Orla Perć

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:15

Zdjęcia faktycznie robią wrażenie,aż mnie ciarki przeszły. Ale jeśli zapowiadają załamanie pogody,to też pytanie czy jest sens ryzykować taką wyprawę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:17

Możecie tego spamowicza zbanować ? Człek przez takich ... traci potem konkretne wypowiedzi.



:-) Pati
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 18 września 2012, 17:04

Może kolega lubi sobie pogaworzyć.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 18 września 2012, 17:37

Tauzen pisze:Może kolega lubi sobie pogaworzyć.
to niech zmieni nick i sobie gaworzy do woli
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 19 września 2012, 19:52

Z mojej strony to była ironia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 11:53

Na Orlą latem lepiej startować z D5SP czy z Murowańca ??
O której najlepiej wyruszyć żeby w ciągu jednego dnia całość zrobić ??

Tempo mam dobre, fajnie byłoby po drodze posiedzieć to tu, to tam.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 24 lutego 2013, 13:16

dwa lata temu zrobiliśmy w kilka osób trasę od Murowańca. Start o 5 rano i z powrotem w Murowańcu byliśmy ok. 17-18. Po drodze robiliśmy sobie dłuższe przerwy z ponad godzinną drzemką na Krzyżnym.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 13:22

dzięki, o to mi chodziło :wino1:
a czy w Murowańcu dalej jest tak, że dopiero od 10 abo 11 można zaklepać miejsce do spania ?
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 24 lutego 2013, 21:15

Da się nawet zaczynając z parkingu na Palenicy obskoczyć w jeden dzień :) Co do Murowańca to z tego co pamiętam o 9:00 były zapisy na miejsca do spania.
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 21:36

87 pisze:Na Orlą latem lepiej startować z D5SP czy z Murowańca ??
Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Dlatego warto raz przejść się z Piątki innym razem z Murowańca :) Porównując trasa z Piątki ma w sumie 1-2h krótsze podejście i zejście, łatwiej o nocleg, ale w razie załamania pogody (np. burzy) masz tylko dwa zejścia z OP w stronę Piątki i to na początku trasy. Awaryjne wcześniejsze zejścia lepiej wyglądają w stronę Murowańca. Nie ma się też co nastawiać, że musisz przejść całość. Nie zawsze będzie to możliwe i szybkość chodzenia nie ma tu aż takiego znaczenia.
87 pisze:O której najlepiej wyruszyć żeby w ciągu jednego dnia całość zrobić ??
Tak jak napisał Adamek wyjście skoro świt daje szanse ominąć specyficzne często zakorkowane odcinki OP, szczególnie latem w ładną pogodę.
87 pisze:a czy w Murowańcu dalej jest tak, że dopiero od 10 abo 11 można zaklepać miejsce do spania ?
Recepcja jest czynna od 9:00, czasem otwierają parę minut przed. Porannej puli już nie ma i zaklepać możesz jak są wolne miejsca lub miałeś rezerwację. W Twoim przypadku z góry na minimum 2 dni.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2013, 21:55 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 24 lutego 2013, 21:53

adrians_osw pisze:Da się nawet zaczynając z parkingu na Palenicy obskoczyć w jeden dzień
ja wtedy startowałem o 2:30 z Zakopanego, o 5 byłem umówiony z resztą ekipy w Murowańcu

o 20:30 zszedłem do Zakopca i startowałem autem do domu

w sumie wyszło równe 24 godz :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2013, 12:49

dziękuję za informacje : )
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 12 czerwca 2014, 21:28

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 09 lutego 2015, 10:24

Ktoś przechodził ostatnio latem Orlą Perć? Jak to jest czasowo(baza wypadowa "piątka") bo wg mapy to wiem co i jak,tylko interesuje mnie w praktyce z podziwianiem widoków :) Dumam tak,że najlepiej to na 2 części podzielić Zawrat - Kozi Wierch i Kozi Wierch - Krzyżne. Termin chyba dobry wybrałem na drugą połowę września.
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2015, 15:20

Co do orlej perci to osobiście po 5 godzinach super zabawy i niesamowitej adrenaliny nastąpiły 2 godziny narastającego zmęczenia. Następnym razem Orlą Perć podzieliłbym na dwa dni!
ODPOWIEDZ