Zdobywanie punktów GOT

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

GOT PTTK

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 12:45

Witam.Mam pytanko,co sądzicie o zdobywania odznak GOT?Mój syn podczas naszego ostatniego pobytu w górach kupił sobie książeczkę i koniecznie chce zdobywać odznaki.Myślę że to dobrze ponieważ zawsze to jakaś mobilizacja.Mam tylko problem z naliczaniem punktów,strasznie to wszystko skomplikowane :? .Może znacie jakiś link gdzie są już podliczone punkty z poszczególnych tras?Z góry dziękuję za pomoc :D
Alf

Post autor: Alf » 13 sierpnia 2007, 13:00

Samo zdobywanie odznak PTTK jest fajną zabawą pod warunkiem, że traktuje się to jak zabawę , a nie "za wszelką cenę". Dotyczy to również odznak krajoznawczych - wszelkiego typu regulaminy i książeczki pokazują co w danym regionie warte jest zobaczenia. Jeżeli chodzi o pomoc w naliczaniu pkt to na stronie z linkiu jest program , który powinien Ci pomóc w naliczaniu pkt.
pozdrawiam
alf
http://www.pttk.sltzn.katowice.pl/GOT.HTM
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 13:24

Mój syn uwielbia wędrówki po górach i na pewno będzie to tylko zabawa przy okazji zdobywania kolejnych odcinków.Dziękuję za pomoc :D
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 13 sierpnia 2007, 15:47

Łoj, to były czasy gdy za młodu sie takie punkciki zdobywało i odznaki sie w pierś wpinało... łoj były czasy...
Ale super że to zostało i że młodym się dalej chce.
"I'd waited so long to find you, I'd been through the heartbreak and the pain
But of course you already know that cos you've been throught the same."

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 15:58

Królik pisze:Łoj, to były czasy gdy za młodu sie takie punkciki zdobywało i odznaki sie w pierś wpinało... łoj były czasy...
Ale super że to zostało i że młodym się dalej chce.
Łoj,były,były.Też mnie to cieszy.Tym bardziej że coraz mniej młodzieży w górach widuję :( :( :(
Alf

Post autor: Alf » 13 sierpnia 2007, 18:27

Powiedz mi gdzie kosztuje podbicie ? z czymś takim się jeszcze nie spotkałem, natomiast spotkałem się z podbijaniem książeczek kolegom i koleżankom .
Pete

Post autor: Pete » 13 sierpnia 2007, 22:24

Ja poprzestałem na małej złotej, bo na dużą trzeba robić sobie bardzo wymyślne trasy i czasu też dużo nie mam...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2007, 11:21

No to już lekka przesada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Alf

Post autor: Alf » 14 sierpnia 2007, 11:22

to są marginalne przypadki ,
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 14 sierpnia 2007, 11:50

Ale chyba trzeba by to gdzieś zgłosić, no bo co to za złodziejskie praktyki są....
Może do jakiegoś oddziału PTTK ?
Spróbuje się dowiedzieć czegoś więcej o tym, u nas w Bielsku, jak wrócę z urlopu.
Prośba tylko do Was, byście mi przypomnieli o tym 10 września, bo mogę zapomnieć :wink:

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2007, 11:58

Przypomnimy :)
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 14 sierpnia 2007, 12:00

No i dobrze, bo ja mam pamięć jak najlepsze komputery - PRZENOśNą :lol:

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Awatar użytkownika
Królik
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Królik » 21 sierpnia 2007, 16:23

Znalazłem coś takiego względem zdobywania punktów GOT.
Może sie komuś przyda, więc wkładam:

http://gotki.w.interia.pl/gotpttk1.html

Pozdrawiam

P.S. mirkow szczególnie dla Ciebie, szkoda tylko żeś już w górach...

"Cliche" - FISH

KRÓLICZA GALERIA ZDJĘĆ
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 października 2007, 22:01

Mosorczyk ja tez się bawię w odznakę GOT :) Póki co czeka mnie weryfikacja na popularną, ale.. co do Twoich wątpliwości:
Kupujesz książeczkę GOT ( najlepiej w PTTK - 3zl; w schroniskach lubią sobie policzyć 5-6zl :shock: ) podbijasz podczas tras - np stacja kolejowa, urząd pocztowy, jakis sklepik, restauracja muzeum itp. I w ciągu drogi podobnie, czyli tu najczęściej schroniska. Punkty liczone są według regulaminu w trasach punktowanych ( koszt 20zl ) Tam jest "rozrysowane" ile jest punktów na danym odcinku. Za odcinki nieopisane regulaminem liczy sie bodajże 1km = 1 pkt i 1 pkt za każde 100m sumy podejść (ale tego jeszcze nie rozkminiłam do końca :P )
Co do pytania 3 - Odznaki dostajesz, a raczej kupujesz po weryfikacji w terenowym referacie weryfikacyjnym, w przypadku odznaki Dużej i Za Wytrwałośc musi to być centralny referat weryfikacyjny w krakowie.

Co do punktowanych tras polecam programik do ściągnięcia http://mojegory.com.pl/got_program.php - liczy punkty :) Chociaz lepiej jest to ujęte w regulaminie.
Pete

Post autor: Pete » 03 października 2007, 15:47

Ja jeszcze dodam, że najpierw zdobywa się odznakę popularną, a potem małe. W jednym roku możesz zdobyć popularną (tylko 60 pkt. - czyli jedna poważna trasa w Tatrach) i małą brązową (120 pkt.), dalej musisz poświęcić rok na każdą kolejną odznakę (mała srebrna 360 pkt., mała złota 720 pkt.). O dużych odznakach nie wspominam, bo najwcześniej możesz je zdobywać za ponad 3 lata (oczywiście jak od przyszłego roku zaczniesz zbierać punkty na popularną i małą brązową). Jeżeli w danym roku masz nadwyżkę - dla przykładu 180 pkt. potrzeba Ci na popularną i m. brązową, więc jeśli w roku zbierania punktów na te odznaki zdobyłbyś ich 200, to miałbyś 20 punktów nadwyżki i 50 % z tego przechodzi Ci na zbieranie punktów do małej srebrnej, czyli 10). To by było na tyle z tych najistotniejszych rzeczy - Daga już świetnie opisała wcześniej. Radzę Ci więc Mosorczyk, żebyś kupił sobie szybko książeczkę i regulamin GOT (jest on niezastąpiony, bo w tych internetowych przelicznikach często zdarzają się błędy, a regulamin jest często aktualizowany). W tym roku najprawdopodobniej już się nie wyrobisz ze zbieraniem, więc zbieranie możesz zacząć od 1 stycznia 2008.
ODPOWIEDZ