Orla Perć

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2010, 6:32

Stan na sobotę: po północnej stronie łachy śniego-lodu i lodu. Podejście ze Świnickiej Przełęczy na Świnicę prawie czyste (2 trudne momenty), całe przejście Świnica - Zawrat czyste (wystawa południowa), ale za to cały odcinek Zawrat - Kozia Przełęcz już zawalony, bo szlak idzie po północnej stronie i widziałem tam sporo białych i przezroczystych atrakcji.
Podsumowując: do Zawratu spoko, dalej już bym się nie pchał bez raków, zdrowego rozsądku i trzeźwości umysłu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 listopada 2010, 12:45

Kocham te góry :D Byłam tam jak na razie tylko raz, ale na pewno tam jeszcze wrócę :D jak na razie to jestem w ciąży i takie wypady musiałam zawiesić :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2010, 20:50

czekam az snieg sie roztopi :) Bo mam ochotę wkoncu na Orlą Perc :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 grudnia 2010, 16:26

Ja też się szykuje od jakiegoś czasu na Orlą mam nadzieję, że w nowym 2011 się uda :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2011, 14:34

Na każdym forum górskim w dziale Tatry Orla PErć jest najdłuższym tematem :lol: Tu jest nie inaczej i nie dziwię się bo ja też szukałem informacji na temat trudności na tym szlaku i po kilku innych spróbowałem go przejść. Jest tam dużo trudniejszych miejsc ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku i przy lęku wysokości na poziomie "normalnym" jest do przejścia dla każdego kto miał już coś wspólnego z górami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2011, 21:11

Trzymajcie kciuki ide tam sam zimĄ :)
Iwon

Post autor: Iwon » 10 lutego 2011, 21:21

Trzymam kciuki :> Dasz radę tomcio ;) , ale uważaj na siebie :>
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 10 lutego 2011, 21:27

Iwona, żeby nie te nasze pesele toby nas też chyba poniosło tam jeszcze tej zimy :hura:
Iwon

Post autor: Iwon » 10 lutego 2011, 21:30

tatromaniak13 pisze:Iwona, żeby nie te nasze pesele toby nas też chyba poniosło tam jeszcze tej zimy :hura:
Janku , ale to tylko pesele takie posunięte , my jesteśmy wiecznie młodzi :P
przynajmniej duchem :lol:
Właśnie pisałam do Michała , że chodzi mi po głowie Szpiglas i .... Rysy :P :zoboc:
To chyba po Starorobociańskim i Zawracie tak mi się porobiło :lol:
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 10 lutego 2011, 21:47

Iwon pisze:
tatromaniak13 pisze:Iwona, żeby nie te nasze pesele toby nas też chyba poniosło tam jeszcze tej zimy :hura:
Janku , ale to tylko pesele takie posunięte , my jesteśmy wiecznie młodzi :P
przynajmniej duchem :lol:
Właśnie pisałam do Michała , że chodzi mi po głowie Szpiglas i .... Rysy :P :zoboc:
To chyba po Starorobociańskim i Zawracie tak mi się porobiło :lol:
Może i masz rację z tymi peselami a może ktoś się pomylił i nie dał nam naszych bo jak tak patrzyłem ostatnio z Zawratu na Świnicę i Kozie to ktoś tam szedł. :jupi:

Może by tam się przejść tej zimy jeszcze bo w przyszłym roku mogą nam oddać nasze pesele :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2011, 18:39

Solo zimą OP :roll: Zapowiada się ciekawa relacja :drink: :winko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2011, 21:16

Cała Orla Perć jest moim marzeniem - kawałek przeszłam , ale teraz muszę łańcuchy zawiesić dopóki mój syn do nich dorośnie ...
Michał

Post autor: Michał » 13 lutego 2011, 21:19

tomcio998k pisze:Trzymajcie kciuki ide tam sam zimĄ :)
Przypomnę Ci pewne hasło "Góry tylko dla rozważnych"
a Orla Perć zimą samemu, to na pewno nie jest rozważne!
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 13 kwietnia 2012, 15:20

Ktoś posiada galerię z odcinka szlaku: Zawrat a Kozia Przełęcz?? po której stronie jest Kozia drabinka?? będę wdzięczny za info :D
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2012, 16:23

Kozia drabinka? A co to?
:)

Drabinka jest przy samym zejściu na Kozią Przełęcz. Odcinek o który pytasz jest trudnościami porównywalny do tego Świnica - Zawrat, jedynie w Honoratce, jak zalega śnieg ( a zalega dlugo) to jest bardzo niebezpiecznie.
ODPOWIEDZ