Śmieci

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

gont389
Turysta
Turysta
Posty: 2
Rejestracja: 04 marca 2020, 21:13

Śmieci

Post autor: gont389 » 04 marca 2020, 21:15

Jakie macie odczucia chodząc po szlakach i widząc te wszystkie śmieci? Mi osobiście jest strasznie przykro patrzeć jak ludzie niszczą przyrodę i krajobraz, jakby nie mogli naprawdę się powstrzymać od wyrzucenia tego papierka, butelki, a wiadomo jak każdy tak robi to się zbiera i zbiera...
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Re: Śmieci

Post autor: Tidżej » 05 marca 2020, 15:06

Przeniosłem temat. W relacjach nie bardzo pasował.
Jakbym się zapomniał, mógłbym go jeszcze wrzucić do konkursu na najlepszą relację marca :lol:

Co do śmieci - też mi przykro. Trzeba sprzątać - przede wszystkim po sobie, a jak się da to po innych.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Re: Śmieci

Post autor: pantadziu » 05 marca 2020, 18:15

znajdowane na szlaku puszki po napojach zabieram i znoszę w doliny, a zaczep/otwarcie czy jak się to tam nazywa wyłamuję i zbieram dla Debeściary
Sahani
Turysta
Turysta
Posty: 29
Rejestracja: 14 lutego 2020, 21:08

Re: Śmieci

Post autor: Sahani » 05 marca 2020, 18:28

Powinni za każdy wyrzucony papierek ucinać palucha. Nasza przyroda jest dewastowana w zastraszającym tempie. Wiele osób nie umie po sobie posprzatac. Na szlakach jest sporo śmieci . Jeśli w domu ktoś ma burdel to burdel będzie robił wszędzie gdzie się pojawi. Nie szanuje takiego zachowania .
:hura: nie ma góry nie do zdobycia ale są osoby do których nie idzie dotrzeć.
Fotografia , góry , akwarystyka .
:czytaj: szukam towarzyszy do wspólnych wycieczek co było by raźniej.
Beskid Śląski , Żywiecki , Tatry .
(Bielsko-Biała, 36 zim)
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Re: Śmieci

Post autor: sprocket73 » 05 marca 2020, 18:41

Zasada, że nie zostawię po sobie najmniejszego papierka towarzyszy mi od zawsze. Czasem poczuję powołanie, żeby posprzątać po innych, albo w jakiejś akcji, albo ot tak po prostu.
Śmieci w górach jest coraz mniej, chociaż ludzi coraz więcej. To dobra tendencja.
Z drugiej strony, im mniej śmieci, tym bardziej denerwują te, które jeszcze można spotkać.
Sahani
Turysta
Turysta
Posty: 29
Rejestracja: 14 lutego 2020, 21:08

Re: Śmieci

Post autor: Sahani » 06 marca 2020, 20:07

Nie wiem gdzie chodzisz ale daleko ode mnie nie trzeba kamieniami rzucać a śmieci są i butelki po piwach na szczytach gór gdzie są schroniska. W ogóle ja rozumiem,że piwo smakuje i dobrze sobie go wypić ale czy w takich górach jak Tatry ludzie złopią piwo na potęgę na niebezliecznych szlakach.Nie jestem pewny ,że to tak powinno wyglądać. Wprowadzić ubezpieczenia zależne od poruszanej się wysokości.
:hura: nie ma góry nie do zdobycia ale są osoby do których nie idzie dotrzeć.
Fotografia , góry , akwarystyka .
:czytaj: szukam towarzyszy do wspólnych wycieczek co było by raźniej.
Beskid Śląski , Żywiecki , Tatry .
(Bielsko-Biała, 36 zim)
ODPOWIEDZ