TRASA - 6 dni w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

TRASA - 6 dni w Tatrach

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2008, 22:21

Witam :)
Natrafiłem na Wasze forum, przeglądając internet w poszukiwaniu informacji na temat Tatr, szlaków w nich, itp...
Początkiem sierpnia wybieram się z moją dziewczyną do Zakopanego. Wyjazd nasz liczył będzie 6 dni.
Moje obycie z górami nie powala, w przypadku mojej dziewczyny jest trochę lepiej (w wieku 12 lat pokonywała Świnicę :) )...
Może napiszę gdzie chcielibyśmy się wybrac:
- Morskie Oko
- Dolina 5-ciu Stawów
- Kasprowy Wierch
- Świnica
- Giewont
- Czerwone Wierchy
- Dolina Kościeliska
- Dolina Chochołowska
- no i pewnie dużo więcej, ale zbyt wiele tego wymieniac. chociażby stąd: http://www.gory-szlaki.pl/szl.htm
Chcielibyśmy jakoś łączyc trasy, zeby jak najwięcej zobaczyc i wykorzystac maksymalnie pobyt( o ile pogoda pozwoli)
Liczę na jakieś podpowiedzi, wskazówki, etc..Wszystko mile widziane :)
Wiem że na forum jest już kilka takich tematów, ale mam nadzieję, że nie zostanę skarcony przez moda :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2008, 22:52 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2008, 22:51

Spać chcecie w górach, czy musicie na nocleg schodzić do Zakopa?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2008, 22:53

igi musimy schodzic do Zakopanego :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2008, 9:53

Johny.......robie często za "przewodnika wycieczek relaksacyjnych :D", więc (sprawdzone) trasy godne polecenia to:

1. Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Doliną Roztoki do Doliny Pięciu Stawów - Świstowa Czuba - Morskie Oko - Palenica Białczańska.......trasa łatwa i przyjemna (czas przejścia 6 - 7h), więc jest czas na "odpoczynki" w schroniskach :D
2. Kiry - Doliną Kościeliska do schroniska Ornak - Iwanicka Przełęcz Dolina Chochołowska - schronisko na Polanie Chochołowskiej - Grześ - Polana Kryta ( wejście do doliny).....według mnie sensowne połączenie dwóch dolin jednego dnia. ( czas przejscia 6 - 7 h), więc znów czas na uzupełnienie "płynów" w schroniskach :D
3. Polana Gasieniców - Doliną Małej Łąki - Przełęcz Kondracka - Giewont - Przełęcz Kondracka - Kopa Kondracka - Małołączniak - Przysłup Miętusi - Polana Gąsieniców ( początek Doliny Małej Łąki ). ( czas przejścia 7 h + oczekiwanie w kolejce na Giewont :) )
4. Kuźnice - Schronisko Murowaniec - Przełęcz Świnicka - Świnica - Kasprowy Wierch - Myślenickie Turnie - Kuźnice. ( czas przejścia 8 h ).....wariant dla leniwych....na lub z Kasprowego kolejka linowa.....zaoszczędzasz 2 h :D

Wszystkie miejsca z twojej listy masz w........ czterech dniach
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2008, 18:52

WiBi przedstawiona przez Ciebie propozycja jest interesujące :)....a jest jakiś wariant, jakieś trasy, ża tak to ujmę inne niż relaksacyjne? :zoboc: i czy mozesz coś polecic na pozostałe 2 dni :D
Dzięki za zainteresowanie
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2008, 21:58 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
David

Post autor: David » 03 lipca 2008, 21:44

palenica->dolina 5 Stawów->Zawrat->Świnica->przełęcz Świnicka->kasprowy wierch->kuźnice



możesz też połazić pod ziemią ;)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 03 lipca 2008, 21:56

David rozbawiłeś mnie :lol:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2008, 22:02

David takie propozycje i rady zachowaj dla siebie :P2:
David

Post autor: David » 03 lipca 2008, 22:03

Johny pisze:David takie propozycje i rady zachowaj dla siebie :P2:
Nie lubisz jaskiń ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2008, 22:08

Pewnie jedyna którą odwiedzę to będzie Jaskinia Mroźna...
David

Post autor: David » 03 lipca 2008, 22:14

Pomyśl o trasie Kuźnice>Hala Gąsienicowa>Krzyżne>Dolina 5 Stawów>Palenica
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2008, 11:17

Johny....." wycieczka relaksacyjna " ....to w moim słowniku wycieczka jako opiekun grupy szkolnej.......sam relaks.......brrrr.

Moje propozycje ...zwłaszcza ....3 i 4 .....to trasy w miarę łatwe.... ale w upalne dni nawet na nich można będąc " mało obytym w górach " dostać lekkiej zadyszki :) . Jeśli startujesz z Zakopanego a chcesz przejść trudniejszą trasę to musisz sie liczyć z wczesnym wyjściem i późnym przyjściem. Na początek proponuje Tatry Zachodnie ( Rakoń, Wołowiec, Kończysty Wierch , Starorobociański Wierch, Czerwone Wierchy ) tylko nie koniecznie wszystkie jednego dnia. Tatry Wschodnie , Wysokie .....to już trochę inna bajka. moim zdaniem dla mniej doświadczonych turystów lepszy wariant to noclegi w schroniskach. Co nie znaczy że nie można spróbować......, ale to już Ty musisz wiedzieć na co cię stać. Powodzenia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2008, 11:51

WiBi pisze:Jeśli startujesz z Zakopanego a chcesz przejść trudniejszą trasę to musisz sie liczyć z wczesnym wyjściem i późnym przyjściem.
Tak, biorę to pod uwagę.
Wiadomo, że wszystkiego naraz my rady nie damy, Ale napewno coś z Twoich propozycji zrealizujemy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2008, 13:27

WiBi pisze:2. Kiry - Doliną Kościeliska do schroniska Ornak - Iwanicka Przełęcz Dolina Chochołowska - schronisko na Polanie Chochołowskiej - Grześ - Polana Kryta ( wejście do doliny).....według mnie sensowne połączenie dwóch dolin jednego dnia.
Ja osobiście bym je jednak podzielił na dwa dni.
Dolina Kościeliska to w zasadzie fajna sprawa jeśli chce się dać odpocząć nogom po kilku dniach chodzenia. Będąc juz przy schronisku Ornak warto się przejść nad staw Smreczyński, a w drodze powrotnej przejść przez Wąwóz Kraków.
A będąc już w Chochołowskiej i idąc na Grzesia szkoda odmówić sobie podejścia na Wołowiec :)


Johny na początek powitam forumowicza z Lublina :)
A jesli chodzi o cele Twojej podróży, to bedąc ostatnio w górach miałem podobne plany. I zrealizowałem je mniej więcej tak:

Dzień 1: Z Kuźnic przez Halę Kondratową na Giewont i dalej Doliną Strążyska do Zakopanego

Dzień 2: Z Palenicy przez Dolinę Roztoki do Silkawy, dalej z Doliny pięciu Stawów przez Świstową Czubę do Morskiego oka i spowrotem do Palenicy. Niestety zabrakło nam czasu na obejście Morskiego Oka lub podejście pod Czarny Staw, ale jeśli wybierzecie się odpowiednio wczesniej (a nie tak jak my - koło 10), to się wyrobicie :)

Dzień 3: Czerwone Wierchy, podejście od Doliny Kościeliska, zejście na Halę Kondratową z przełęczy. Tutaj jednak spokojnie można pójść dalej i zdobyć jeszcze Kasprowy Wierch, o ile starczy czasu.

Dzień 4: Wołowiec, Rakoń i Grześ, zejście do Doliny Chochołowskiej.

Czyli w zasadzie jest tu wszystko oprócz Świnicy i zostają Wam dwa dni wolne :)

No i warto pomyśleć jeszcze o wspomnianej trasie z Kuźnic przez Halę Gąsienicową na Krzyżne z zejściem do Doliny Pięciu Stawów. Tego niestety na tym wyjeździe nie udało mi się zrealizować, ale może następnym razem... :)


Ogólnie rzecz biorąc strasznie Wam zazdroszczę, że dopiero jedziecie. Ja wróciłem wczoraj i juz bym chciał być spowrotem w górach :roll:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2008, 23:22

Łukasz ...Wołowiec, Rakoń, Grześ...myślałem o tym, i widzę że dosyc ciekawy rozkład mi podałeś :) Skorzystam oczywiście
Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ