Szpiglasowe Perci

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Tymuś

Re: Szpiglasowa Przełęcz - szlak żółty !!

Post autor: Tymuś » 06 maja 2010, 15:31

Chmielo1982r pisze:Powiedzcie dobrzy ludzie czy przez Szpiglasową Przełęcz...przedostanę się z ok. 60-70 litrowym plecakiem....są jakieś utrudnienia? czy to bułka z masłem??proszę o jakieś wiadomości...nadmienię ze pierwszy raz będę przedzierał ten żółty szlak...aha...i czy do Wrót Chałubińskiego z takim plecakiem się dogramolę? (przechodzę z schroniska Morskie Oko do 5 stawów) piszcie...... :))
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości podam przykład. Z pełną 70 bez najmniejszego problemu wchodziłem na Czerwoną Ławkę. Moi towarzysze mieli setki. Jaka jest różnica w trudnościach między Czerwoną Ławką a Szpiglasem i Wrotami chyba każdy wie..
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 06 maja 2010, 16:57

tom-pi4 pisze:Kwestia jeszcze kiedy chcesz się tam wybrać bo jeżeli w ciągu najbliższych dwóch tygodni, to raczej bym odradzał bo jest tam dość lawiniasto
Od strony Morskiego Oka na żółtym szlaku na Szpiglasową w maju bardzo długo utrzymują się płaty śnieżne http://picasaweb.google.pl/AZdonek/Szpi ... 0737314770 i jeśli nie masz zimowego sprzętu, to zapomnij o bezpiecznym przejściu tego odcinka. Nawet TOPR ostrzega przed możliwym poślizgnięciem i zjazdem wymieniając ten szlak wśród najniebezpieczniejszych o tej porze roku takich jak Rysy, Orla Perć, Przełęcz pod Chłopkiem. Na Wrotach będzie podobnie; bardzo lawiniasto.
Natomiast latem to bardzo przyjemna ścieżka :)
powodzenia
Tymuś

Post autor: Tymuś » 06 maja 2010, 17:04

bardzo lawiniasto to było miesiąc temu. w tamtym terenie wszystko co miało zejść już zeszło
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1420
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 06 maja 2010, 17:07

Jola R pisze:Chmielo1982r powiedział/-a:
przedostanę się z ok. 60-70 litrowym plecakiem
Ło matko, co Ty tam będziesz dźwigał, skoro spanie w schroniskach??
To będzie jakieś 120 puszek piwa... Pójdziemy za nim, czy poczekamy na niego w 5SP :) ?
tom-pi4 pisze:Od strony Piątki jest kilka łańcuchów ale raczej jako asekuracja a nie jako miejsce jakoś szczególnie trudne i niebezpieczne
Właśnie o okolicach tych łańcuchów , w miejscach zacienionych bywa lód nawet w lecie
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 06 maja 2010, 19:24

He he ...ja zawsze lubiłem dźwigać różne zabawki w plecaku.....bo zawsze może czegoś zabraknąć a dobrze mieć wszystko pod ręką.....a planuje przejść pod koniec czerwca.....powinno już być ładniutko...nieprawdaż?? :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Tymuś

Post autor: Tymuś » 06 maja 2010, 19:48

Chmielo1982r pisze:He he ...ja zawsze lubiłem dźwigać różne zabawki w plecaku.....bo zawsze może czegoś zabraknąć a dobrze mieć wszystko pod ręką.....a planuje przejść pod koniec czerwca.....powinno już być ładniutko...nieprawdaż?? :)
luźno. w ogóle niepotrzebnie pytasz. na pewno dasz sobie rady. o tej porze roku śnieg raczej tylko w miejscach zacienionych. statystycznie lipiec w Tatrach jest miesiącem najbardziej deszczowym
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2010, 20:30

Jeśli nie będzie śniegu to dasz radę na 100% ale jak pewnie słyszałeś w ostatnich dniach spadło sporo śniegu w Tatrach (Kasprowy ponad 50cm podobno). Więc nie wiadomo czy to się rozpuści i na ile do czasu twojego wyjazdu, a w śniegu tam nie szedłem więc się nie wypowiadam. Co do Wrót Chałbińskiego to widziałem ludzi, którzy robili taki wariant, że zostawiali plecaki przy odejściu szlaku na Wrota od szlaku żółtego i zabierali je wracając.
ODPOWIEDZ