Kasprowy Wierch

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 13:13

destonetta pisze:Albo iść jakoś tak, żeby zaliczyć jeszcze jeden szczyt?
Johny pisze:- można też pojśc na Swinicę
To już będzie więcej szczytów, bo dojdzie Beskid i Skrajna Turnia :D .
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2008, 14:03 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Oscar

Post autor: Oscar » 13 lipca 2008, 13:23

Szlak omija szczyt Pośredniej Turni
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:04

Oscar pisze:Szlak omija szczyt Pośredniej Turni
Racja, mój błąd. Poprawione.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:05

destonetta pisze:Albo iść jakoś tak, żeby zaliczyć jeszcze jeden szczyt?
Tak jak napisał Johny dobrym rozwiązaniem jest przejście czerwonym szlakiem na Kopę Kondracką. Później, jeśli zabraknie Wam sił, możecie spokojnie zejść na Halę Kondratową.
A jeśli sił i czasu wciąż macie dużo, to macie kilka opcji:
1. podejście na Giewont i dalej zejście Doliną Strążyska.
2. Małołączniak i potem zejście przez Miętusi Przysłop do Doliny Małej Łąki.
3. Małołączniak i dalej zdobycie pozostałych dwóch Czerwonych Wierchów z zejściem do Doliny Kościeliska.

Wszystko zależy od czasu i kondycji. Ale z "zaliczeniem" za jednym razem kasprowego i Kopy Kondrackiej nie powinniście mieć problemu :)
Anonymous

Pytanie związane z Kasprowym

Post autor: Anonymous » 23 września 2008, 18:54

Witam, mam pytanko w sobotę chciałbym wybrać się na Kasprowy Wierch dotrzeć tam chcę przez PKL, moje pytania są następujące czy dalej są tam tak długie kolejki, oraz jakie są warunki pogodowe na Kasprowym ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 września 2008, 21:33

MORF pisze:Witam, mam pytanko w sobotę chciałbym wybrać się na Kasprowy Wierch dotrzeć tam chcę przez PKL, moje pytania są następujące czy dalej są tam tak długie kolejki, oraz jakie są warunki pogodowe na Kasprowym ?
Kolega był 2 tyg temu i mówił, że kolejka do kolejki na około 2-3 godziny.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 września 2008, 23:11

Dużo śniegu spadło,a wyjścia w góry ze względu na pogodę są odradzane.Dziś podobno w Zakopcu padał śnieg
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 września 2008, 10:11

Trudno powiedzieć... Ja tam byłem tylko raz, ale ile stałem to nie pamiętam :lol:
Niby pogoda jest makabryczna, wszyscy wszystko co z Górami związane odradzają, ale jak to zadziała na psychikę tłumu - nie można przewidzieć. Może w środku tygodnia kolejka do kolejki jest mała, ale przecież wybierasz się w sobotę... Jeżeli przepowiednie meteorologów się spełnią i w sobotę będzie słonecznie, to o długość kolejki bym się nie martwił... :lol: Dla mnie to jest po troszku jak wróżenie z fusów...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 września 2008, 11:27

Ja nie wypowiadam się w temacie kolejki bo nie jechałem tym i nie pojadę z własnej woli :kukacz: Byłem raz w budynki kolejki na Kasprowym i takie mam z nią związki i życzę sobie żeby tak pozostało :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 września 2008, 20:29

Morf kolejki są zwykle na 4 godziny , w sobotę ma być piękna pogoda , doradzam więc spacerek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 października 2008, 14:50

Sprawa rozwiązana wybrałem się na Kasprowy w pochmurną pogodę, padało że hejjj i ani śladu kolejki. Dzięki.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 13 października 2008, 16:03

A od której zaczyna powstawać ta kolejka? Inaczej mówiąc o której trzeba by tam być ,ażeby nie czekać zbyt długo i czy to w ogóle ma sens?
Anonymous

szlak na Kasprowy

Post autor: Anonymous » 29 marca 2009, 12:13

Witam serdecznie!
Na weekend majowy planujemy z dziewczyną wyjazd do zakopanego. Ona była tam tylko dwa razy i to nigdy w górach. Natomiast ja chodziłem swego czasu po tatrach ale jak byłem w gimnazjum i podstawówce i tak nie do końca zwracałem uwagę którędy iść bo zawsze ktoś mnie prowadził:)
Chciałbym moją dziewczynę zabrać na Kasprowy Wierch, ale nie kolejką bo to nie ma żadnej przyjemność.
Pamiętam, że w gimnazjum szliśmy na Kasprowy od Doliny Kościeliskiej i była to dosyć przyjemna podroż:)
Co możecie powiedzieć o tej trasie (moje wspomnienia są bardzo zamazane)? Będę wdzięczny za jakiś opis jak ją przejść itp.
Albo jeśli macie jakieś równie malownicze szlaki prowadzące w tym kierunku to będę strasznie wdzięczny:)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2009, 20:18

muniek777 pisze:Pamiętam, że w gimnazjum szliśmy na Kasprowy od Doliny Kościeliskiej i była to dosyć przyjemna podroż:)
Co możecie powiedzieć o tej trasie
Z Kościeliskiej na Kasprowy przez Ciemniak, Małołączniak,Kondracką Kopę, Goryczkową Czubę? Kawał to świata w zimie, nieźle trzeba się nakopać :) Pamiętaj, że teraz jest tam 3.5m śniegu, który teraz sobie siada i jak przyjdzie mróz (na który wszyscy czekamy) i zbetonuje to. Wtedy Każdy jak żyw, bierze dziaby i popędzi w Tatry (liczę, że to będzie w przyszły weekend) Obrazek
Może zafunduj nieobeznanej dziewczynie jakieś mniej męczącą trasę? Po co katować człowieka na pierwszy raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2009, 20:25

JA ZAWSZE ZACZYNAM SWÓJ POBYT W GÓRACH OD WYPRAWY NA KASPROWY WIERCH. NAJŁATWIEJSZY I ŁADNY WIDOKOWO JEST SZLAK ŻÓŁTY Z HALI GĄSIENICOWEJ. MA TEŻ DUŻĄ ZALETĘ BO POZWALA OSWOIĆ SIĘ Z WYSOKOŚCIĄ OSOBĄ NIEOBYTYM Z GÓRAMI. SZLAK JEST TAK PROSTY I ŁATWY ZE CHODZĄ NIM NAWET MAŁE DZIECI. ŻADNYCH ŁAŃCUCHÓW ANI PRZEPAŚCI. STOPNIOWO I POWOLI NABIERA SIE WYSOKOSCI. POLECAM.
ODPOWIEDZ