Wypadki w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1686
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 17 października 2014, 15:36

Byłem kilka razy, raz z własnym sześciolatkiem... Jest trudno i niebezpiecznie, zwłaszcza gdy "wchodzi się za dwóch".
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 18 października 2014, 15:29

tak to wygląda:

Obrazek
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2014, 17:35

Kovik pisze:i tu jest właśnie twój problem. nie byłaś a mówisz że jest bezpiecznie. Owszem samo wejście nie nastręcza trudności ale skala ma wysokość ok 20 metrów albo i więcej i jest tam opcja żeby zrobić sobie kuku
Nie byłam, ale oglądałam zdjęcia i czytałam relacje z wypraw na Sarnią, widziałam komentarze na forach i stronach podróżniczych. Uznałam, że Ci wszyscy ludzie, którzy tam byli nie mogą się mylić, ale najwyraźniej mogą. A opcja żeby zrobić sobie kuku jest wszędzie, szczególnie gdy jest się dzieckiem.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 31 grudnia 2014, 19:30

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 04 stycznia 2015, 8:50

Więcej o Krzyśku:
http://brytan.com.pl/w-tatrach-zginal-k ... zowej-pza/

Spoczywaj w pokoju.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 18 lutego 2015, 20:40

Może dam takie małe podsumowanie co działo się w polskich Tatrach pod względem wypadków w poprzednim roku.
Otóż było ok 370 akcji ratowniczych, w których pomocy potrzebowało co najmniej 444 osoby w tym 5 pod wpływem alkoholu, 110 osób pobłądziło lub nie potrafiło zejść, 232 osoby odniosły różne kontuzje a z kolei 77 osób zasłabło lub tak ich zmogły trudy wycieczki że nie mogli o własnych siłach wrócić na nocleg. Niestety 15 osób juz nigdy nie wybierze się w nasze kochane Tatry.
Info zaczerpnięte z Kroniki Górskiej TOPR
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 21 lutego 2015, 18:19

Lawina w Tatrach. Nie żyje jedna osoba:
http://www.24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=26436
:/
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 15 czerwca 2015, 21:37

"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 15 czerwca 2015, 23:10

Wypadek bodajże sprzed miesiąca
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 17 lipca 2015, 21:50

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 18 lipca 2015, 0:00

Bardzo przykra wiadomość.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2015, 18:55

Ratownicy TOPR pomagają dwóm turystom, którzy chcieli nocą zdobyć Rysy.

http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/akc ... udny-teren
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 31 sierpnia 2015, 23:17

Niestety nie żyje młoda kobieta, którą poszukiwano w tatrach od trzech dni. Jak się okazało była znana na sąsiednim tatrzańskim forum. Sam osobiście Ją nie znałem, ale mogłem przynajmniej dzięki Jej zdjęciom poznać trochę Tatry z tej strony z której nigdy nie zobaczę. Pomimo tego, że tylko śledziłem Jej galerię, to ciary przeszły mi przez skórę jak przeczytałem tego smutnego newsa. Miała tylko 31 lat.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2015, 9:59

Kasprowy Wierch - opis i trasy na szczyt.
Kasprowy Wierch.
Kasprowy Wierch położony jest  na granicy polsko-słowackiej. Jest jednym z najbardziej znanych szczytów w Tatrach i najczęściej odwiedzanym. Podczas szczytu sezonu dzienna liczba turystów sięga 4 tyś. osób.  Na zboczach Kasprowego Wierchu znajdują się dwa wyciągi krzesełkowe i dzięki temu wyznaczono kilka narciarskich tras zjazdowych: Trasę Goryczkową i Trasę Gąsienicową.
W roku 1938 zbudowano Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Kasprowy Wierch.  Na szczycie znajduje się restauracja, poczekalnia do osób korzystających z kolejki , wc, przechowywania nart, kiosk.
Jak dostać się na szczyt?
Możemy dostać  się na Kasprowy Wierch koleją liniową  (z Kuźnic). To dzięki tej pierwszej linowej kolejce w Polsce która powstała w 1936, Kasprowy zyskał ogromną popularność wśród turystów która trwa do dziś.  Czas jazdy na szczyt to 12 minut, wagon jednorazowo zabiera 60 osób. Zdolność przewozowa to 360 osób/h – zimą, 180 osób/h latem. Stacja górna znajduje się na wysokości 1959 m n.p.m. Stacja pośrednia (Myślenickie Turnie), 1352 m n.p.m. 
Tutaj znajdą Państwo aktualny cennik biletów: www.pkl.pl/index.php?id=242
Pamiętajmy że dotarcie do dolnej stacji w Kuźnicach możliwe jest tylko komunikacją miejską lub taxi. Parkingi dla samochodów usytuowane są obok ronda Jana Pawła II na ulicy Bronisława Czecha oraz na ulicy Karłowicza.
Albo podejście do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego w Dolinie Goryczkowej ( w sezonie narciarskim dalej możemy pojechać wyciągiem krzesełkowym) z Kuźnic przez Kalatówki. Lub szlakami turystycznymi na sam szczyt.
Szlaki na Kasprowy:
-  Startujemy z Kuźnic szlakiem  ZIELONY (3.45') przez Myślenickie Turnie  prowadzi pod trasą kolejki linowej.
-   szlak NIEBIESKI (3.40') przez Boczań, Skupniów Upłaz i Halę Gąsienicową swój początek ma również w Kuźnicach obok sklepu spożywczego, przez mostek na potoku Bystra w kierunku Nosala. Po około 10 -15 minutach  szlak odbija w prawo i prowadzi początkowo przez las.
-  szlak żółty  przez Dolinę Jaworzynki i Halę Gąsienicową rozpoczyna się w Kuźnicach, przy budce TPN,  ( tu kupujemy bilety do Parku Tatrzańskiego)
-  z Kopy Kondrackiej szlakiem czerwonym również dojdziemy na Kasprowy w czasie 1.40 minut.
- również szlakiem czerwonym prowadzącym z Przełęczy Zawrat przez Świnicę ( 2.30 minut)   dotrzemy na Kasprowy
Będąc już na szczycie mamy ogrom szlaków i kierunków do wyboru by kontynuować lub rozpocząć naszą wędrówkę po Tatrach. W górnej stacji mamy trasy z punktami widokowymi. Widoki zachwycą wszystkich zimą i latem.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Zakopanego i całego Podhala oraz oczywiście Kasprowego Wierchu. Dla wszystkich osób które wybierają się na Podhale i planują zostać tu parę dni polecamy łatwy i w pełni profesjonalny portal do szybkiego znalezienia noclegu na Podhalu -Reklama-administrator
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 13 listopada 2015, 10:35

Marek123 a nie mogłeś jeszcze więcej miejsca zająć na stronie?
I to tylko po to by reklamę na końcu posta zamieścić?
No chłopie szacun, że Ci się chciało tyle pisać i z takimi odstępami tylko dla tej reklamy... :kukacz:
Swoją drogą co ma piernik do wiatraka...
ODPOWIEDZ