerii były tam rozpięte łańcuchy ułatwiające przejście. Bardzo możliwe, że od tamtej pory co nieco się zmieniło.
ODPOWIEDZ