Wypadki w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 06 listopada 2012, 14:19

Jak skoczyć z Nosala ? Nie ma tam dobrej przepaści. Co innego z Giewontu. Znajdą po roku lub nigdy. OP jest za wysoko aby wchodzić w wiadomym celu. Po drodze przejdzie człowiekowi.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 listopada 2012, 14:26

andrzejwiesia pisze:Jak skoczyć z Nosala ? Nie ma tam dobrej przepaści.
Człowieku zastanów się co piszesz ... W kontekście ludzkiej śmierci to co napisaleś jest żałosne.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 listopada 2012, 17:07

Też myślę, że to nie na poziomie, żeby w dziale poświęconym wypadkom dyskutować o samobójstwach :(
dorokusai

Post autor: dorokusai » 06 listopada 2012, 17:47

ja chciałem tylko napisać na którym szczycie zginęło najwięcej ludzi i na którym jest największy współczynnik samobójstw , dla mnie osobiście to wielka tragedia i współczuje rodziną ofiar , to wszystko :( .
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1691
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 06 listopada 2012, 18:10

Też myślę, że to nie na poziomie, żeby w dziale poświęconym wypadkom dyskutować o samobójstwach
a co jest wskaźnikiem poziomu? niech zgadnę...przesadna przyzwoitość udająca wysoką kulturę :?:

....no taaaak
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 06 listopada 2012, 18:30

Panda pisze:niech zgadnę...przesadna przyzwoitość udająca wysoką kulturę
A co Ty taki zadziorny ostatnio jesteś?
gęsia_szyja pisze:to nie na poziomie, żeby w dziale poświęconym wypadkom dyskutować o samobójstwach
Wiesz, znam ludzi, którzy twierdzą, że już samo chodzenie po górach to kuszenie losu, a każdy wychodzący w Tatry jest potencjalnym samobójcą.

Tak na dobrą sprawę, to każda rozmowa o ofiarach wypadków czy samobójstw może dla kogoś być nie na miejscu, bo niczego nie wnosi. Ale jeśli ktoś czuje, że koniecznie musi dodać do tematu coś od siebie, trudno...
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Vision

Post autor: Vision » 06 listopada 2012, 18:50

Zrzęda pisze:Tak na dobrą sprawę, to każda rozmowa o ofiarach wypadków czy samobójstw może dla kogoś być nie na miejscu, bo niczego nie wnosi.
To zależy w jaki sposób się o tym rozmawia... ale tekst typu:
andrzejwiesia pisze:Jak skoczyć z Nosala ? Nie ma tam dobrej przepaści. Co innego z Giewontu.
Za poważny nie jest w dodatku u dorosłego dojrzałego człowieka, takie teksty to se można zachować do rozmów wśród bliskich znajomych pod warunkiem, że mają na nie ochotę. Takie moje zdanie.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2012, 19:17 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 listopada 2012, 19:13

andrzejwiesia pisze:Jak skoczyć z Nosala ? Nie ma tam dobrej przepaści. Co innego z Giewontu. Znajdą po roku lub nigdy. OP jest za wysoko aby wchodzić w wiadomym celu. Po drodze przejdzie człowiekowi.
Jesteś załosny i nie boję się tego napisać. Drwić i robić sobie żarty z ludzkiej tragedii - poniżej wszelkiej krytyki.

Mam nadzieję, że nikt z Twojej rodziny nie odejdzie na niebieską grań. Ja niestety, miałem inaczej.
Teraz zostały tylko zdjęcia i satysfakcja z tego, że ta bliska mi osoba, nie doczekała doby internetu....

Jesteś pierwszą osobą z tego forum, której nie chciałbym spotkać
Nie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1691
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 07 listopada 2012, 19:22

Tępy dyszel pisze:Jesteś pierwszą osobą z tego forum, której nie chciałbym spotkać
Nie pozdrawiam
Tępy dyszel pisze:Mam nadzieję, że nikt z Twojej rodziny nie odejdzie na niebieską grań. Ja niestety, miałem inaczej.
Zrzęda pisze:A co Ty taki zadziorny ostatnio jesteś?
i ja jestem niespokojny...zbieram się do pracy, można zwariować od nadmiaru netu
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 08 listopada 2012, 15:13

Ale wywołałem dyskusję !!!
To dobrze, bo należy dyskutować.
Rzadko tak udaje mi się Was rozgrzać.
Urażonych przepraszam, ale faktem jest, że pomysłowych popaprańców nie brakuje.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Pati

Post autor: Pati » 08 listopada 2012, 15:53

Samobójcy to ludzie z problemami, często nie radzący sobie w ten czy inny sposób, nie nazwałabym ich więc tak.
andrzejwiesia pisze:popaprańców
Proponuję skończyć ten temat.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2012, 19:57 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 08 listopada 2012, 18:55

Pati pisze: Proponuję skończyć ten temat.
I wracamy do właściwego tematu:


Wzywał pomocy, zsunął się do schroniska
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... dek_w.html

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-d ... nId,708241
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2012, 20:31 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 08 listopada 2012, 19:52

Zrzęda pisze:Wzywał pomocy, zsunął się do schroniska
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... dek_w.html
Jak Joe Simpson w Andach :8)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
bton1

Post autor: bton1 » 08 listopada 2012, 21:01

Miał kupę szczęścia i to wyjątkowo z przewagą szczęścia, a nie kupy..

Nogę poskładają, a tragedia mogla być ogromna.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 listopada 2012, 22:30

Słyszałem o akcji w rmfce, twardy gość, nie ma co, wspomnienie na całe życie, chęć przetrwania jest wielka.
ODPOWIEDZ