Biblioteczka górska

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 18 grudnia 2011, 13:10

Darek pisze:
Szczególny sentyment czuję do kultowej już pozycji Edwarda Moskały "Schroniska PTTK w Karpatach Polskich", dzięki której chyba zaraziłem się górami :)

Obrazek
A co zawiera ta książka? Czy są tam też opisy większości szlaków w Beskidach, czy tylko opisy schronisk??
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 18 grudnia 2011, 14:23

Pierwsza na rynku publikacja, w której wszystkie polskie pasma górskie zostały przedstawione na panoramicznych fotografiach. To album, dzięki któremu można planować wycieczki i wybierać widoki, które chciałoby się zobaczyć na własne oczy. Polecam gorąco.
Załączniki
IMG_8885.jpg
IMG_8885.jpg (32.88 KiB) Przejrzano 5839 razy
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Ancyś
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 203
Rejestracja: 07 grudnia 2011, 17:38

Post autor: Ancyś » 18 grudnia 2011, 14:29

HalinkaŚ świetna propozycja. :spoko: Na pewno ją kupię. To jest to, czego szukałam od dawna :D
Igrając na krawędzi życia i śmierci znaleźliśmy tam – wolność potrzebną jak chleb!
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 18 grudnia 2011, 17:17

Rafal pisze:
Darek pisze:
Szczególny sentyment czuję do kultowej już pozycji Edwarda Moskały "Schroniska PTTK w Karpatach Polskich", dzięki której chyba zaraziłem się górami :)

Obrazek
A co zawiera ta książka? Czy są tam też opisy większości szlaków w Beskidach, czy tylko opisy schronisk??
Jak pisze autor jest to przewodnik po schroniskach PTTK w Karpatach Polskich z podziałem na grupy górskie. Każda z wymienionych grup górskich posiada w przewodniku krótką charakterystykę, a każde schronisko opis historyczny i podstawowe informacje praktyczne. Ponieważ od wydania tej pozycji minęło ponad 30 lat ! informacje "praktyczne" nieco się już zdeaktualizowały :D , ale jak mówiłem sentyment pozostał. Kiedyś za punkt honoru postawiłem sobie wszystkie te schroniska odwiedzić i tak narodziła się moja górska pasja wędrowania. Typowych opisów szlaków tutaj nie znajdziesz.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2011, 13:46

Ja cały czas powiększam swoją górską biblioteczkę.
Aktualnie mam około 20 pozycji. A co do moich białych kruczków to na pewno są to 3 numery Taternika z lat 50 tych ubiegłego wieku. Oraz 3 tomy przewodnika Witolda H. Paryskiego również z lat 50tych ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2012, 16:56

tweetyOna pisze:Ja cały czas powiększam swoją górską biblioteczkę (...)
Proponuję "dołączyć" do biblioteczki także i tę nową pozycję :shock: 'Historia Turystyki Sudeckiej' :!: autorstwa prof. zw. dra hab. Krzysztofa R. Mazurskiego. Myślę, że wiecie o kim mowa!!!
Już w marcu br. jej premiera na "Sympozjum górskim 'SUDETY bis'" - więcej info na stronach magazynu *Na Szlaku* - zapraszam!

Dla ... :oops: - zobacz Sam(a) stronę: służbową oraz prywatną autora, na której udostępnia On swoje dotychczasowe publikacje (artykuły) w formie plików PDF. Warto zobaczyć, ściągnąć i... :hura: CZYTAĆ!
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 lutego 2012, 18:26

Dzięki za informację - poszukam wydawnictwa. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 25 sierpnia 2016, 11:16

Anonymous pisze:
tweetyOna pisze:Ja cały czas powiększam swoją górską biblioteczkę (...)
Proponuję "dołączyć" do biblioteczki także i tę nową pozycję :shock: 'Historia Turystyki Sudeckiej' :!: autorstwa prof. zw. dra hab. Krzysztofa R. Mazurskiego. Myślę, że wiecie o kim mowa!!!
Już w marcu br. jej premiera na "Sympozjum górskim 'SUDETY bis'" - więcej info na stronach magazynu *Na Szlaku* - zapraszam!

Dla ... :oops: - zobacz Sam(a) stronę: służbową oraz prywatną autora, na której udostępnia On swoje dotychczasowe publikacje (artykuły) w formie plików PDF. Warto zobaczyć, ściągnąć i... :hura: CZYTAĆ!
Na stronie > http://naszesudety.pl/zmarl-prof-krzysz ... urski.html pod datą 2016-04-01 godz. 15:24 można przeczytać informację: "(...) Krzysztof zostanie pochowany w asyście swojej najbliższej rodziny na cmentarzu ewangelickim przy kościele Wang w Karpaczu". Skąd autor tego wpisu uzyskał taką wiadomość nie mam pojęcia.
Będąc ostatnio w Karpaczu chcieliśmy odwiedzić grób prof. Mazurskiego, którego zapamiętamy jako człowieka bardzo życzliwie nastawionego do inicjatywy założenia w Poznaniu Sekcji Przewodników Sudeckich, która to inicjatywa - jak się okazało - została niestety storpedowana przez spore grono ludzi bardzo nam niechętnych. Chcieliśmy oddać Jemu cześć przy grobie na tamtejszym cmentarzu, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Grobu jednak nie odnaleźliśmy, a w Biurze Parafialnym dowiedzieliśmy się, że nie jesteśmy pierwszymi, którzy o taki grób pytają, że takiego grobu tam nie ma, że ktoś chyba zrobił bardzo głupi kawał. Ostatnio dotarły do mnie słuchy, że prof. Mazurski przed śmiercią wyraził wolę donacji swojego ciała i Jego grobu jeszcze nie ma. Wiadomo, że pochówek szczątek osób, które wyraziły taką wolę, odbywa się po upływie dłuższego czasu od ich śmierci > http://donacja.sum.edu.pl/o_donacji.html
Może ktoś z lokalnego środowiska wie na ten temat coś więcej?
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 25 sierpnia 2016, 13:46

Obrazek

Cytat z artykułu: "Zgodnie z życzeniem i wolą zmarłego, tylko w asyście najbliższej rodziny Krzysztof R. Mazurski został pochowany na cmentarzu ewangelicko-ausgburskim przy kościele Wang w Karpaczu".
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2016, 12:45 przez Lech, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 sierpnia 2016, 16:18

Lechu zmniejsz zdjęcie bo się ekran rozjeżdża !!!
Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Post autor: Lech » 25 sierpnia 2016, 20:04

Królik pisze:Lechu zmniejsz zdjęcie bo się ekran rozjeżdża !!!
A wiesz może, gdzie pochowano prof. Mazurskiego? Warto też zapytać, dlaczego autor tego artykułu nie zweryfikował na miejscu czy na tym cmentarzu jest taki grób? Przecież ta informacja wprowadza wielu przyjaciół i sympatyków prof. Mazurskiego w błąd.
Pozdrawiam

Lech z Poznania
ODPOWIEDZ