Mamy odpowiedź od Komisji Turystyki Górskiej!

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 października 2007, 15:52

Pokój i milość :hura:
Alf

Post autor: Alf » 19 października 2007, 16:26

:piwo: :chaszczyk: :ges: w zależności co kto lubi :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 października 2007, 19:17

Gaclan pisze:Pokój i milość
Tak jest. Cieszę się bardzo bo kłótni to ja nie chciałam wywołać :jupi: :jupi: :jupi:
Alf pisze:Możesz, tylko trzeba chęci w działaniu a nie tylko na piśmie
Tak trzeba zdobyć odpowiednie papiery i na lato jest to do zrobienia tylko ja nie mam czasu ze względu na pracę bo przyznam że ta praca znakarska jest tylko sezonowa. A co do tego "tylko na piśmie" to od czegoś trzeba zacząć :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 19 października 2007, 20:28

Ja zacytuje słowa, odpowiednie do tego tematu, z apelu o poprawę istniejących już ubezpieczeń na Orlej Perci:

Bierzcie udział w dyskusjach i - nie wdając się w kłótnie - informujcie!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 października 2007, 21:47

HEJ LUDZIE GÓR BEZ WZAJEMNEGO GRYZENIA SIĘ A tak naprawdę to każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, a po drugie na codzien można powiedzieć że zajmuję się troche prawem i pychologią więc wyrażę to w taki sposób, odpowiedź Komisji Turystyki Górskiej jest i z tego warto się cieszyć, ale według tekstu jaki wysłali wyraźnie jest wyczuwalna z ich z strony spychologia i zrzucanie odpowiedzialności na inne organizjace, itp. Faktem jest że jest to tylko odpowiedź i przypuszczalnie wiele oni w tym kierunku nie zdziałają, gdyż tak naprawdę to nie ma porządnych rozporządzeń, które by dokładnie i precyzyjnie regulowały kto i za co jest odpowiedzialny. Ponadto nikt z nich nie ponosi odpowiedzialności za to że jest tak a nie inaczej na szlakach. Nawet nie mogą ponieść żadnej odpowiedzialności cywilnej a co dopiero karnej, gdyż jest jedno podstawowe ich stwierdzenie że wszystkiemu winny jest człowiek, a najlepiej turysta. Więc tak naprawdę takich spraw nie wolno pozostawiać bez imiennie, ponieważ jest to robione ku naszej wewnętrznej satysfakcji oraz naszych przyszłych pokoleń, wiedząc iż przypuszczalnie i tak nic się nie zmieni przez najbliższe lata. Jednak trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jedno iż KTG wie przynajmniej iż jest pewna "organizacja" ( siedziba Ruda Śląska), która w jakiś sposób może przeszkadzać w siedzeniu za biurkiem i piciu kaweczki w godzinach rannych ich pracowników. Miejmy tylko nadzieję że kogoś może ruszy sumienie i coś zacznie się dziać. Moja propozycja Admina na prezesa Komisji Turystyki Góskiej ;) :D
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 października 2007, 21:56

MałaBee pisze:Ja zacytuje słowa, odpowiednie do tego tematu, z apelu o poprawę istniejących już ubezpieczeń na Orlej Perci:

Bierzcie udział w dyskusjach i - nie wdając się w kłótnie - informujcie!
Przecież nikt się nie kłoci tylko każdy z nas spokojnie wyraża swoje poglądy.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 października 2007, 22:50

MałaBee pisze:Bierzcie udział w dyskusjach i - nie wdając się w kłótnie - informujcie!
MałaBee ale pojechałaś po całości. A może zabrakło głosu do dyskusji... :?: :?: :?: bez urazy :)
Gaclan ma rację. Też uważam że nikt tu się nie kłócił tylko wyrażał swoje opinie
McGregor pisze:A tak naprawdę to każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii,
i to jest MałaBee cała prawda o tych "kłótniach".
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 października 2007, 22:51

Gaclan McGregor Alf chłopaki, dzięki że tak sobie "opiniujemy"
Kiedyś jak się spotkamy to te nasze opiniowanie :hura: opijemy...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 października 2007, 23:27

Królik pisze:Kiedyś jak się spotkamy to te nasze opiniowanie opijemy...
Trzymam za słowa :spoko:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 października 2007, 23:45

McGregor pisze:Trzymam za słowa
A ja właśnie za butelkę piwa - Twoje Zdrowie McGregor
Zdrowie wszystkich forumowiczów :jupi:
MałaBee

Post autor: MałaBee » 20 października 2007, 9:36

Gaclan pisze:Przecież nikt się nie kłoci tylko każdy z nas spokojnie wyraża swoje poglądy.
No i niech tak zostanie :jupi:
Alf

Post autor: Alf » 20 października 2007, 10:12

Och Królik oby twe słowa prorocze były :hura:
McGregor pisze:tak naprawdę to nie ma porządnych rozporządzeń, które by dokładnie i precyzyjnie regulowały kto i za co jest odpowiedzialny.
Jak zdawałem kiedyś egzamin na znakarza dostałem taką broszurkę i tam było podane rozporządzenie które to sankcjonuje, nie wiem jak jest teraz, ale nie słyszałem żeby coś się zmieniło. Inna sprawa że i tak nikt tego nie przestrzega.
MałaBee Ja też nie odniosłem wrażenia że się kłócimy, tylko rzeczowo dyskutjemy prezentując swoje opinie. A jakie Ty masz zdanie w sprawie odpowiedzi KTG ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 października 2007, 15:15

Rozporządzenie swoja drogą tylko zależy do jakich instytucji się ono odnosiło, jak PPTK od tamtego pewnie mogło zmienić statut, itp. Przepisy w naszym kraju są takie że można je zmienić co posiedzenie Sejmu, a każdy kto ma piecze nad danym obiektem czy też terenem to będzie starał się jak najwięcej na tym zarobić i jak najmniej włożyć w cały interes...Prywatyzacja spowodowła iż pewne odnośniki rozporządzeń nie mają odniesienia do stanu rzeczywistego, itp. Niestety czasy kiedy faktycznie dbano i szerzono kulturę turystyki górskiej przeminęły (np. sprzątanie szlaków, malowanie oznaczeń, budowa miejsce postoju), może my tak naprawdę zaczniemy w tym kierunku działać, jak wszechmocny da zdrowie i pozytywne chęci do działania w tym kierunku :) :spoko:
Alf

Post autor: Alf » 20 października 2007, 16:43

tak z ciekawości postaram się w wolnej chwili znaleźć te papiery i dam Ci znać
Alf

Post autor: Alf » 20 października 2007, 16:50

Znalazłem i cytuję
Instrukcja znakowania szlaków turystycznych PTTK
II - Zagadnienia prawne
pkt2 - Szlaki turystyczne podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 20 maja 1971 :!: roku - Kodeks wykroczeń (Dz u nr 12 z 1971 poz 114) którego art 85 &2 i &3 stanowią Karze aresztu ograniczenia wolności albo grzywny podlega, kto samowolnie niszczy, uszkadza lub ustawia znak turystyczny itd
ODPOWIEDZ