Kasprowy Wierch

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 29 marca 2009, 20:34

Do tego Kasprowy jest jakoś tak średnio romantyczny...
O grani Kopa Kondracka- Kasprowy krążą ostatnio dość poważne opinie. Ludzie tam zjeżdżają na sznurku bo obejście którejś z tych kopek zbyt lawiniaste...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2009, 20:35

jck pisze:O grani Kopa Kondracka- Kasprowy krążą ostatnio dość poważne opinie. Ludzie tam zjeżdżają na sznurku bo obejście którejś z tych kopek zbyt lawiniaste...
Jacek, powiem szczerze, że idąc tamtędy i myśląc o tym odcinku pod katem zimowej GTZ.. mieliśmy takie same obawy. Tam ma co i skąd polecieć. Choć fakt, przyznam - odcinek urokliwy.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 29 marca 2009, 20:39

Dużo trawersów jest po Słowackiej stronie i tam lawiniasto jak diabli. Na naszą stronę coś tam może się nawieszać... generalnie na obecną zimę to na pewno solidny odcinek. Ale tak jak piszesz- urokliwy. Inna kwestia, że w okresie wakacyjnym niewiele się różni od pielgrzymki do Częstochowy...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2009, 20:43

<b>muniek777</b> mowil o weekendzie majowym... nie wiadomo jeszcze jaka bedzie pogoda do tego czasu i co stanie sie z pokrywa sniezna... Wydaje mi sie jednak ze do tego czasu w gorach pozostanie jeszcze sporo snigu... czy miejscami lodu... czas will show... Mysle ze warto okolo 25 kwietnia ten temat odkopac... i wtedy bedziemy mogli Ci polecic cos ciekawego i bezpiecznego na warunki, jakie najprawdopodobniej beda tam wtedy panowaly... teraz to w calym watku duzo jest gdybania...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 marca 2009, 16:24

W maju na Kasprowym bedzie jeszcze sporo śniegu!!! Byłem w zeszłym roku i sniegu było duzo a w tym roku dowaliło dużo więcej niz w zeszłym takze radze zachować dużą ostrożność i z głowa planować wiosenną wyprawę w nasze ukochane Taterki!!! Pozdrawiam!
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 30 marca 2009, 22:04

igi pisze:Z Kościeliskiej na Kasprowy przez Ciemniak, Małołączniak,Kondracką Kopę, Goryczkową Czubę?
To jest dobry pomysł ,ale na lato.
Teraz pozostają Ci chyba tylko doliny, szczególnie, ze dziewczyna nie była w górach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 marca 2009, 19:46

w najgorszym wypadku pojedziemy kolejką;p
stanie przez parę godzin w celu kupienia biletu to będzie dopiero hard core;p

Posłucham rady Jask'a i odświerzę temat pod koniec kwietnia, w tedy coś mi doradzicie, jeśli będziecie na tyle mili:)

a na razię dzięki za pomoc w odrzuceniu pomysłu na podróż z doliny Kościeliskiej:)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 02 kwietnia 2009, 18:47

Jak wjezdzam kolejką na Kasprowy, to staję pod drzwiami o 5.00 i jestem pierwszy w górach !!!
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 kwietnia 2009, 14:04

http://www.tvn24.pl/0,1594088,0,1,brawu ... omosc.html

Tak jest teraz na Ksprowym. Na razie nie zachęca do pieszych wędrówek.


A jezeli chodzi o kolejkę na Kasprowy to jechałam tylko raz bo jak wyszłam na szczyt to nagle rozpadał się snieg z deszczem (a był wtedy czerwiec). A przy moich innych wejściach na Kasprowy nie chciało mi się stać w kolejsce do kolejki i szłam sobie na piechotę. Przy okazaji były fajne widoczki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 0:30

SabinaW. pisze: Tak jest teraz na Ksprowym. Na razie nie zachęca do pieszych wędrówek.
Zgadzam się w 100%, dlatego zamiast na Kasprowy, poszliśmy na Granaty, ale i tak zjarało nas na (jak) buraka Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 kwietnia 2009, 20:38

tak jak obiecałem odświeżam temat z pytaniem jak tam wygląda sytuacja na Kasprowym i ogólnie w Tatrach oraz co polecalibyście na weekend?
Wyjeżdżamy w piątek więc w góry chcemy iść w sobotę z samego rana.
Czekam na wasze propozycje:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2012, 10:02

Odświeżam temat pytaniem. Kolejka na Kasprowy rusza o 7.00, czy stojąc w kolejce do kasy o 6.00 (16-20 lipca dzień powszedni), jest realna szansa na wjazd do 7.30. Przymierzam się do Orlej i chciałbym zaoszczędzić trochę sił.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 08 lipca 2012, 10:41

Jan jest jak ja pamiętam gdy szedłem z buta na gąsienicową to tłumów przy kolejce nie widziałem.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2012, 10:49

Dwa lata temu, też tak się wybrałem. Jak dobrze pamiętam to udało mi się wjechać drugim wagonikiem (byłem przed 7 w kolejce do kolejki :) )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2012, 7:10

Wczoraj wjechałem na ten zacny szczyt. Podjechalismy do Kuźnic o 10, a na górze bylismy o 10.30. Cuda się zdarzają.

I pamietajcie, że legitymacja PTTK daje 10 % zniżki.
ODPOWIEDZ