Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 08 sierpnia 2021, 22:08

Chyba coś przespałem, bo nie pamiętam alfa i beta, pojawiła się delta i lambda, a teraz kappa. Z mat-fiz kojarzę wszystkie litery greckie, ale za moich czasów, znaczy się za małego, nie było Covid. Pewnie to jakieś izotopy, a nie mutacje. ;)
Gdyby się nie szczepili, to prawdopodobnie by przeżyli kappę - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5408002
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 09 sierpnia 2021, 5:05

Przedsiębiorca z branży taxi w USA nie będzie świadczyć usług zaszczepionym. Maseczki precz. Dobrze czytacie. :spoko:
https://wydarzenia.interia.pl/swiat/new ... Id,5408236
Popieram. Jeśli w USA głupota ludzka byłaby zaraźliwa, to nie ma dla niej granic. Tyle to i ja wiem od wczoraj. :hmmm:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 15 sierpnia 2021, 0:32

Z USA przyszło do gastronomii w Europie. Planuję wypad do Bretanii (Francja) na żabie udka lub do Austrii na kawę z ciastkiem. :lol:
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... f,07640b54

90% czasu poświęcanego na hobby to praca zdalna (telefon + TeamViewer), ale rozważam ograniczyć kontakty tylko do firm z osobami niezaszczepionymi. Bo wiecie, że przez internety wszelka zaraza przełazi. Mi wolno. ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 19 listopada 2021, 9:26

Już za miesiąc z hakiem wkracza zaraza gorsza niż Covid-19 i górnicy razem wzięci. Przekorna nazwa Polski Ład budzi popłoch u przedsiębiorców, zwłaszcza wzrost składki zdrowotnej, której nie da się odliczyć od podatku dochodowego. Podatkowo w porównaniu do 2020 roku przynajmniej u mnie nic nie ulega zmianie /poza brakiem odliczenia prawie całości składki zdrowotnej, a i tak z NFZ korzystał nie będę = kolejna zaraza/, a liczyłem na to, że od 2022 roku żona będzie ulgą podatkową. Nie będzie, bo jestem za gruby (niska skuteczność odchudzania, dużo wyższą zapewni mi Polski Ład oraz inflacja). Jestem prorodzinny - rozważam adopcję czwórki dzieci. :hmmm:

Elita przy korytach musi się paść, przy tej okazji część obywateli zapłaci niższe daniny, garstka wcale, zaś dużo wyższe operatywni obywatele.
Powraca temat złodziejskiego podatku katastralnego. Wolałbym kastrację pasożytów społecznych i złodziei. :spoko:

Obecnie co miesiąc firmy przesyłają do MF plik JPK_VAT (JPK_V7M) zawierający wszystkie faktury (wystawione i zakupu) bez wskazania ich składników.
Od 2023 roku będzie pełna inwigilacja firm, czyli obowiązkowe przesyłanie w formie elektronicznej ksiąg rachunkowych oraz ewidencji środków trwałych, dodatkowo codziennie (lub po każdej wystawionej fakturze) wysyłka faktur na serwer Ministerstwa Finansów (KSeF - Krajowy System e-Faktur) i to dla dobra przedsiębiorców. Dotychczas większość przedsiębiorców wystawiała faktury i przesyłała je nabywcy pocztą elektroniczną /najczęściej w formacie PDF/. W 2022 roku dobrowolnie, zaś od 2023 roku obowiązkowo wystawiający będą przesyłać faktury do KSeF, zaś nabywca odbierze ją z KSeF. Obydwie strony muszą się zalogować i zweryfikować - jest to olbrzymie uproszczenie dla przedsiębiorców, bo siedzą całymi dniami i nie mają co robić. Na tak głupie rozwiązanie nie wpadłbym nawet po spożyciu trunku/ów/ w ilości dla znanego mi przewodnika-legendy. Gdybym nie był abstynentem, to uwierzyłbym, że to dla dobra firm. :killer:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 23 listopada 2021, 9:44

Zaraza walczy z zarazą w Żywcu - https://wydarzenia.interia.pl/autor/irm ... Id,5661479
Co na to pani prezes sądu? Czy zaraziła się chorobą od przewodnika czy odwrotnie?
Mam dylemat filozoficzny - co było pierwsze u niektórych osób: borygo czy problemy życiowe? :winko:

Mąż dalekiej ciotki-kuzynki wiosną w pełni zaszczepiony (podwójnie) nawiedził Pola Elizejskie - ponoć na Covid-19 Wydaje mi się, że już nadszedł jego czas(słuszny wiek), zaś w karcie zgonu wpisano Covid-19. Jak to możliwe, przecież szczepienia chronią ludzi? :hmmm:
Tym bardziej, że zaraza sama się unicestwia - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5661519
Może Polska będzie drugą Japonią - obiecał nam to Lech - i wszelką zaraza sama się unicestwi. :zoboc:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 06 grudnia 2021, 11:21

Omikron - mówi Wam to coś? To nowy mutant zarazy w przeciwieństwie do zahartowanych górników czy urzędników. Zaleta: rozprzestrzenia się wśród w pełni zaszczepionych. ;) https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5690034

Może by go ktoś sprowadził do kraju (ja nie mogę, bo mam paszport tylko nieCovidowy) i wypuścił na szarańczę w stolicy (centralne urzędy) oraz na Ślůnsku... :hmmm:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: HalinkaŚ » 08 grudnia 2021, 14:50

ceper, nie jestem ekspertem szczepionek, covida czy też badań klinicznych nad tymi wszystkimi preparatami czy też lekami, ale mogę powiedzieć jedno. Tak, mamy osoby zaszczepione podwójną dawką i one chorują na covida, ale w porównaniu do osób niezaszczepionych różnica w obrazie tomografii ich płuc jest kolosalna.Te osoby mają szansę na całkowite wyzdrowienie bez zmian w płucach, czego raczej nie można powiedzieć o płucach osób nieszczepionych. Ostatnimi czasy zdarzają się tak zajęte obszary, że w wyniku tomografii czytamy,,,,,,płuca zajęte praktyczne w całości,,,,,resztę można sobie dopowiedzieć, albo i nie.
Żeby nie było, że ja kogoś namawiam na szczepienia, nie to jest wolna wola każdego i jego świadoma decyzja.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 08 grudnia 2021, 18:31

Covid to pryszcz. Hajerzy chcą podwyżek - https://www.pulshr.pl/zwiazki-zawodowe/ ... 86265.html
Dla przypomnienia - w roku 2020 PGG miała 2 mld strat, ten rok też na minusie pomimo wzrostu cen węgla. Kto za to zapłaci? Mam dość wspierania pasożytów, nie mówiąc dodatkowo o balaście emerytur górniczych. Czarne złoto to przekleństwo. Receptą jest bat. Dotyczy to również publicznej służby zdrowia, gdzie "giną" miliardy zł. Nie będę korzystał z usług NFZ /podobnie jak i rodzina/, a przyjdzie mi od stycznia 2022 płacić krocie daniny zdrowotnej (nieodliczalnej od podatku). Jednym zdaniem: wszędzie złodziejstwo.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: Kovik » 09 grudnia 2021, 17:42

Ceper są kraje na swiecie gdzie nie ma takich problemów więc.... Szerokości
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 09 grudnia 2021, 21:05

@Kovik, stwierdzam tylko fakt. Pozdrów @Barbórka, dziewczynę zawsze pełną uśmiechu - taką ją pamiętam z Euro2012. ;)
Ja tu poruszam dylemat filozoficzny: lepiej płacić wysokie daniny czy żyć z socjalu? :hmmm:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 23 grudnia 2021, 11:21

Zaprawdę powiadam, że dla cwaniaków należałoby wprowadzić "przypominającą ścieżkę zdrowia" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5725776

Z żoną jesteśmy przekonani, że z koronawirusem zetknęliśmy się w Hiszpanii w maju 2019 roku. Pierwotnie sądziliśmy, że to było zatrucie owocami morza (oboje mieliśmy biegunkę), lecz potem u żony przez dłuższy czas utrzymywał się brak smaku i węchu. Medycy nie byli w stanie jej pomóc (prywatnie Piotrków Tryb., Łódź), dopiero wzmożona aktywność w alkowie pokonała wirusa. Skutecznie. Obywatelu lecz się sam, składki na NFZ traktuj jako podatek i omijaj szerokim łukiem publiczną służbę zdrowia, to będziesz zdrowszy. :hmmm:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 10 stycznia 2022, 16:53

Ach ci Hiszpanie to się dopiero wygłupiają i będą traktować Covid-19 jak grypę - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5760092
Zaprawdę powiadam Wam, że pandemiczna zaraza powoduje tylko biegunkę (na Ślůnsku ponoć sraczkę). ;)

Prawdziwa zaraza grozi fajerwerkami i paleniem opon w stolicy, jeśli nie będą zarabiać średnio 8.200 zł/m-c - https://biznes.interia.pl/praca/news-wy ... Id,5760380
Pamiętajmy, że u nich rok ma 14-15 miesięcy. Ja bym im dał, aby tylko siedzieli na *upie w chałupie i nie straszyli dzieci. Zwie się to batem. :kukacz:

Edit: Dziś na omikron zmarły 2 osoby w wieku 92 i 95 lat.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 19 stycznia 2022, 20:05

Jeśli macie melancholijny nastrój lub dopadła Was depresja, to dlaczego nie oglądacie "Wiadomości" na TVP1? To lek. :hmmm:
Dowiedzielibyście się, że ludziom żyje się coraz lepiej, że dzięki tarczom firmy przeszły przez pandemię bez uszczerbku...
Potem pełni werwy i optymizmu skierowalibyście swe kroki do alkowy. Świat jest piękny, że żyć się chce. :jupi: ;)
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: mariuszg » 20 stycznia 2022, 16:49

Ależ ty pierdolisz...
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Jak zaraza z nami walczy, a my z zarazą.

Post autor: ceper » 20 stycznia 2022, 19:00

mariuszg pisze:
20 stycznia 2022, 16:49
Ależ ty pierdolisz...
Ale działa. :jupi:
Następny bez poczucia humoru i pewnie harujący za miskę ryżu. Należało się uczyć, to cierpiałbyś na nadmiar czasu, zaś czas to pieniądz. :hmmm:
Hipcio ze śmiechu dostał zadyszki i zapadł się pod ziemię. Wracaj z tej dziury... :lol:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
ODPOWIEDZ