Romantyczne góry

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2011, 16:01

tak od siebie dodam w tym kramiku porad, że romantycznym miejscem w górach moze być szczyt z pięknym widokiem
np. Rysy - w odpowiednim niezatłoczonym miesiacu dla wytrawniejszych turystów,
Rysianka, Skrzyczne lub Pilsko, Babia albo Trzy Korony.
do tego ładna przejrzysta pogoda
:)
Polany, łąki w niewielkie wzniesienia z widokiem na góry też są jak najbardziej romantyczne. Zależy kto w czym widzi romantyzm. Spory wysiłek przy podejściu na szczyt moze zniweczyc plany.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2011, 16:03

taki1gość pisze:W Pcimiu (nie obrażając nikogo) nie ma komercji. Tylko nie wiem czy będzie romantycznie, czy będą atrakcje typu śnieg, narty i szczyty.


Szukasz ale sam do końca nie wiesz czego. Na każdą propozycję kręcisz nosem.

Uruchom trochę wyobraźnię i google, ...


:twisted: :twisted: :twisted:
Ależ ja nie kręcę nosem. Odpowiadam jak mogę na Wasze pytania, aby trochę naprowadzić. Nie chodzi mi o to byście specjalnie czegoś szukali, tylko napisali jeżeli gdzieś byliście i czy się Wam szczególnie spodobało. Sprawdzam wszystko co mi pokazujecie i samodzielnie oceniam. Tylko o tyle proszę :)

Myślę że fajny byłby hotel - wiadomo jakies spa, czy sauna dla kobiety to fajna sprawa, ale niekoniecznie. to może być też jakis pensjonat klimatyczny, byle cos takiego godnego, gdzie moglbym zabrac dziewczyne. po prostu to moze troche kosztowac.

A powiedzcie mi, Szklarska Poręba, czy to fajne miejsce?
Mirek

Post autor: Mirek » 18 listopada 2011, 16:18

Szklarska Poręba, to fajne miejsce . :zoboc: :zoboc:W necie znajdziesz multum ofert z tego miasta.A o klimacie danego lokum może napisać ktoś kto był tam.Radziłbym poszukać coś konkretnego i konkretnie spytać na forum kto tam nocował i co sądzi o tym.Bo w ten sposób temat może potrwać do ślubu. :twisted: A ja mogę ze swojej strony wyrazić opinię o hotelu Jano w Jaworzynce-Trzycatek.Niedrogo jak na hotel za 2-os apartament płaciłem 75 zeta od osoby ze śniadaniem.W cenę wliczono korzystanie z basenu.Sauna już płatna,hotel leży na uboczu.Cisza i spokój bo do centrum jest spory kawałek drogi.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 18 listopada 2011, 18:17

http://www.ezakopane.pl/noclegi/pensjon ... lasem.html
Witaj kole, powyżej masz link do bardzo urokliwego i romantycznego miejsca. Jest to pensjonat w Stasikówce. Świetne pokoje, otoczenie gór, dobra, swojska kuchnia, ceny bardzo przystępne. Ja tam spędzam od dwóch lat długie weekendy na spotkaniach klasowych. Polecam gorąco to miejsce, dodatkowa atrakcja pobytu w tym pensjonacie jest dla gości darmowe wejście na Termy Podhalańskie w Szaflarach, a tam pod wodnymi biczami możesz wręczyć ukochanej pierścionek. Powodzenia życzę.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2011, 19:06

Jestem ciekaw 'kole' co wybierzesz. Po fakcie koniecznie daj znać jak się wszystko udało!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 18 listopada 2011, 20:01

ja jednak radziłabym aby kolega wręczył pierścionek na jakimś szczycie np.Babia.Nie jest to aż tak wielka góra a skoro kolega,na samym wstępie,napisał,że jego dziewczyna lubi góry to wejście na nią nie sprawi jej wielkiej trudności a adrenalina,radość z osiągnięcia celu,wspaniałe widoki a gdyby tak dodać wschód,czy zachód to na 100% dziewczyna będzie w siódmym niebie!!! zresztą z ukochanym mężczyzną góry nawet we mgle są czarujące! jeżeli nawet będzie tam wielu turystów to nic,będą Wam bić brawo a i dla nich będzie to niesamowite i niezapomniane wrażenie!
Powodzenia życzę,a potem nam się pochwal,jak było :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 18 listopada 2011, 22:15

Ja też jestem za jakimś szczytem, ale nie wiem jaką ma kondycje dziewczyna. Sam pomysł w ogóle super,zazdroszczę że też mój pan tak nie wymyślił. Pochwal się koniecznie jak wypadło,trzymam kciuki.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 grudnia 2011, 18:41

Wybrałem Karkonosze. Będę blisko Szklanej Poręby, o której wiele dobrego słyszałem i jakoś najbardziej te okolice mnie zauroczyły. Zatrzymamy się w hotelu Concordia (co prawda maja ofertę weselną, ale to troszkę dla nas za wcześnie :D) o którym będę mógł wystawić opinie po pobycie. Praktycznie wszędzie będzie blisko, to praktycznie centrum atrakcji. Jeszcze jednak nie mam pojęcia gdzie ten pierścionek i kiedy wręczyć :) Myślę że będzie to akcja spontaniczna, albo przy kolacji :)
Anonymous

:]

Post autor: Anonymous » 02 grudnia 2011, 20:19

Jak sie chce chłopak zenic to niech żeni.Trudno.Ale tu mowa tymczasem o zaręczynach."To jeszcze nie jest tragedia a miło być może.?Dziewczyna chcew góry to już ustalone.No to pakuj plecak kolego i omijając Krupówki idzcie tam gdzie Was oczy poniosa a nogi doczłapia bezpiecznie , ulep Bałwana stań obok z uśmiechem zapytaj czy ona zechce a jak zechce daj pierscionek całujac w dłońi spojrzyj na bałwana.Teraz pewno on się uśmiechnie.
Tak czy siak życze szczęscia cokolwiek to znaczy :]

Ps
Super nam się temat trafił w górskim forum.
Każdy szczytuje na swój własny sposób.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 grudnia 2011, 20:25

żeby się tylko nie udławiła z wrażenia :)



btw. piękny spam. :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 grudnia 2011, 16:13

Wg meni romantycznie jest tam,gdzie jest odpowiedni klimat oraz nie ma tłumów ludzi,np taki zachód lub wschód słońca na szczycie.. Piękna sprawa,ale tylko w Karkonoszach. W Tatarach jest pełno ludzi.
Awatar użytkownika
Paula
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 149
Rejestracja: 07 stycznia 2010, 20:40

Post autor: Paula » 05 grudnia 2011, 18:07

Bawarka-Karkonosze pisze:Piękna sprawa,ale tylko w Karkonoszach.
Wiem, że trzeba zachwalać swój region, ale wydaje mi się, że nie tylko w Karkonoszach można podziwiać cudne wschody i zachody słońca. :zoboc: Tatry rzeczywiście są bardziej "zaludnione", ale wszak mamy jeszcze wiele innych pięknych i pustawych o tej porze roku pasm górskich i szlaków.
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia."
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 05 grudnia 2011, 19:10

Ja w zasadzie chyba nie powinien się wypowiadać, bo nie dość, że nie
łażę po górach zimą, ani planuje małżeństwa, ba, nawet, nie ma kandydatki (i chyba jeszcze długo nie będzie, jeśli w ogolę) , ale...
Jeśli Tatry to może Staw Smreczyński? Wprawdzie to żaden szczyt, ale to właśnie może być zaletą, bo nie powinno nastręczać zbytnich kłopotów w dotarciu. Niech forumowicze mnie poprawią jeśli się mylę, ale w zimie nie powinno być też tłumów (Kumpel był kiedyś jakoś w grudniu i był sam ), a widoki są naprawdę godne polecenia.
Także może w ten sposób.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 grudnia 2011, 7:18

Master pisze:Jeśli Tatry to może Staw Smreczyński?
Upiory, topielce, mgły, Makbet, itd ...
Załączniki
P1100972.JPG
P1100972.JPG (71.77 KiB) Przejrzano 1979 razy
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 06 grudnia 2011, 8:43

etaaam, Panie ładny widok !
ODPOWIEDZ