Filmy o górach

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Mroczny

Post autor: Mroczny » 07 września 2011, 14:05

Dla wszystkich zainteresowanych Julijkami;
dla tych co już mieli okazję być i dla tych co być może dopiero będą...
- myślę że warto obejrzeć:

Alpy Julijskie i alpiniści
http://drytooling.com.pl/media/1/filmy/ ... i-dokument
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 04 października 2011, 20:04

"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Pati

Post autor: Pati » 13 października 2011, 12:30

http://wspinanie.pl/serwis/201110/12dek ... ci-tvp.php

Deklaracja Nieśmiertelności zostanie pokazany w końcu w telewizji publicznej. Emisja zaplanowana jest na godz. 22.00, 31 października 2011, w programie "Czas na dokument"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 października 2011, 13:16

Pati Będę już w Polsce to obejrzę:)
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 27 października 2011, 14:00

Pati pisze:Deklaracja Nieśmiertelności zostanie pokazany w końcu w telewizji publicznej. Emisja zaplanowana jest na godz. 22.00, 31 października 2011, w programie "Czas na dokument"
Jest już w ramówce

http://www.telemagazyn.pl/program-tv/35 ... ,id,t.html
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 listopada 2011, 16:01

Sobota 05.11.11, 14:30, TVN Turbo: Alain Robert - człowiek pająk

http://www.telemagazyn.pl/program-tv/35 ... ,id,t.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 listopada 2011, 6:54

Oglądaliście , Szanowni Państwo, cudny serial Ratownicy ? Twórcy tego dzieła juz przewidywali atak kobiet na TOPR :zoboc:

P.s. Tak swoją drogą to muszę ten serial na dvd mieć. To wręcz obowiązek dla każdego turysty tatrzańskiego.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 listopada 2011, 14:31

Dobromił pisze:Oglądaliście , Szanowni Państwo, cudny serial Ratownicy ? Twórcy tego dzieła juz przewidywali atak kobiet na TOPR :zoboc:

P.s. Tak swoją drogą to muszę ten serial na dvd mieć. To wręcz obowiązek dla każdego turysty tatrzańskiego.
Serial mimo wszystko trochę przekłamane realia pokazuje... no i góry... za mało Polskich Taterek było. O ile mnie pamięc nie myli jest ujęcie wyjścia z Murowańca na akcję ratunkową gdzieś w okolicach Czarnego Stawu Gąsienicowego.. gdyby tylko pokazano Murowaniec...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 listopada 2011, 14:34

Przepraszam bardzo - Ty na poważnie wziełeś mój post ? :oczynoela: :oczynoela: :oczynoela:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 08 listopada 2011, 15:28

serial nie był taki zły.
Ps; Jak się skończył, ostatni odcinek przeoczyłem?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 listopada 2011, 19:48

Dobromił pisze:Przepraszam bardzo - Ty na poważnie wziełeś mój post ? :oczynoela: :oczynoela: :oczynoela:
Nie do końca... ten 'obowiązek turyty tatrzańskiego' jasno klarował ton wypowiedzi. Ja się niezależnie się wypowiadam, że serial nie jest z najwyższej półki, ale pokazuje choć trochę idiotyzm niektórych turystów, może niektórzy co Tatry znali tylko z obrazka uzmysłowili sobie, że tam w cale tak łatwo nie jest? Serial można by zamknąć w dwugodzinnej kronice wypadków i głupoty pomijając wszelkie poboczne obyczajowe wątki :]
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 08 listopada 2011, 21:31

opek pisze: Serial można by zamknąć w dwugodzinnej kronice wypadków i głupoty pomijając wszelkie poboczne obyczajowe wątki :]
tylko że to serial był rozrywkowy, a nie edukacyjny.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 listopada 2011, 21:39

janek.n.p.m pisze:
opek pisze: Serial można by zamknąć w dwugodzinnej kronice wypadków i głupoty pomijając wszelkie poboczne obyczajowe wątki :]
tylko że to serial był rozrywkowy, a nie edukacyjny.
Mówię, co bym wyciął żeby mi się podobało :) A przez profil rozrywkowy trochę mniej turystyczne osoby dowiedziały się jak wygląda akcja ratunkowa i elementy wspinaczki. Wg mnie dobrze że taki serial powstał (choć go nie idealizuję)... trochę to lepsze niż 'M jak Moda na Klan'
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 listopada 2011, 7:38

opek pisze:A przez profil rozrywkowy trochę mniej turystyczne osoby dowiedziały się jak wygląda akcja ratunkowa i elementy wspinaczki.
Aha.

Ja tam za bardzo się nie znam ale wolałbym nie być tak ratowanym :zoboc: . A zdarzyło mi się już być zwozonym przez TOPR.

P.s. Juz całkowicie pomijając bełkot scenariusza, "cudną" gre aktorską, żałosne ujęcia Tatr ( widziałem wieeelllleee lepszych ujęć na amatorskich nagraniach ) - to najbardziej powalały mnie humorystycznie poważne dysputy na Forach Turystycznych. Czy ta scena ma sens, czy to miejsce to to miejsce, czy w takim a takim czasie można tam dojść. "Dzieci internetu" dyskutując na ten temat najwyraźniej czuły się dzięki temu "lepsze od ceprów".
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 09 listopada 2011, 9:48

Dobromił pisze:najbardziej powalały mnie humorystycznie poważne dysputy na Forach Turystycznych
Dobromił pisze:"Dzieci internetu" (...) najwyraźniej czuły się dzięki temu "lepsze od ceprów".
Wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy :8p:
ODPOWIEDZ