Filmy o górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 24 sierpnia 2010, 7:01

kristo pisze:
Patrycja pisze:Ratownicy z Bogusławem Lindą - normalnie będzie hit czy kit?
O ile sobie przypominam Patrycja to jakiś czas temu Boguś to już trochę wspinu powąchał, w końcu zagrał w "Prowokatorze" i akcja wspinaczkowa rozgrywała się na Kazalnicy ? nie jestem pewien :)
Tak - finałowa scena, gdzie Linda ginie kręcona była na Kazalnicy.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Pati

Post autor: Pati » 24 sierpnia 2010, 14:43

kristo pisze:O ile sobie przypominam Patrycja to jakiś czas temu Boguś to już trochę wspinu powąchał, w końcu zagrał w "Prowokatorze" i akcja wspinaczkowa rozgrywała się na Kazalnicy ? nie jestem pewien :)
A tak, widziałam kiedyś kawałeczek tego filmu (w sensie z 3 minuty) i gały wywaliłam jak zobaczyłam kto i gdzie gra.
Ogólnie to chyba było też na Mnichu, ale teraz to ciężko mi powiedzieć.

Chyba z ciekawości sobie obejrzę po pierwszym odcinku tych 'Ratowników' i pewnie rzucę okiem na 'Szpilki na Giewoncie'. Obydwa seriale chyba mają mieć emisję od września. Obym tylko nie zapomniała ;)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 24 sierpnia 2010, 20:50

Patrycja pisze:Chyba z ciekawości sobie obejrzę po pierwszym odcinku tych 'Ratowników' i pewnie rzucę okiem na 'Szpilki na Giewoncie'. Obydwa seriale chyba mają mieć emisję od września.
Nawet jeśli fabuła będzie to kitu, to przynajmniej widoczkami będzie się można podelektować - to trudno spieprzyć nawet scenarzyście:D
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Montenero

Post autor: Montenero » 25 sierpnia 2010, 10:01

Ale i tak polska kinematografia ma w zanadrzu wiele fajnych filmów z tatrzańskimi widokami, zajrzyjcie do archiwum :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2010, 12:30

polecam filmik Touching the void Polski tytuł Czekając na Joe
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 25 sierpnia 2010, 12:53

stef1980 pisze:polecam filmik Touching the void Polski tytuł Czekając na Joe
już ktoś tu o nim pisał, ja niedawno przeczytałam książkę i zaraz potem obejrzałam film, bardzo ciekawa forma, fajnie zobaczyć prawdziwe emocje i łzy w oczach osoby, która to przeszła, to robi wrażenie, ale pod względem aktorskim słaby (wiem, że nie o to w nim chodzi, ale momentami jest aż trochę śmiesznie), poza tym nie jest dobrze naczytać się przed obejrzeniem filmu zbyt pochlebnych komentarzy, bo oczekiwania rosną... No ale generalnie wart obejrzenia.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 30 sierpnia 2010, 1:07

Patrycja pisze:Ogólnie to chyba było też na Mnichu, ale teraz to ciężko mi powiedzieć.
Tak jedna ze scen choćby cytuje:
"-co do cholery robi ten stuknięty polak"
była kręcona na drodze orłowskiego war skierskiego na I wyciągu, ale nie było pokazane,ze zaraz pod spodem jest ziemia :).Węgier,bo to chyba byli Węgrzy,ten drugi zespół stoi tam gdzie idzie Wacław Spituje.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 02 września 2010, 17:03

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2010, 12:02

Dzisiaj o 22:30 na Discovery World "Himalaiści"

http://www.teleman.pl/prog-14412483-him ... -gory.html

P.S>
A za nami 2 odcinek Szpilek po Giewontem :hura: :hura: :hura: :hura:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 10 września 2010, 12:06

Kurrry pisze:A za nami 2 odcinek Szpilek po Giewontem
ŁoŁ :shock: Dwa czy trzy razy p;okazali pohlad na Giewont, a raz to nawet z zoomem i krzyz było widać :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2010, 13:15

Królik pisze:
Kurrry pisze:A za nami 2 odcinek Szpilek po Giewontem
ŁoŁ :shock: Dwa czy trzy razy p;okazali pohlad na Giewont, a raz to nawet z zoomem i krzyz było widać :lol:
Specjalnie wczoraj włączyliśmy z Kasią :twisted: :twisted: Tak tak - przerywnikiem jest widok na Giewont :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 10 września 2010, 19:57

Na PLANETE obecnie leci "Na każde wezwanie naczelnika".
Film dokumentalny o TOPR. :)
Pati

Post autor: Pati » 16 września 2010, 8:38

Kurrry pisze:Discovery World
camoscio pisze:PLANETE
Błeee... ale kanały... nie dość, że nie mam kablówki (itp.), to jeszcze nie mam TV w pokoju...




Przypadkiem natrafiłam na wzmiankę o filmie bodajże dokumentalnym 127 godzin. Bardziej chyba o wspinaczce z tego co czytam i po luknięciu na zwiastun. Na jeden fragmrnt tekstu zwróciłam uwagę, mianowicie Drastyczna scena pokazująca Franco krojącego swoją uwięzioną rękę oraz przecinającego ścięgna kombinerkami była tak ostra, że kilku widzów zemdlało
http://film.interia.pl/wiadomosci/film/ ... li,1531935
Opis z www.filmweb.pl Dramatyczne przeżycia młodego alpinisty, który podczas samotnej wędrówki zostaje uwięziony w rozpadlinie skalnej w niedostępnych górach Utah i jest zmuszony do desperackiej walki o przetrwanie.
Ostatnio zmieniony 29 września 2010, 10:39 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 września 2010, 20:34

Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 września 2010, 11:43

Królewianka pisze:"Przygoda na Antarktydzie "
Jedyne, co w tym filmie mi się podobało to ...psy! Po prostu piękne!
Fabuła do przewidzenia!
ODPOWIEDZ