Solisci -potencjalni samobójcy czy żyjacy pelnia życia?

Dział przeznaczony do rozmów o wspinaczce i jej aspektach: asekuracji, wycenach dróg, rejonach wspinaczkowych, stylach wspinaczkowych, etyce, metodach treningu. Dowiesz się również, jak zacząć swoją przygodę ze wspinaniem i poznasz najnowsze wiadomości ze wspinaczkowego świata.
W tym dziale rozmawiamy również o via ferratach, asekuracji oraz ciekawych miejscach, w których znajdują się "żelazne drogi".

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 31 maja 2008, 18:12

Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 31 maja 2008, 18:13

pojawi sie jakis punkt zaczepienia to czlowiek nie spadnie nizej..??
Wetnie się w wargę szczeliny.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2008, 18:26

jck pisze:
pojawi sie jakis punkt zaczepienia to czlowiek nie spadnie nizej..??
Wetnie się w wargę szczeliny.
nie smiej sie... jak mam roumiec pojecie "warga szczeliny"? (chodzi o jej "brzeg"?)



kolejny artykul... http://www.trekking.com.pl/index.php?czytaj=00048 (a na koncu "zestaw" ktory powinnismy miec... Cena srub lodowych jest taka.. powalajaca? :| ...)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 01 czerwca 2008, 22:49

Tak, brzeg, krawędź.
Tanie nie są, to fakt. Generalnie tibloca można sobie darować. Co do reszty- są przydatne...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 czerwca 2010, 19:30

Patrycja pisze:Alain Robert to człowiek szalony, ekscentryczny, ale nie można powiedzieć, że czegoś w życiu nie dokonał i na razie robi to dalej.
http://www.alainrobert.com/index.php/en ... hotos.html

Na mnie wrażenie robią jego wspinaczki po budynkach .
dorokusai

Dan Osman - szaleniec czy pasjonata?

Post autor: dorokusai » 10 stycznia 2013, 19:08

Dan Osman - szaleniec czy pasjonata?
Tutaj zamieszczam filmik z jego wspinaczki na prawie pionową ścianę : http://youtu.be/Wy3SuhEQHVg nie wiem jak wy ale ja jestem w szoku :shock: facet był niesamowity , niestety był bo już nie żyje :( . Zginął skacząc na linie ze skały w 1998 roku , moim zdaniem gościu po prostu nie czuł strachu w tym co robił.

Post przeniesiono do bardziej pasującego tematu. Mike
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 13 stycznia 2013, 10:09

Alex Honnold to nowa przedstawiciel generacji wspinaczy solowych.Fajnie się ogląda.Mam nadzieje,że chłopak nie przeceni swoich możliwości.No i nie on nie jest jak Michael Jordan,ma lepszą psyche :).

http://www.youtube.com/watch?v=leCAy1v1fnI
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 14 stycznia 2013, 12:01

Są to oczywiście ludzie o dużych umiejętnościach i warunkach fizycznych ale nie możecie zaprzeczyć, że żyją krótko. Himalaiści też rzadko który spoczywa na nizinach. Jak kiedyś pisałem, że to piękna śmierć, to spotkałem się z oburzeniem większości z Was. A tu trzeba umieć podjąć decyzję: albo ryzykuję aż do śmierci, albo nie wykonuję ryzykownych sportów.
Uważam, że to z braku wojen w Europie. Tacy ryzykanci (czytaj bohaterowie) dawno by wyginęli, a tak się rozmnażają. Ci faceci mają nadmiar testosteronu więc dzieci też mają dużo w różnych częściach świata.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2013, 16:19

andrzejwiesia pisze:Ci faceci mają nadmiar testosteronu więc dzieci też mają dużo w różnych częściach świata.
Perełka :oki:
Wyjaśniło się dlaczego w co 10 przypadku nie zgadza się wpis w rubryczce ojciec. O przykłady nie pytam :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2013, 7:09

andrzejwiesia pisze:Jak kiedyś pisałem, że to piękna śmierć, to spotkałem się z oburzeniem większości z Was.
Bo mówiąc krótko - bełkoczesz.
Awatar użytkownika
Zdziczały
Turysta
Turysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 października 2012, 20:56
Kontakt:

Post autor: Zdziczały » 15 stycznia 2013, 7:42

Już to sobie wyobrażam- spadam wiedząc że za chwilę zginę i w myślach nie mam obrazu córki, syna, bliski tylko z uśmiechem cieszę się, że moje ciało roztrzaska się w tak pięknych okolicznościach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2013, 9:13

Zdziczały pisze:spadam wiedząc że za chwilę zginę
Albo na odwrót - będziesz cierpiał wiele godzin mając świadomość, że nie jesteś poszukiwany.

andrzejwiesia tak jeszcze przy okazji - co w ogóle może być pięknego w śmierci ? Pomijam tu eutanazję, która skraca ewidentne cierpienia. Wtedy może być w tym "piękno" uwolnienia się od męki. Ale w innych przypadkach ... ?

Swoją drogą to zastanów się raz za czas za nim coś napiszesz. Np postaraj się nie nazywać wszystkich samobójców "popaprańcami" ( czy jakoś podobnie tak napisałeś ).
Pati

Post autor: Pati » 15 stycznia 2013, 10:01

Dobromił pisze:Swoją drogą to zastanów się raz za czas za nim coś napiszesz. Np postaraj się nie nazywać wszystkich samobójców "popaprańcami" ( czy jakoś podobnie tak napisałeś ).
To było w innym temacie i z tego co wiem to słowo potem nie padło później odnośnie samobójców.

Się powtórzę:
Pati pisze:Samobójcy to ludzie z problemami, często nie radzący sobie w ten czy inny sposób, nie nazwałabym ich więc tak.
andrzejwiesia pisze:popaprańców
Proponuję skończyć ten temat.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2013, 10:07

Ok.

Co nie zmienia faktu, że na temat "pięknej śmierci" mam odmienne zdanie niż andrzejwiesia 
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 15 stycznia 2013, 14:47

Dobromił pisze:mam odmienne zdanie niż andrzejwiesia
Już gdzieś pisałem, że trochę Was podpuszczam. Ale wierzcie mi młodzi należy oswoić śmierć (lub oswoić się ze śmiercią). To pomaga gdy przyjdzie nieproszona.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
ODPOWIEDZ