Łatwe szlaki i szczyty - Zima

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 stycznia 2009, 22:23

Ja tradycyjnie: Dolina Gąsienicowa. Możesz też spokojnie wejść na Kasprowy i przejść się nawet kawałek za Beskid w stronę Świnicy. Pod warunkiem, że prosty u Ciebie nie równa się męczący, bo szlak na Kasprowy jest dosyć stromy ale bezpieczny.
Jeśli będą dobre warunki i ubity śnieg, to możesz zejść z Kasprowego przez Myślenickie Turnie, tylko uważaj, żeby nie zgubić szlaku (a raczej wydreptanej ścieżki), bo zbocze do granicy lasu jest dość dużo zajeżdżone przez narciarzy. Swoją drogą, na zimowej mapie tego terenu nie widzę oznaczeń, żeby tam lawiny schodziły, ale tak do końca temu nie wierzę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 stycznia 2009, 23:00

Proponowałbym jakąś dolinę Kościeliska,Chochołowska
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 stycznia 2009, 23:09

Morskie Oko. ;]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 stycznia 2009, 4:32

Waldek pisze:Swoją drogą, na zimowej mapie tego terenu nie widzę oznaczeń, żeby tam lawiny schodziły, ale tak do końca temu nie wierzę.
Pamietaj że lawiny z mapą nie chodzą ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 stycznia 2009, 8:39

janek.n.p.m pisze:Masyw Gubałówka
Słaby jestm z topografii. Czy ten masyw jest położony w okolicach Morskiego Oka? Czy ciężkie jest podejście na grań, są łańcuchy :oczynoela: ? Czy sa jakieś trudność przed partią szczytową tegoż masywu? Poniewóż może się tam wybiorę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 stycznia 2009, 10:54

dziękuje wszytskim za pomoc spróbuje chyba z tymi dolinami które wmieniliście będe w zakopanem 4 dni więc te 3 doliny:chochołowska, kościeliską i gąsiennicową napewno postaram się podziwiac
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 stycznia 2009, 11:03

merlinka100 pisze:kościeliską
Polana na Stołach,piękne widoki i krótka wędrówka....warto zobaczyć :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2009, 10:00

Ja tylko dwa razy bylem w tatrach zima - i to wlasnie na jeden dzien - i w obu przypadkach poszedlem na czarny staw gasienicowy :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2009, 13:44

Mooliczek pisze:Podobnie, możecie spróbować podejść na Czerwone Wierchy od strony Hali Kondratowej: wejście na Kopę Kondracką i dalej, jak Wam warunki pozwolą, ewentualne zejście przez Kondracką Przełęcz (od strony Giewontu).
Odradzam nie w tym momencie.

Pozdrawiam
inga84

Tatry stycześ 2009

Post autor: inga84 » 11 stycznia 2009, 0:05

Hej, potrzebuję rady. Planuje wybrać się do Zakopanego w przyszłym tygodniu. Myślałam o zdobyciu jakieś górki, ale prawdę mówiąc nie mam zbyt dużego doświadczenia w wędrowaniu po górach zimą:) w zimie byłam tylko na Hali Stoły i w Dolinie Kościeliskiej (do schroniska Ornak). Nie jestem typową amatorką:) Sporo chodzę po górach (bynajmniej nie w klapkach) ale wtedy, gdy nie są one pokryte warstwami śniegu:) Mam kijki ale rakami już nie dysponuję. Rysów nie planuję zdobywać w styczniu:)
czy ktoś był może ostatnio na Grzesiu lub na Kasprowym i orientuje się jakie są tam obecnie warunki? nie chcę się porywać z motyką na słońce, ale troche tak głupio być w Tatrach i wyjechać jedynie kolejką na kasprowy;) zwłaszcza, że podobno są mega kolejki:)
Trochę brakuje mi tego górskiego powietrza:)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 stycznia 2009, 1:00

Mooliczek pisze:od strony Hali Kondratowej: wejście na Kopę Kondracką
Geppetto
Wchodziliście? Widzieliśmy trójkę chłopa wchodzących pod przełęcz, czy to Wy?
Obrazek
Pod Kondracką )( szła nas klubowa szóstka: dwie kobiety i cztery G-SZ typki ;)
Obrazek
w stronę nocnego Giewontu.
Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2009, 8:41

Noel pisze:
Waldek pisze:Swoją drogą, na zimowej mapie tego terenu nie widzę oznaczeń, żeby tam lawiny schodziły, ale tak do końca temu nie wierzę.
Pamietaj że lawiny z mapą nie chodzą ;)
Przeczytałem "Trzynaście mitów..." (stąd: viewtopic.php?t=113&start=285 ). I analizując teren po którym ostatnio chodziłem widzę, że w wielu przypadkach mój strach i respekt był uzasadniony.

Trudno jednak, żeby na mapie wszystko było naniesione, bo stałaby się wtedy nieczytelna.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2009, 8:48

Waldek pisze:analizując teren po którym ostatnio chodziłem
W jakim rejonie byłeś?
Waldek pisze:w wielu przypadkach mój strach i respekt był uzasadniony
Lepiej żeby był nieuzasadniony, niż żeby potem się zdziwić 2m pod śniegiem, że "...a miało być bezpiecznie, bo pisali w Internecie, że jest lawinowa dwójka".
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2009, 9:10

igi pisze:W jakim rejonie byłeś?
Przełęcz Karb, podejście od zachodu. Do doliny Gąsienicowej moja standardowa trasa przez Boczań. Tutaj > http://www.joemonster.org/p/114749/albu ... 1/dscf0761 <zaznaczy> http://www.joemonster.org/p/114720/albu ... 2/dscf0845 <. Wyżej nie planowałem bo nie mam sprzętu ku temu.

Potem podejście na Kasprowy i zejście do Kuźnic szlakiem przez Myślenickie Turnie. Mimo, że spotkałem na nim dużo ludzi, to i tak nie świadczyło to o bezpieczeństwie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 marca 2009, 9:36

W lutym powyżej schronisk trzeba uważać na niestabilną pokrywę śnieżna bo nawet chodząc po grani można wejść na nawis i zlecieć wraz z lawiną.
ODPOWIEDZ