Grecja

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Góry Grecji

Post autor: Bodzio » 11 maja 2009, 15:40

Szukam informacji dotyczących gór Grecji.
Podobnoż w przeciwieństwie do wybrzeża góry w Grecji są dzikie, puste i pozbawione żywej duszy!
Może ktoś będzie zainteresowany wymianą informacji lub ewentualnym przyszłościowym wyjazdem.
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 maja 2009, 15:42

Problem z górami Grecji jest taki, że pusto w sezonie tam jest dlatego, że zwyczajnie jest za ciepło by chodzić. Trzeba jeździć w innych porach roku, a wtedy z kolei pogoda lubi być kapryśna.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 11 maja 2009, 15:50

jck pisze:Problem z górami Grecji jest taki, że pusto w sezonie tam jest dlatego, że zwyczajnie jest za ciepło by chodzić. Trzeba jeździć w innych porach roku, a wtedy z kolei pogoda lubi być kapryśna.
Cos w tym jest
miesiąc V VI VII VIII IX
powietrze 26 30 31 32 28
woda 18 22 24 25 23

Ta woda 25 najbardziej mi sie podoba

A to wygląda nadzwyczaj kusząco
http://www.beskidzkie.fora.pl/inne-gory ... w,861.html

Będe planował kiedyś wyjazd do Grecji i szukam praktycznych rad - infromacji
Ostatnio zmieniony 11 maja 2009, 16:05 przez Bodzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2009, 16:00

w górach to chyba aż tak gorąco nie jest. Polecam masyw Olimpu. Nie byłam na szczycie, bo byłam z małymi dziećmi, ale kawałek podeszliśmy i jest tam pięknie.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 maja 2009, 16:09

Olimp, jak mawiają Grecy, to jedyna góra, która jest wystarczająco chłodna by wędrować na szczyt nawet w sezonie /lipiec, sierpień/. Trzeba uważać na... grad. Pogoda jest dobra ranem, z upływem czasu zaczyna się chmurzyć. Ale i tak będzie gorąco...
Ostatnio zmieniony 11 maja 2009, 16:10 przez jck, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Oscar

Post autor: Oscar » 11 maja 2009, 16:09

jck pisze:Problem z górami Grecji jest taki, że pusto w sezonie tam jest dlatego, że zwyczajnie jest za ciepło by chodzić.
Potwierdzam, byłem w sierpniu na Olimpie i słońce zabija. Jak nie ma chmur to nawet na 2900 mozna siedzieć w krótkich spodenkach i z krótkim rękawem. Krem z faktorem około 30 i okrycie głowy bardzo zalecane.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 maja 2009, 17:15

Mi się udała być na jedej górze w Grecji a dokładnie na wyspie Korfu. Najwyższa góra to Pantokrator 917 m n.p.m. Widoki wspaniałe. Wszędzie widać morze. Gorąco i parno. Byliśmy tam początkiem czerwca. Na samej górze jest klasztor i przekaźnik TV.
Pozdrawiam
Piotrek

Obrazek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 maja 2009, 17:16

Wejście jest długie jak na wysokość.

Obrazek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Grecja

Post autor: Ptoszek » 16 stycznia 2011, 14:47

Mam takie pytanko do Was Klubowicze - Forumowicze. Był może ktoś z was w Grecji i łazikował po greckich górach?? W tym roku wybieram się właśnie na 2 tygodnie i z chęcią bym pochodził po jakiś górach. Nigdy tam nie byłem więc jestem kompletnie zielony co można tam zobaczyć. Może siedziba greckich Bogów ? Bardzo był bym wdzięczny za jakies porady co warto zwiedzić co zabrać itp. Wolę wcześniej się dowiedzieć i przygotować do zwiedzania. Z góry bardzo dziękuję. Przez 2 tygodnie będę mieszkał w Atenach.
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2011, 22:51

z Aten to niedaleko na Liakourę (2455 n.p.m.) najwyższy szczyt gór Parnas.

Link do Google Map

W jakimś greckim przewodniku poczytałem też kiedyś o możliwościach niezłego trekingu w masywie olimpu - jest tam park narodowy, rezerwat biosfery, kilka schronisk itd. ale to już kawałek od aten ;)

Ja też chyba będę w tym roku na 10 dni w grecji, niedaleko masywu olimpu i jeśli ta wycieczka dojdzie do skutku to nieomieszkam "zaliczyć" górę bogów :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2011, 1:04

W grudniowym numerze n.p.m. jest bardzo fajnie opisane wejście na Olimp więc możesz tam szukać ewentualnych wskazówek - o ile Cię On interesuje.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 17 stycznia 2011, 14:17

salek a w jakim terminie będziesz w Grecji bo można by było się spotkać ja jeszcze biletów nie kupiłem :)

Tommas powiedz mi proszę czy można sobie zamówić prenumeratę tejże gazety ??

oo superowsko :) na pewno będe szukał dzienkówka
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 stycznia 2011, 15:34

Pokazał się właśnie nowy numer styczniowy - kup i wszystko o prenumeracie tam znajdziesz. Jak dla mnie to fajne pismo.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2011, 15:37

Tutaj masz część tekstu (w nocy nie chciało mi się już szukać :zoboc: ):
http://www.npm.pl/index.php?action=site&pid=401&id=179

A tutaj masz co i jak w sprawie prenumeraty oraz kontakt:
http://www.npm.pl/index.php?action=site&id=15
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 17 stycznia 2011, 17:11

Wielkie dzięki :) Piotrku jak bym mial gdzie go kupić to bym to zrobil :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
ODPOWIEDZ