Przełęcz pod Chłopkiem

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 07 września 2010, 15:40

Ja na razie na pewno bym się nie pchał. Śnieg na tym szlaku, jak i na wielu innych jest bardzo niebezpieczny, a tak jak napisał Zbyszek
zbig9 pisze:są tam miejsca gdzie -przy oblodzeniu - można się przejechać.
i to nieźle nawet przy mokrej skale.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 07 września 2010, 17:47

logan pisze:czy wrześniowy wypad na Przełęcz pod chłopkiem dla kogoś kto w tatrach nie ma doświadczenia jest do opanowania?
lepiej zostaw go sobie na "po" zdobyciu doświadczenia
szlak z pewnością należy do tych trudniejszych w Tatrach
http://picasaweb.google.pl/AZdonek/ChOp ... 6431491074
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 września 2010, 20:52

ok. Dzięki, pomyśle o czymś łatwiejszym :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 września 2010, 23:40

http://www.gory-szlaki.pl/index.php?opt ... Itemid=103

możne zainteresowana osoba zerknie tutaj
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2010, 13:17

byłem wczoraj na Czarnym Stawie pod Rysami, początkowo planowałem iść na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, jednak droga mi się troszkę rozwlekła z powodu częstych sesji zdjęciowych. Rozmawiałem z kilkoma osobami i podobno spokojnie można podejść, na szlaku nie zalega śnieg
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 września 2010, 13:27

Jeśli nie ma śniegu to można iść bezpiecznie. Ale z tego co napisałeś w dziale Przedstaw się, to jesteś drugi raz w górach i szczerze mówiąc jak na początek to dość trudny szlak. Według mnie warto zacząć od czegoś łatwiejszego.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2010, 13:32

a co proponujesz ?
byłem na Świnicy lecz nie na szczycie bo przy pierwszych łańcuchach zalegał śnieg i zrezygnowałem. Byłem już na Czerwonych Wierchach i chcę więcej ;)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 września 2010, 13:40

Może wjedź sobie na Szpiglasowy Wierch. Jeśli nie będzie śniegu to jako dobre przetarcie przed Przełęczą pod Chłopkiem proponuję Zawrat od Hali Gąsienicowej. Na Chłopka jest kilka nieubezpieczonych niczym kominków i szczerze mówiąc mogą one dla osoby początkującej stwarzać pewne problemy zwłaszcza przy zejściu, a do tego dochodzi parę miejsc gdzie jest niezła lufa pod nogami :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2010, 13:47

na jutro planowałem właśnie Zawrat do Gąsienicowej :) tylko nie wiem czy tam też nie leży śnieg przypadkiem. A co do ekspozycji to mam z tym małe problemy niestety :/ lecz jak już jestem na szlaku to zawsze sobie mówię że do szczytu już blisko :) długo będę pamiętał widoki z Karbu i zbocza Świnicy :)

dzięki za podpowiedź
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 września 2010, 13:49

patrykSZZ pisze:co do ekspozycji to mam z tym małe problemy niestety :/ lecz jak już jestem na szlaku to zawsze sobie mówię że do szczytu już blisko :) długo będę pamiętał widoki z Karbu i zbocza Świnicy :)
No to jak tam miałeś problemy to na Chłopku jest znacznie gorzej :) (no jak dla mnie lepiej). Na początku w takim razie proponuję obycie się z ekspozycją, a dopiero później startuj na Chłopka. Tam w paru miejscach faktycznie lufa robi wrażenie :D
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 20 września 2010, 16:38

koscielec
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 20 września 2010, 20:09

Kovik pisze:koscielec
Kościelec może nie być dobrym pomysłem,może byc śnieg i oblodzenia.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2010, 20:21

Kovik pisze:koscielec
to była propozycja dla mnie ?
bo jak tak to chyba chcesz się mnie pozbyć ;p
na małym byłem, a duży jest dla mnie jeszcze za duży
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 20 września 2010, 21:39

RafalS pisze:Kościelec może nie być dobrym pomysłem,może byc śnieg i oblodzenia
dokładnie
Chłopek to trudny szlak, a przy tym nieubezpieczony
patrykSZZ pisze:co do ekspozycji to mam z tym małe problemy niestety :/
proponuję zacząć tradycyjnie od... Giewontu :zoboc:
a potem wrócić na Świnicę
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2010, 21:46

na Giewoncie już byłem i chcę więcej, w tym roku Świnicy nie zaliczę (od strony Kasprowego) bo w czwartek już muszę wracać, lecz I will back w przyszłym roku :)
ODPOWIEDZ