Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Rebel » 31 lipca 2021, 20:55

Grochu pisze:
30 lipca 2021, 12:17
Dlatego, że ludzie tutaj przestali zapraszać się na górskie wypady - a w tym celu właśnie to forum powstało. Od zawsze mówiłem, że duszą tego forum i Klubu było to zapraszanie
jako mańkut którego od dziecka na siłę uczyli pisać prawą ręką , dlatego dziś potrafię pisać obiema pozwole sobie własnie obiema pod tym podpisać
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 08 sierpnia 2021, 12:18

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu. Za wpis na bezgranicznym forum "Panowie wznieście się na wyżyny swych możliwości" jeden z adminów szczytował i otrzymałem ban. W końcu zostałem tam doceniony za humor czy tam całokształt.
A może wszyscy na stołkach pogryźli się i został tylko jeden admin, który popełni/ł/ sepuku? Nie wiem, ale dzieje się. :lol: :cisza:

P. S. Piszę o tym, bo większość obecnych tam forumowiczów pochodzi stąd, gdy forum żyło: było w czym wybierać w zaproszeniach na każdy weekend, wpisów była setka dziennie. Były fajne czasy. :cry:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 08 sierpnia 2021, 19:00

Co by tu nie pisać, ale dziś stałem się bezrobotnym, chociaż kilka miesięcy temu proponowano mi posadę admina. Odmówiłem... :cry:
Pozostaje mi tylko iść na tory, bo zmarnowałem sobie życie. :(
Obrazek

P.S. Urzędnicy wazelinę otrzymują w ramach środków czystości jak ręcznik i mydło? Jeśli kupują z jałmużny, to uzasadnione są ich frustracje. :zoboc:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 10 sierpnia 2021, 8:53

Nie ma gorszej rzeczy niż żądanie pasożyta społecznego oczekującego szacunku dla swej "pracy", znaczy się dla bezproduktywnego pasożytnictwa. Co to się w główkach porobiło albo to geny... Powinniśmy równie dobrze szanować polityków i urzędników wyższego szczebla, bo ci doją większą kasę i dodatkowo każdy z nich zasiada w radach nadzorczych upolitycznionych spółek (znam kilku z lat młodości). Pracowici do bólu na kilku etatach jednocześnie.

Ewenementem są też Lasy Państwowe, gdzie czasem nadleśniczy zarabia znacznie więcej niż premier czy prezydent RP. :shock:
Podatki płacą niższe niż przeciętny posiadacz lasu (podatek leśny). Gdy w kasie firmy deficyt, to tną lasy bez umiaru, zwłaszcza w ostatnim czasie. Prawie za darmo poza kosztami robocizny. Wiele osób chętnie pojechałoby do lasy, ścięło sobie kilka drzew i sprzedało...
Podobnie z branżą górniczą - dlaczego mamy płacić za węgiel krocie i utrzymywać nierentowne kopalnie, a tym samym górników-męczenników. Nie męczmy ich, sprowadźmy tańszy węgiel z Australii czy Kolumbii, nie mówiąc o Rosji czy Ukrainie, zaś im należy się dożywotnio po 4.000 zł do ręki i niech siedzą w chałupie na dupie. Dla budżetu państwa wyjdzie na to samo. Jestem zwolennikiem radykalnego rozwiązywania problemów, więc tańszy wydaje się bat. O każdym wypadku, nawet o złamanym małym paluszku u nogi górnika, trąbią w mediach. Nie wiem, czy to wina nieuwagi, a może borygo...
Chciałoby się zadać pytanie: jak to możliwe, jak to się stało? Pytanie to do kolegi, który docenia sztukę, a nawet dwie: pajdę chleba w jednej ręce, wuszt w drugiej, zaś od święta setka, a że praca to święto, więc prawie codziennie. I tak można wlecieć do szybu. Jasne? :hmmm:
W innych branżach o śmiertelnych wypadkach prawie nic się nie mówi...
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 10 sierpnia 2021, 19:05

Jeśli już mowa o wykwalifikowanych urzędnikach, oto namiastka ich pracy. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ka/stk8dzq
Moi koledzy z wazeliny nie harują za "takie drobne". Sprawdziłem kiedyś - minimum 40k miesięcznie.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Jędral » 12 sierpnia 2021, 21:30

[quote=Grochu post_id=359998 time=1627640262 user_id=916]
[quote=Jędral post_id=359967 time=1627151174 user_id=620]
Dlaczego forum umiera?
Czy ktoś potrafi to wytłumaczyć?
[/quote]
Dlatego, że ludzie tutaj przestali zapraszać się na górskie wypady - a w tym celu właśnie to forum powstało. Od zawsze mówiłem, że duszą tego forum i Klubu było to zapraszanie. Ani relacje ani konkursy tego nie zastąpią. Nie ma duszy - nie ma życia. Proste.
[/quote]

Dobrze, że straciłem parcie na góry. Może powróci za rok?
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1689
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Panda » 15 sierpnia 2021, 23:11

jak was sobie tak poczytam czasami to wiecie co?

zdrowia wam życzę, ale tak nie do końca:


I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 22 września 2021, 6:42

Wiele dziś mamy świąt, wszak to 22 września 2021. Dziś żegnamy lato, wszak o godz. 21:21 nadejdzie astronomiczna jesień.

Światowy Dzień bez Samochodu - w stolicy miejska komunikacja publiczna (metro, tramwaje i autobusy) za darmo. Też mi coś - w Bełchatowie MZK jest za darmo od wielu lat. Na przekór ekologicznej modzie w czasie pracy ruszę autem do teściowej na agro na grzybki. :pada: :dresiarz:

Światowy Dzień Nosorożca - gdyby ktoś czuł się nosorożcem, to wszystkiego najlepszego, np. wieczorne tankowanie z umiarem. :winko:

Regularna gimnastyka czyni mistrza. Przyszli mistrzowie wykorzystajcie ostatni dzień lata i ćwiczcie do wieczora, wszak dziś mamy Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy... :lol: :3:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 04 października 2021, 7:59

Ćwiczył i ćwiczył, w końcu nadszedł dzień próby. Wlazł w gumofilcach i z miotłą (jego narzędzie pracy) do gabinetu szefa.
Won prostaku do roboty! - popędził go szef.
I pozamiatane, ale tylko w kwestii podwyżki, bo ulice nadal czekają... :lol:
Żadna praca nie hańbi. Warto pracować zgodnie ze swym wykształceniem i kwalifikacjami. :spoko:

Dam Ci dobrą radę. Przed lustrem lejesz w mordę małpki, więc odłóż butelczynę i lej w mordę małpę. Wyjdzie Ci to na zdrowie i poczujesz różnicę. :hmmm:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 16 października 2021, 8:52

Szanowny emerycie i młodzieńcze zarazem (oceniam według swego wieku i sił witalnych). Wkrótce święta (długi weekend), więc może zaproponujesz trasę funeralną, zaś ja z adminem Adrianem poprowadzimy Cię na dobrą drogę, np. ku wiecznemu szczęściu na Polach Elizejskich. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 16 października 2021, 19:41

@laynn, czy mogę Ci pomóc? Nie da się ukryć, że ostatnie badania wykazały, że mam za dużo cukru. Skąd wiedzieli, że nabyłem w biedrze na zapas kilkadziesiąt kilo cukru po 1.25 zł/kg? Wszędzie inwigilacja - jak żyć? :hmmm:

Węgla też mam nadwyżki - zawsze kupuję na zapas w czerwcu lub lipcu, gdy jego ceny są najniższe. Dodatkowo hajer z Bytomia za free chciał ofiarować mi swe zapasy, które z wielkim mozołem dzień w dzień taszczył z gruby w kieszeniach i za pazuchą. ;)

W Polsce mamy "cud gospodarczy" - tak dobrze nie było od zaborów (wierzę politykom), bo gospodarka kwitnie i czternastkę dostaną także emeryci (na dniach) - dotychczas rok miał 14 miesięcy głównie w górnictwie. :twisted:

Życie jest piękne, chyba że ktoś urodził się marudą. :roll:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 22 października 2021, 13:00

Węgiel - czarne złoto, o które toczy się bój, podrożało na złość niedorajdom, którzy grzeszą myślą, mową i uczynkiem:
https://www.wnp.pl/gornictwo/wegiel-bar ... 00497.html
Zawsze powiadałem, że głupota powinna boleć. Przecież nie pierwszy raz w życiu kupują węgiel, więc powinni dostrzec, że jego cena w czerwcu jest najniższa, więc z zasiłków nie małpki, lecz opał się kupuje, zaś z poczynionych oszczędności można małpek kupić wiele, by świętować wszystkie niedziele. :hmmm:

Wkrótce hajerzy upomną się o podwyżki (ich rok ma 14 miesięcy, więc im się należy) i ruszą do stolicy z oponami robić ognicho. :killer:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: mariuszg » 22 października 2021, 22:19

temat "bzdety..." zamienił się w prawdziwe bzdety
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: Tidżej » 24 października 2021, 9:13

mariuszg pisze:
22 października 2021, 22:19
temat "bzdety..." zamienił się w prawdziwe bzdety
@mariuszg natchnąłeś mnie do spojrzenia w statystyki (poniżej liczba postów napisanych w 2021). Wnioski są takie: może i @ceper gada bzdety, może nawet gada tylko sam ze sobą, ale na tym prawie już martwym forum jest najbardziej aktywnym użytkownikiem i upraszczając można przyjąć, że jest jedną z nielicznych osób trzymających to forum przy życiu.

Obrazek
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Bzdety - czyli tu można Ble-Blać :-)

Post autor: ceper » 24 października 2021, 9:40

Może i jestem "uzyszkodnikem" (skrót myślowy chyba od użytecznego szkodnika), ale do pewnych rzeczy trza dorosnąć, by je zrozumieć. Po owocach ich poznacie - napisano w piśmie. Nie korzystałem z żadnych ulg podatkowych prawie 20 lat, sponsoruję nie tylko ZUS i NFZ prawie 30 lat, więc mam moralne prawo wyrażać swe poglądy, którymi urażam głównie beneficjentów. Miłego dnia. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
ODPOWIEDZ