Jaki widzieliście ostatnio fajny film?

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

bluejeans

Post autor: bluejeans » 18 lipca 2010, 22:11

Ostatnio obejrzałam „Persepolis”.
Z polecaniem filmów sprawa nie jest prosta, rzecz gustu i nastroju, wiadomo :)
Pesrepolis, to kino zaangażowane, film z całą pewnością wart obejrzenia, chociaż niekoniecznie musi trafiać do polskiej publiczności.. zwłaszcza, jeśli widz nigdy nie interesował się historią i kulturą Iranu. Podobnie, jak w USA, społeczeństwo amerykańskie uważa za SF, filmy nawiązujące do holokaustu.. tak w Polsce (jak zauważyłam) część publiki ocenia Persepolis jako bardzo przerysowany (chociaż wg mnie jest odwrotnie, treść podana dość łagodnie..)

Dzieje głównej bohaterki filmu oparte na prawdziwej historii autorki, w wielu długich fragmentach przypominają mi życiorys irańskiej artystki Shirin Neshat, ale jak widać, nie była odosobnionym przypadkiem..

Film jest animowany, zastosowano maksymalnie uproszczone rysunki, w większości biało-czarne, dzięki czemu obraz nie odwraca uwagi od samej treści, a nawet wzmacnia jej odbiór (IMHO)

Nie polecam tego filmu osobom, które szukają w kinie relaksu.
Ostrzegam też, że film może nie spełnić oczekiwań widza ;) mnie jakkolwiek bardzo zainteresował i pozostawił w zadumaniu..

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Obejrzałam też piękny staroć: „Malenę”, zachwycona i oczarowana.. :) jeśli kto widział go dawno, warto go sobie przypomnieć :) Pod każdym względem doskonały.. a treść ponadczasowa.. (niestety)
Oscar pisze:szukam nowych filmów i nic ciekawego nie znajduję więc jak ktos widział cos wartego uwagi ostatnimi czasy to dawać tytuły.
jak zauważyłeś, żaden z polecanych przeze mnie filmów nowy nie jest ;) obecnie w kinie nie dzieje się nic ciekawego, warto sięgnąć po starocie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2010, 23:15

Zgadzam się, Persepolis to ciekawy film. Mam go na płycie, jesli ktoś chce mogę podesłać kopię.
Oscar

Post autor: Oscar » 18 lipca 2010, 23:42

Lubie filmy na faktach ale niestety nie przepadam za animowanymi więc Persepolis sobie odpuszczę. Malenę widziałem i prawdę powiedziawszy mnie znudził, ale rozumiem że kobietom się mógł podobać. Mnie jedyne co się w tym filmie podobało to Malena :8)

Nie muszą być nowe tytuły.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 18 lipca 2010, 23:53

Oscar pisze:ale rozumiem że kobietom się mógł podobać. Mnie jedyne co się w tym filmie podobało to Malena :8)
to bardzo interesujące :) gdybyś mógł rozwinąć myśl i wyjaśnić, dlaczego ten film może się podobać (zwłaszcza?) kobietom?
Pytam, ponieważ nie zagłębiając się w treść.. film ów cieszy się dobrą opinią raczej mężczyzn.. z powodu właśnie głównej bohaterki, którą gra M. Bellucci (mam wątpliwości, czy mężczyźni doceniają w tym filmie samą grę aktorki ;) )
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 19 lipca 2010, 0:59

Obejrzałam też piękny staroć: „Malenę”
nie przesadzajmy z tym starociem - film jest z 2000 roku, staroć to może być np. Rio Bravo a nie Malena :P

bluejeans pisze:film ów cieszy się dobrą opinią raczej mężczyzn..
czy są jakieś dowody na poparcie tej kwestii? :twisted: przypis albo cuś mile widziane :D

bluejeans pisze:z powodu właśnie głównej bohaterki, którą gra M. Bellucci
Bellucci jest z pewnością atrakcyjną kobietą i, tak mi się przynajmniej wydaje, nienajgorszą aktorką. Ale nie sądzę, żeby sam fakt obstawienia w głównej, kobiecej roli ładnej pani był powodem, żeby to mogło jakoś gremialnie przyciągnąć mężczyzn. Tym bardziej, że ładnych pań w filmach nie brakuje a migające tu i tam czasem cycki też niczym nowym na ekranie nie są.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
bluejeans

Post autor: bluejeans » 19 lipca 2010, 1:17

Pudelek pisze:czy są jakieś dowody na poparcie tej kwestii? :twisted: przypis albo cuś mile widziane :D
Pudelek pisze:Bellucci jest z pewnością atrakcyjną kobietą i, tak mi się przynajmniej wydaje, nienajgorszą aktorką. Ale nie sądzę, żeby sam fakt obstawienia w głównej, kobiecej roli ładnej pani był powodem, żeby to mogło jakoś gremialnie przyciągnąć mężczyzn.

"Monica Bellucci (...) gwiazdą światowego formatu i współczesnym symbolem seksu stała się po występie w "Malenie" Giuseppe Tornatore"

Jeśli kobieta okrzyknięta zostaje symbolem seksu, to raczej nie przez inne kobiety ;)
Dowodów (przypisów) nie trzeba było daleko szukać, starczyło zajrzeć do Wikipedii ;) gdybyś faktycznie był zainteresowany dociekaniem prawdy :P2:

Wciąż jakkolwiek czekam na odpowiedź Oscara.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 19 lipca 2010, 1:29

bluejeans pisze: Jeśli kobieta okrzyknięta zostaje symbolem seksu, to raczej nie przez inne kobiety
to akurat nie jest wcale takie oczywiste. Facetom się podoba byle co, ponoć tylko kobieta potrafi docenić inną kobietę.

bluejeans pisze:Dowodów (przypisów) nie trzeba było daleko szukać, starczyło zajrzeć do Wikipedii gdybyś faktycznie był zainteresowany dociekaniem prawdy
to nie pytający ma dociekać, ale twierdzący :P jeśli ktoś twierdzi, że tak jest, to proszę to potwierdzić :) ja tylko pytałem :P nota bene na Wikipedii sam dodałem podanie o źródła w tym artykule :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
bluejeans

Post autor: bluejeans » 19 lipca 2010, 1:37

Pudelek pisze:to akurat nie jest wcale takie oczywiste. Facetom się podoba byle co, ponoć tylko kobieta potrafi docenić inną kobietę.
a to jest takie oczywiste? ;)
Pudelek pisze:to nie pytający ma dociekać, ale twierdzący :P
niech docieka zainteresowany ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 19 lipca 2010, 1:48

bluejeans pisze:a to jest takie oczywiste?
oczywista jest tylko oczywistość :) dla mnie to jest oczywiste, ale napisałem "ponoć" bo, mimo wszystko, wyrocznią jeszcze nie jestem :)

niech docieka zainteresowany
odstawienie kota ogonem :P jeśli twierdzę, że 2 + 2 = 5 to ja powinienem udowdnić, że tak jest naprawdę, a nie nauczyciel matematyki, któremu się coś nie zgadza :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
bluejeans

Post autor: bluejeans » 19 lipca 2010, 1:53

a mnie interesuje jedynie stwierdzenie Oscara:
Oscar pisze:ale rozumiem że kobietom się mógł podobać.
czemu akurat kobietom? i mam nadzieję otrzymać odpowiedź, ponieważ Oscar całą tę rzecz, jak sam twierdzi, rozumie :) może pomoże zrozumieć i mnie..
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 19 lipca 2010, 1:54

w sumie wychodzi na to, że jestem kobietą... ale fakt - kobiety z brodą, przynajmniej kiedyś, były często spotykane :)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Oscar

Post autor: Oscar » 19 lipca 2010, 13:28

Rozjebaliście temat jakąś gadką o niczym :-P

a ja nadal nie wiem co mam oglądać :|

Kobietom się podobają takie filmy, ale nie będę pisał dlaczego bo się zrobi temat nie o filmach tylko o spaczonej psychice kobiet :zoboc:
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 19 lipca 2010, 14:16

Polecam Dzień Świra, oglądałem go już ponad 20razy i nadal mi się podoba, już chyba znam wszystkie "normalne" teksty

"Rano lubię se o korkach słuchać, jak tkwią te ch...e w tych j......h autach"

"W ryj dać mogę dać"

"odmień 'to be' "
"weź się tato!"
"no,bo nie odmienisz"
"ta, ja nie odmienię"
"to odmień! I... "
" I..."
" I am kurwa! cala ta twoja nauka to jak krew w piach"
"taa krew od razu"


"
-aaa synuś kupiłam ci brioszki czekoladowe na kolacje, masz w lodówce
-oooo... brioszki ? na kolacje ?
-tak, na kolacje. mamusia ci kupiła!Aaa wychodzę za mąż.
-za psa ?
-za gówno!
-suka powinna wychodzić za psa.Masz coś z głową!
-masz coś z dupą
-ty zawsze miałaś coś z dupą , zawsze masz wściekliznę macicy. Kup se kołek osinowy i na nim sobie posiedź to może ci przejdzie.

-tato ?
-co?
-co jest najsławniejsze Chopina ?
-No nie wiem, retiuda rewolucyjna ?
-Takie , żeby od razu wiedzieć ze to Chopina.
-No to retiuda rewolucyjna.A o co chodzi ?
-Podobno napisał do dla jakiejś dupy. Ciekawy jestem czy popuściła mu ze szpary.
-że co ?
-No czy ją zapiał!
-dobra idę, bo się śpieszę.
-gdzie ty się tatuś kurwa spieszysz ?
-no kurwa do domu się śpieszę."


masakra, uwielbiam ten film i polecam tym którzy jeszcze nie oglądali
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2010, 14:37 przez Ptoszek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
bluejeans

Post autor: bluejeans » 19 lipca 2010, 14:32

Oscar pisze:Rozjebaliście temat jakąś gadką o niczym :-P

a ja nadal nie wiem co mam oglądać :|

Kobietom się podobają takie filmy, ale nie będę pisał dlaczego bo się zrobi temat nie o filmach tylko o spaczonej psychice kobiet :zoboc:
w kwestii Twojej kultry Oscarze nic się nie zmieniło, jak widzę.. cóż

temat to nie tylko tytuły filmów, mam nadzieję, ale również dyskusja wokół tematu (dyskusja kulturalna, tak sobie to wyobrażam) wymiana opinii, wrażeń, ciekawe spostrzeżenia

Osobiście nie mam dla Ciebie już żadnych propozycji, przede wszystkim przez wzgląd na skrajne różnice pomiędzy Twoją a moją percepcją ;)

Dziękuję za wymianę opinii :) na kolejną, z Tobą Oscarze, się już nie piszę
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 19 lipca 2010, 14:44

Proponuję jednak aby ten temat pozostał tematem filmowym nadal. Taka moja mała prośba, fajnie że cytujecie fragmenty tekstów z filmów, które wszyscy znamy ale forum jest ogólnodostępne i prosiłbym o delikatne cenzurowanie swoich tekstów jak już chcecie coś zacytować.
ODPOWIEDZ