14-28 sierpień 2021 GSS

Tutaj umawiamy się na wspólne wyprawy w góry, oraz inne wyjazdy i imprezy.
Zaproszenia mają charakter publiczny. Wszelkie zaproszenia umieszczone w tym Dziale są dostępne dla wszystkich użytkowników Forum.
Osoba zakładająca temat odpowiedzialna jest za aktualizację informacji dot. zaproszenia w pierwszym poście.

Moderatorzy: adamek, Grochu, Moderatorzy

piter872
Turysta
Turysta

14-28 sierpień 2021 GSS

Post autor: piter872 » 21 lutego 2021, 23:10

Cześć w tym roku wybieram się na wędrówkę po GSS rozpoczynając od Świeradów Zdrój. Start tak jak w temacie 14 sierpień z samego rano. Osobiście w miejscowości startu melduje się dzień wcześniej gdzie mam zorganizowany już 1 z 2 noclegów pod dachem. Mój plan to nocleg w terenie, gdzie osobiście wybrałem hamak, wyjątkiem będzie jedna noc w kwaterze bądź schronisku w celu podładowania elektroniki. Dzienny dystans ze względu na ograniczoną ilość dni urlopu to 35km na dzień.
Jeśli o mnie chodzi to jestem osobą, która nie ma doświadczenie na szlakach długodystansowych także dzienny dystans może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i zdrowotne aczkolwiek jeśli to będzie w porządku to chciałbym ten dystans utrzymać lub nawet coś lekko nadrobić aby mieć zapas.
Jeśli masz ochotę na taką wędrówkę daj znać, ze swojej strony zapewniam zabezpieczenie medyczne :D i dobry humor :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Re: 14-28 sierpień 2021 GSS

Post autor: Dżola Ry » 25 lutego 2021, 22:14

@piter872, mam taką radę, żebyś pierwszego, drugiego dnia zaplanował krótsze dystanse, a nadrobił najwyżej gdzieś w środku trasy.
Pamiętam z Drogi Św. Jakuba, że ci, którzy na początku szli , jakby mieli skrzydła u ramion i pokonali bardzo długie dystanse potem nawet lądowali na ortopedii. No chyba, że regularnie dużo chodzisz na długich odcinkach - wtedy stawy, ścięgna są przygotowane.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 27 lutego 2021, 10:39

Jola ma rację, jak szliśmy GSS to spotkaliśmy tzw. "biegacza" co robił po 50 km dziennie robić i po czterech dniach zakończył swoje przejście. Czytałem gdzieś, że przy długodystansowych przejściach to optymalny dystans to 25 km przeplatamy co dwa trzy dni 15 km odcinkiem, a po 6-7 dniach odpoczynek lub zupełnie lajtowy odcinek. To jeszcze jest uzależnione od tego ile dźwigasz na plecach. Na GSS są odcinki płaskie i tam można co nie co nadrobić, ale idąc od Świeradowa to dopiero w drugiej połowie szlaku takie odcinki będą no i końcówka pomiędzy Paczkowem, a Głuchołazami to zupełnie płasko.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
piter872
Turysta
Turysta

Post autor: piter872 » 28 lutego 2021, 13:52

Dziękuję za wszystkie uwagi. Niestety ograniczona ilość urlopu powoduje że nie będę mógł iść wolniej :/ co do kondycji to w pracy robię km pod i z górki :) także myślę że dodatkowy trening przed samą wyprawa spowoduje że dam radę...oby:)
ODPOWIEDZ