Howerla

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Gaclan

Howerla

Post autor: Gaclan » 04 stycznia 2008, 12:52

Cześć
Czy ktoś z was zdoywał szczyt Howerli. Przygotowuję się do letniej wyprawy, jeśli macie jakieś wskazówki to powiedzcie.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 04 stycznia 2008, 13:02

Mój znajomy walczył tam rok czy dwa lata temu. Jeśli chcesz, mogę popytać konkretnie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Gaclan

Post autor: Gaclan » 04 stycznia 2008, 14:03

jck pisze:Mój znajomy walczył tam rok czy dwa lata temu. Jeśli chcesz, mogę popytać konkretnie.
Jasne, bardzo mi zależy na zdobyciu Królowej Beskidów.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 04 stycznia 2008, 14:11

http://www.summitpost.org/mountain/rock ... verla.html

Po przyjeździe zrobił stronę na summitpost- poczytaj sobie co tam napisał i potem każde konkretnie pytanie skieruj do mnie to ja się Go popytam.
Też bym się tam kiedyś wybrał- wygląda to naprawdę malowniczo.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 04 stycznia 2008, 14:27

Gaclan pisze:bardzo mi zależy na zdobyciu Królowej Beskidów
Królową Beskidów jest BABIA GóRA i basta :evil:
Gaclan

Post autor: Gaclan » 04 stycznia 2008, 15:07

Howerla jest najwyższym szczytem wśród wszystkich Beskidów, dlatego nazwałem ją Królową Beskidów, jednak zdaję sobie sprawę że tak zwyczajowo nazywa się Babią Gorę (przepraszam, jesli kogoś tym uraziłem).
Sama Howerla znajduję się w Beskidach Wschodnich na Ukrainie, w masywie Czarnohory (jest zarazem najwyższym szczytem Ukrainy).

Zawsze marzyłem aby ją zdobyć i wierzę, że w tym roku mi się to uda.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 04 stycznia 2008, 18:10

jck pisze:Też bym się tam kiedyś wybrał- wygląda to naprawdę malowniczo.
Mosorczyk pisze:Pomyślę nad jej zdobyciem zaraz po Głównym Szlaku Beskidzkim
Gaclan pisze:Zawsze marzyłem aby ją zdobyć i wierzę, że w tym roku mi się to uda.
Od jakiegoś czasu jest też na mojej liście życzeń, tylko,ze jak na weekendowy wypad to trochę za daleko.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2008, 19:42

Jak by było trochę czasu, funduszy i jakaś zgrana paczka to chętnie się tam wybiorę! ;]
Gaclan

Post autor: Gaclan » 04 stycznia 2008, 19:46

gruby pisze:Jak by było trochę czasu, funduszy i jakaś zgrana paczka to chętnie się tam wybiorę! ;]
Dokladnie, dlatego rzuciłem ten temat. Co myslicie o zorganizowaniu wyjazdu celem zdobycia Howerli.
Łącząc wyjazd w Bieszczady z wyskokiem w Beskidy Wschodnie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2008, 19:50

Gaclan pisze:Dokladnie, dlatego rzuciłem ten temat. Co myslicie o zorganizowaniu wyjazdu celem zdobycia Howerli.
Łącząc wyjazd w Bieszczady z wyskokiem w Beskidy Wschodnie.
To by było dobre latem, bo wtedy większość osób dysponuje wolnym czasem (choć nie zawsze funduszami :] )
Gaclan

Post autor: Gaclan » 04 stycznia 2008, 20:19

Mosorczyk pisze: Czemu nie. Tylko jaka odległość dzieli Howerlę od naszych Bieszczad (dając na to Wołosate lub Ustrzyki Dolne)?
Przyznam się szczerze, że musialbym to dokladnie przeliczyć, ale nie są to "porażające" odległości.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 04 stycznia 2008, 23:18

A moze w weekend majowy?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 05 stycznia 2008, 0:41

Gaclan pisze:dlatego nazwałem ją Królową Beskidów, jednak zdaję sobie sprawę że tak zwyczajowo nazywa się Babią Gorę (przepraszam, jesli kogoś tym uraziłem).
Gaclan nikogo nie uraziłeś. Ja napisałem to tak tytułem żartu.
I szczerze - tez nie wiedziałem o tej górze. Dzięki za naukę. Zaimponowałeś mi chłopie. Zasłużyłeś na piwo. Może ukraińskie? Nawet dobre mają.
Co do zdobycia tej Królowej - też bym się pisał, ale obawiam się, że czasu nie starczy.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 05 stycznia 2008, 0:54

Mosorczyk pisze:Tylko jaka odległość dzieli Howerlę od naszych Bieszczad (dając na to Wołosate lub Ustrzyki Dolne)?
Mosorczyk wg. komputerowego Auto Routa jest to ok.400km do miejscowości Yasinia lub 420km do Verchoriny. Z obu tych miejscowości można iść na szczyt. W linii prostej jest o wiele bliżej, ale z Wołosatego, czy Ustrzyk trza się wrócić na przejście graniczne pod Przemyślem.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 05 stycznia 2008, 7:48

Królik pisze: Ja napisałem to tak tytułem żartu.
I szczerze - tez nie wiedziałem o tej górze. Dzięki za naukę. Zaimponowałeś mi chłopie. Zasłużyłeś na piwo. Może ukraińskie? Nawet dobre mają.
Co do zdobycia tej Królowej - też bym się pisał, ale obawiam się, że czasu nie starczy.
Wiesz Kroliku, dla większości naszych forumowiczów Babia Góra jest jak Mekka dla wyznawców islamu :D. Jest to całkiem pozytywne, a wiem że czasem "moje wybryki" są różnie odbierane.
Poza tym, uściślając - Babia Gora jest Królową Beskidów Zachodnich, a rzeczą wiadomoą jest że beskidy rozciągają się jeszcze na wschód, właśnie między innymi na terytorium Ukrainy.
Np. wcale najwyższym szczytem Bieszczadów nie jest Tarnica tylko Pikuj (z resztą samo pasmo Bieszczad jest częścią łancucha górskiego nazwanego Beskidami lesitymi)

Osobiście chciałbym lepiej poznać Beskidy Wschodnie, ktore rozciągają się aż na terenie czterach państw: Polski, Ukrainy, Slowacji, Rumunii.
Howerla jest własnie najwyższym szczytem tego pasma górskiego.

Co do piwa, to bardzo dziękuję :)
ODPOWIEDZ