Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 29 listopada 2021, 19:56

Dziś Andrzejki - wybraliśmy się z młodymi z agro-city (tu widać globalne ocieplenie) do Marcepana. Grzeszyliśmy obżarstwem: sushi, danie główne i na deser szarlotka na ciepło z lodami. Były też napoje procentowe, ale prezentując ich foty przed godziną 22. złamałbym ustawę o wychowaniu w trzeźwości. :winko:
ObrazekObrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 30 listopada 2021, 8:50

Powiadają, że inflacja wg GUS i dobrej zmiany wynosi 7%. Ja im wierzę. Otrzymałem i uregulowałem wczoraj fakturę - cena towaru od lipca wzrosła o 27%.
Ceny towarów w € od marca do października 2021 r. wzrosły nominalnie o 13.5% + wzrost kursu €, czyli inflacja (realny wzrost cen towarów) to 20%.
Jestem umysłowy. :jupi: Większość przychodu stanowi wytwór intelektu, ale na szczęście owsianka, kartoflanka i krupniok nie podrożały. :hmmm:
Trza mieć głowę na karku. Inwestuję w alkohol, zanim on podrożeje. Pamiętajcie: wůngiel kupuje się w czerwcu lub lipcu, zaś alkohol w grudniu. :winko:
Nie odwrotnie. Chociaż kto martwi się opałem w upały, gdy występuje silna potrzeba ugaszenia pragnienia "tu i teraz", tym bardziej na zapas. :lol:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 01 grudnia 2021, 9:50

Dzisiejsza "Gazeta Prawna" podpowiada "optymalizację podatkową" w ramach zarazy zwanej Polskim Ładem. Wygląda kusząco, by przyoszczędzić na Yariskę GR. ;)

Tytuł artykułu: Polski Ład zachęca do nieujawniania dochodów
Kto w przyszłym roku nie ujawni swoich dochodów, a od października 2022 r. do końca marca 2023 r. wystąpi z wnioskiem o abolicję, zapłaci zaledwie 8 proc. podatku. Potem będzie mieć już czystą kartę.
https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... hodow.html
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 04 grudnia 2021, 12:15

Jadę sobie na agro dwudziestolatką ;) i na mieście ki pieron: demonstracja, procesja czy pogrzeb? Na przedzie klecha, zaś za nim wlecze się banda ubrana na czarno niczym Ku Klux Klan. Bez białych masek gorsza zaraza niż Covid-19. To miejscowe pasożyty - brać górnicza. Za darmo "fedrują" na brunatno. To jak Lasy Państwowe, które pozyskują drewno z lasów również za darmo. Powinni płacić podatek leśny oraz minimum 50% podatek od sprzedaży, ale wtedy by nie "przywłaszczyli" sobie w ostatnich 6 latach ponad 40 tysięcy nieruchomości za 5% ich wartości (z bonifikatą 95%). I tak do wielu osób nie dotrze skala defraudacji.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Kovik » 15 grudnia 2021, 22:25

Czy wg Was zgniłe i robaczywe jabłka należy usunąć z kosza? Dlaczego nie należy trzymać go razem ze zdrowymi i smacznymi egzemplarzami? No gdyby poczęstować gości takim brzydkim i niesmacznym owocem drugiego razu juz nie będzie. Zgniłe rzeczy trzeba usówać i nie czekać aż się odkroi!!!
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 15 grudnia 2021, 22:55

Po owocach ich poznacie - napisano w piśmie.
Należy jeść zdrowe owoce, bo zgnilizna to już marnotrawstwo. Na robaczywe nic nie poradzisz, bo robaczywieją w sadzie, chyba że wierzysz w pochodzenie mysz ze słomy.
Gości częstujesz owocami z kosza? Co za skąpstwo/sknerstwo/. Trza je "usówać". Nie używaj wykrzykników. Zalecam więcej przecinków, bo dostaniesz zadyszki. Lubię słoiki i nie ma w tym stwierdzeniu nic wspólnego z warszawką. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Kovik » 15 grudnia 2021, 23:04

Ty chyba w takim słoiku żyjesz
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 15 grudnia 2021, 23:39

Ten słoik zwie się alkową - to źródło radości dnia codziennego. ;)
@Barbórka, zdalnie wyczuwam lekki stresik Covidkowy. Bądź dla niego dziś dobra - proszę Cię po starej znajomości. I zaparz mu meliskę... :zoboc:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 17 grudnia 2021, 15:11

Inflacja ma się dobrze. ;)
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2022, 12:05 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 19 grudnia 2021, 17:07

Przyznam się, że dziś nie byłem na mszy, wszak mamy niedzielę handlową. Poczułem wenę i z żoną wybraliśmy się na spacer. ;)
Wesołych Świąt. :christmas:
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2022, 12:04 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Jędral » 02 stycznia 2022, 20:27

Mam mieć trochę więcej czasu - spotkalibyśmy się gdzie?
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 08 stycznia 2022, 10:23

Nie jest dobrze. Wszedł Polski Ład, zaś ja popadłem w depresję, bo liczyłem na ulgi podatkowe, które obiecała dobra zmiana. Żadnych ulg.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2022, 12:04 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: HalinkaŚ » 08 stycznia 2022, 15:55

ceper pisze:
08 stycznia 2022, 10:23
Nie jest dobrze. Wszedł Polski Ład, zaś ja popadłem w depresję, bo liczyłem na ulgi podatkowe, które obiecała dobra zmiana. Żadnych ulg.
Oj tam @ceper nie wpadaj w depresję, jeszcze będzie dobrze, jeszcze będzie lepiej :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Jędral » 09 stycznia 2022, 13:02

Kilka lat temu w Warszawie, w hostelu widziałem na śniadaniu grupę ludzi. Zwracali na siebie uwagę głośnym zachowaniem i niepełnosprawnością. Część była na wózkach, inni z widocznym niedowładem. Okazało się, że to byli uczestnicy zjazdu osób chorych na stwardnienie rozsiane, którzy poznali się na forum internetowym. Ci ludzie emanowali radością życia, które im jeszcze zostało. Mino, iż w rozmowach często słyszałem np. "Wicek nie żyje, Jacek już nie kontaktuje". A my jesteśmy całkiem zdrowi, a na forum śmiertelna cisza.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Rebel » 09 stycznia 2022, 16:02

Jędral pisze:
09 stycznia 2022, 13:02
A my jesteśmy całkiem zdrowi

Hmmmmm rozumiem Jędral że mówisz o sobie ? , a co ma cisza na forum ze zdrowiem :kukacz: ,niektórzy faktycznie zdrowie mają i z alkowy nie wychodzą :P ;)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
ODPOWIEDZ