Ośmiotysięczniki - Makalu (8481 m n.p.m.) - Himalaje

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 05 lutego 2008, 16:45

http://www.mounteverest.net/news.php?id=16982

Makalu zimą obroniło się przed jednymi z najlepszych: Samoliovem i Urubko.
Co zrobi Broad Peak? Zobaczymy....
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 13 maja 2008, 21:29

jck pisze:http://www.mounteverest.net/news.php?id=17264

Denis Urubko na Makalu. Tylko Cho Oyu i ma komplet.
:hura:

Pięknie !!!
Najłatwiejszy szczyt na koniec :)

Ciekawe, czy jeszcze w tym roku ?
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 23 października 2008, 9:56

Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 29 maja 2011, 23:03

No cóż Baranowska znowu nic nie zwojowała i wraca spod Makalu. Ona chyba jest trochę za ładna na himalaistkę. Ładnie wygląda i dobrze wychodzi w mediach ale .... trochę plastikowo.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 29 maja 2011, 23:13

zbig9 pisze:Ona chyba jest trochę za ładna na himalaistkę.
:roll: A co ma ładność do kondycji i umiejętności?
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 29 maja 2011, 23:18

Malgo2malgo pisze:
zbig9 pisze:Ona chyba jest trochę za ładna na himalaistkę.
:roll: A co ma ładność do kondycji i umiejętności?
Za dużo do stracenia, mała motywacja. Przecież żyje się tak dobrze... Nieprzypadkowo Polacy mieli takie sukcesy w latach 80-tych.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 30 maja 2011, 9:39

Wydaje mi się, że nie na miejscu te uwagi co do Kingi. Nie obraź się zbig9, ale najłatwiej ryzykować nie swoim życiem. Oczywiście, że ma dużo do stracenia i bardzo dobrze, że nie szarżuje jak nie czuje, że może bezpiecznie wejść i zejść. Wolę himalaistów z mniejszymi osiągnięciami a żywych niż brawurowych ze wspaniałymi dokonaniami i umierających przed czterdziestką. A że jest ładna to chwała jej za to :) Nie musi każda himalaistka wyglądać jak pływaczki w NRD.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 maja 2011, 9:45

zbig9 pisze:Ona chyba jest trochę za ładna na himalaistkę. Ładnie wygląda i dobrze wychodzi w mediach ale .... trochę plastikowo.
:zly:
wydaje mi się, że to jest zbyt duże uproszczenie i troszkę niesprawiedliwe. Nie można zakładać, że Kinga bała się lub uważała na swoją urodę. Ja proponuje nim coś napiszemy to zastanówmy się na swoimi sądami, bo mogą być krzywdzące.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 30 maja 2011, 14:30

ja kto się mówi "uroda nie idzie w parze z rozumem". Ona posiada to i to i jeśli stwierdziła że ryzyko jest zbyt duże to się wycofa. Ciekawe czy krytycy Baranowskiej byli na tych "terenach" co ona i przeżywali to co ona by teraz ironizować co do jej decyzji.
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 30 maja 2011, 14:38

PiotrekP pisze:
zbig9 pisze:Ona chyba jest trochę za ładna na himalaistkę. Ładnie wygląda i dobrze wychodzi w mediach ale .... trochę plastikowo.
:zly:
wydaje mi się, że to jest zbyt duże uproszczenie i troszkę niesprawiedliwe. Nie można zakładać, że Kinga bała się lub uważała na swoją urodę. Ja proponuje nim coś napiszemy to zastanówmy się na swoimi sądami, bo mogą być krzywdzące.
Może krzywdzące ale przemyślane. W każdym sporcie i w każdej działalości publicznej jest się skazanym na bycie porównywanym z "wielkimi poprzednikami". A tutaj to porównanie wychodzi tak sobie - delikatnie mówiąc. O urodzie - rzeczywiście uproszczenie, ale myślałem, że zrozumiałe - nie chodzi tylko o urodę. Chodzi o pieniądze, sponsorów, zainteresowanie mediów itd. Ona wie, że jak nie wejdzie, to za rok też będzie kasa i może się uda. (kiedyś musi).
Kukuczka i Rutkiewicz byli w zupełnie innej sytuacji. I podziwaiam Ich a nie Kingę.
I nie opowiadajcie mi, że nie mam prawa tego napisać.
To wydarzenie medialne i tak samo "taniec z gwiadami" lub mecz piłki nożnej może oceniane. I nie trzeba tańczyć lub dobrze grać w piłkę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 maja 2011, 15:27

zbig9 pisze:Kukuczka i Rutkiewicz byli w zupełnie innej sytuacji.
To była inna bajka, wpinanie teraz, a kiedyś to zupełnie coś innego.
Nie musisz podziwiać Kingi, ale trzeba szanować za to co zrobiła i gdzie weszła.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 30 maja 2011, 16:51

Dobrze, niech będzie.
Powiem więcej chłopaki: szanuję nie tylko Kingę Baranowską - ale także Martynę Wojciechowska i nawet bardziej mi sie podoba.
Rzecz jednak w tym, ile w tym wszystkim turystyki a ile czegoś w rodzaju sportu i sportowej jednak rywalizacji.
I w tej sportowej rywalizacji - która jednak nadal jest - wypadamy blado w stosunku do lat 80-tych. To jest fakt i mam prawo biadolić. Wanda R. powiedziała kiedyś, że nie interesuje ją, to co już zrobili inni (Messner i Kukuczka). Rzeczywiście inna bajka.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 30 maja 2011, 17:19

zbig9 pisze:Rzecz jednak w tym, ile w tym wszystkim turystyki a ile czegoś w rodzaju sportu i sportowej jednak rywalizacji.
Zbyszku nie obraź się ale..
Skoro tak twierdzisz że one jakoś rywalizują, niech Ci będzie, ale powiedz mi czy ty co niektórych ludzi Klubu nie dyskryminujesz ?? szkoda że już nie ma wszystkich "zaproszeń na wyprawy", bo przycytował bym Ci kilka twoich "docinek", ktoś pisze o Pieninach w zaproszeniu, na co ty A nie lepiej w tatry bo ... tak było kilka razy. Jedni wolą niższe góry poznawać nie tylko Tatry.

Nie każdy musi chodzić na wschody czy zachody słońca, i nie koniecznie jest gorszy przez to że tego nie robi, nie twierdzę że tak jest, bo tylko Ty o tym najlepiej wiesz.

Mam nadzieję że się nie obrazisz po tym co napisałem. I proszę o zakończenie Offtopa
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 30 września 2011, 17:31

--->>>flickr<<<---
Zbychu

Post autor: Zbychu » 04 października 2011, 13:33

ODPOWIEDZ