Wypadki w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 listopada 2012, 20:22

Czytając pierwszy raz tę historię parę lat temu zastanawiałem się nad przyczyną śmierci i dlaczego akurat w tak krótkim odstępie czasu nastąpił zgon. Tym bardziej, że opis tragedii znany jest z opowieści żony Kasznicy, bo to jedyny świadek jaki przeżył, po za tym kobieta przeżyła traumę, straciła w przeciągu chwili męża i syna, spędziła w trudnych warunkach wysokogórskich ponad dobę, potem zeszła do doliny po pomoc, chyba nie każdy mógły się pozbierać po czymś takim.
Fakt historia ciekawa na scenariusz filmowy, może ktoś się kiedyś za to weźmie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 listopada 2012, 8:56

Gavlus75 pisze:Fakt historia ciekawa na scenariusz filmowy, może ktoś się kiedyś za to weźmie.
Np tfurcy "Ratowników" :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 listopada 2012, 11:07

Dobromił pisze:
Gavlus75 pisze:Fakt historia ciekawa na scenariusz filmowy, może ktoś się kiedyś za to weźmie.
Np tfurcy "Ratowników" :twisted:
Łaj not? Linda mógłby zagrać Zaruskiego i desantować się ze śmigłowca :), takiego wynalazku z epoki oczywiście, co do reszty obsady to mamy wielu wybitnych aktorów np. nijaka Zielińska, Cichopopek itp. ale to już bardziej dziewczyny się wyznają.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 26 listopada 2012, 15:24

Dwóch mężczyzn chciało popełnić samobójstwo w Tatrach:
http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=17082
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 26 listopada 2012, 15:54

Zrzęda mam wrażenie że ty jestes taka łowczyni wypadków co news to od Ciebie :D
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 26 listopada 2012, 17:09

Kovik pisze: ty jestes taka łowczyni wypadków co news to od Ciebie
No, tym razem na szczęście obyło się bez wypadku.


Ale coś jest chyba na rzeczy z tą jesienną depresją, bo z aktualnej Kroniki TOPR wynika, że tych dwóch panów, to nie jedyni desperaci w tych dniach, w Tatrach. Była jeszcze dziewczyna. Smutne :(
W niedzielę 25.11. o godz.10.15 zakopiańska policja przekazała informację, że w Tatry w celach samobójczych wybrało się dwóch mężczyzn, jeden 37-letni, drugi 40-letni. W rejon , w którym mężczyźni zamierzali popełnić samobójstwo wyruszyła Straż Parku. Strażnicy nie napotkali w tym rejonie poszukiwanych mężczyzn.
Przed godz. 19-tą do TOPR zadzwonił mężczyzna informując, że prawdopodobnie jego koleżanka mieszkająca w Legnicy zamierza popełnić samobójstwo w Tatrach. Ze względu na brak bliższych danych sprawę przekazano policji.
Źródło: Topr.pl
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 06 grudnia 2012, 16:41

Dziś w RMF usłyszałem, że ratownicy wyruszyli na akcje poszukiwawczą w rejon Giewontu szukać zaginionego turysty z Warszawy
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 07 grudnia 2012, 11:35

Kovik pisze:Dziś w RMF usłyszałem, że ratownicy wyruszyli na akcje poszukiwawczą w rejon Giewontu szukać zaginionego turysty z Warszawy
Wciąż szukają:

Mieszkaniec Mazowsza wyszedł z hotelu i zaginął. Mógł wyruszyć w Tatry:
http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=17203
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 18 grudnia 2012, 13:13

pod Świnicką Przełęczą zeszła lawina. edit - jedna osoba w stanie ciężkim

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... 1&id=17304

http://www.tvn24.pl/w-tatrach-zeszla-la ... 238,s.html
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 18 grudnia 2012, 20:39

Niestety dwoch kolegow ode mnie z pracy... Jeden juz nie zyje. A w poniedzialek rozmawialem z nimi rano, zeby nie szli. Zmienili plany, bo mieli isc na Granaty...
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 18 grudnia 2012, 22:22

Ardaryk pisze:Niestety dwoch kolegow ode mnie z pracy... Jeden juz nie zyje. A w poniedzialek rozmawialem z nimi rano, zeby nie szli. Zmienili plany, bo mieli isc na Granaty...
*......* R.I.P.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 grudnia 2012, 23:11

A wszystko dlatego że lawinowe ABC jest takie drogie !!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 18 grudnia 2012, 23:34

prezes 74 nie umniejszam Twojej wypowiedzi ale gdybys rzeczywiscie wiedzial, czego ucza na rzeczywistym (oczywiscie pewnie nie kazdym) lawinowym ABC to nie chcialbys ani zlotowki na takie wydac a bylem swiadkiem juz co najmniej trzech takich kursow... Niech Wojtek spoczywa w spokoju, jemu zycia juz nic nie przywroci...
Mike

Post autor: Mike » 18 grudnia 2012, 23:49

prezes 74 pisze:lawinowe ABC jest takie drogie
Myślę, że prezesowi 74 chodziło raczej o zestaw: detektor, sonda i łopatka, niż o kurs.
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 18 grudnia 2012, 23:53

W takim razie przepraszam za niedokladne zrozumienie wypowiedzi... Niestety nadal wstrzasniety jestem tragedia, stad i byc moze moja niedokladnosc czytania tekstu...
ODPOWIEDZ