Wielki Chocz - opis szlaków

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Wielki Chocz - opis szlaków

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 0:18

Witam serdecznie ;)
Ze względów "wakacyjnych" (czytaj: narzeczona wybrała Bałtyk :( ), planowane Czerwone Wierchy odbędą się w drugiej połowie sierpnia lub na początku września.
W tym czasie zamierzam jednak wybrać się na jakąś jednodniową wycieczkę na górę porównywalną z naszą Babią Górą.
Ostatnio moją uwagę przykuł wspomniany już w temacie słowacki Wielki Chocz.
Samego dojazdu mam na około 3,5h tyle samo na powrót, więc do dyspozycji zostaje mi niewiele czasu. Nie znam tych okolic, więc nie wiem, którędy najpewniej udać się na szlak, najlepiej zostawiając samochód na pobliskim parkingu.
Chciałem Was prosić o odpowiedzi na następujące pytania:
a) Jaki uśredniony czas przejścia na szczyt wydaje się być najbardziej realny. Zakładam, że około 3,5-4h
b) Czy gdzieś w pobliżu znajduje się parking, jeśli tak, to gdzie i jak tam prosto dotrzeć?
c) Czy możecie polecić mi jakieś pokrewne wycieczki na jeden dzień, względem tego, co ma do zaoferowania Babia Góra? Swoją uwagę póki co kieruję na Wielkiego Chocza i na Śnieżkę...
d) Czy powinienem wiedzieć coś więcej o tym szczycie, jeśli tak, to co ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 28 lipca 2009, 1:28

Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 28 lipca 2009, 8:38

viewtopic.php?t=2512&highlight=

Szedłem kiedyś też od strony Valaski Dubownej.
Corocznie jest impreza biegowa Vstup Na Chuć
Sylwestra góra oblegana jak nasza Babia
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 28 lipca 2009, 9:23

Bodzio pisze:Corocznie jest impreza biegowa Vstup Na Chuć
Sylwestra góra oblegana jak nasza Babia
Ale w normalne dni nie spotka się tam praktycznie nikogo.
Dobry jest trawers z Lucek, a zejście przez Likavę do Likavki, daje pełny pogląd na masyw. Wtedy jednak samochód trzeba zostawić w Rużomberoku.
Po drodze: wodospad w Luckach, szczątki samolotu na przłęczy Vraca, zamek w Likavie. Z Lucek na szczyt wejdziesz w 2 h.
kinio25 pisze:Czy możecie polecić mi jakieś pokrewne wycieczki na jeden dzień, względem tego, co ma do zaoferowania Babia Góra? Swoją uwagę póki co kieruję na Wielkiego Chocza i na Śnieżkę...
Z Wodzisławia na Śnieżkę masz kawałek. może lepiej powalcz najpierw na tej Słowacji. Mała Fatra z Velkym Kryvaniem, a potem może nieco trudniejszy Velky lub Maly Rozsutec wraz z Dierami.
kinio25 pisze:Czy powinienem wiedzieć coś więcej o tym szczycie, jeśli tak, to co
Jak wyjdziesz z obojętnie której mieściny u podnóża, to piwo kupisz dopiero po zejściu.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2009, 19:08

Królik pisze:A tu: http://beskidtrek.pl/2008/02/13/gory-choczanskie
masz opis naszego Turystykona.
Za tą podpowiedź masz u mnie gigantycznego PLUSA! :)
W kwestii propozycji nie mam nic więcej do powiedzenia... :lol:
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 19 marca 2010, 13:51

Witam,
poczytałem co nieco o Wielkim Choczu, jednakże bardzo mało jest informacji o stanie szlaków i poziomie trudności przy wejściu w warunkach zimowych.

Czy ktoś kto był na Wielkim Choczu mógłby podać kilka ważnych informacji (nt. raki, nawisy itp.).

Planujemy się tam wybrać, jednakże nie wiemy na jakie warunki możemy tam trafić.

Niestety opis Turystykona jest już niedostępny.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 19 marca 2010, 14:11

Witam!
Interesuje mnie ta góra też i to w warunkach zimowych. Gdybyś coś wyszperał to daj jakieś info.
Ja ze swojej strony skontaktuję się może już dziś ze znajomym tu miejscowym przewodnikiem tatrzańskim, który tam często chodzi.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 19 marca 2010, 17:53

Rozmawiałem z tym znajomym przewodnikiem na razie telefonicznie.
Specjalnych wymagań ani jakiś niebezpieczeństw tam nie ma zimą.
Dobre buty / raki nie są konieczne / i przede wszystkim podstawowy warunek to dobra widoczność bo łatwo się tam w kosówce pogubić.
Tauzen zapodaj temat w dziale zaproszeń, bo przynajmniej ja się chętnie przyłączę.
Jak będzie termin wpadnę do niego do domu i doradzę się odnośnie dojazdu, trasy na wejście i trasy na zejście.
Może mi się go uda wyciągnąć na tą eskapadę jak nie będzie miał tego dnia żadnej wycieczki.
pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 marca 2010, 18:05

Turystykon  zmienił adres stronki:
http://turystykon.eu/2008/02/13/gory-choczanskie
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 25 marca 2010, 21:05

Dziekuję bardzo, o coś takiego właśnie mi chodziło.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 25 marca 2010, 22:39

tak z ciekawości - do którego pasma beskidzkiego (albo może Pienin :D) należy Wielki Chocz? ;)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 25 marca 2010, 23:41

Jak już ktoś zaczął, to trzeba kontynuować. :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 26 marca 2010, 10:24

Tauzen pisze:Jak już ktoś zaczął, to trzeba kontynuować.
jak już ktoś źle zaczął, to trzeba przerzucać. Chyba że na tym forum moderatorzy nie mają uprawnień do przerzucania tematów we WŁAŚCIWE działy...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ