Klapkowicze na szlaku.

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 29 sierpnia 2008, 22:13

Pudelek pisze:nawet płacąc podatki nie przysługuje ci refundacja np. operacji plastycznej! dlaczego? bo to jest twoje widzimisię, niezwiązane z normalnym funkcjonowaniem.
chyba chodzi Ci o zabieg kosmetyczny?operacja plastyczna w wielu przypadkach ratuje życie(a to jest póki co za darmo)

Pudelek pisze:ja najpierw za to płacę, a później z moich pieniedzy (również twoich) jestem leczony. ale nie za darmo.
Jakby każdy z osobna płacił za LECZENIE TO NIKOGO BY NIE BYŁO STAĆ NA NIE.

Pudelek pisze:2) nie wszystkie wypadki wymagające użycia GOPR/TOPR dzieją się na terenie PN.
miałem na myśli głównie TOPR
Pudelek pisze:chcesz robić coś ekstra (bo trudno nazwać jeżdzenie samochodem czymś ekstra c
koszty utrzymania samochodu + paliwo + nawierzchnia dróg, To jest extra - ekstremalne, czasem konieczna przyjemność, lub katorga.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 29 sierpnia 2008, 22:23

nie rozumiem dlaczego pchasz się z obowiązkowym ubezpieczeniem skoro mamy, póki co za darmo!!! może zaczniemy płacić za wizytę u lekarza bądź pobyt w szpitalu!!! znikną wtedy kłopoty ze służbą zdrowia !!! Bo zdrowie ludzkie jest najważniejsze i nie ważne w jaki sposób je utraciłem w górach, czy na chodniku.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 31 sierpnia 2008, 18:52

janek.n.p.m pisze:nie rozumiem dlaczego pchasz się z obowiązkowym ubezpieczeniem skoro mamy, póki co za darmo!!!
może ty masz za darmo, ale ja nie. bo płacę podatki. a czemu się pcham? a no własnie m.in. żeby z moich podatków nie płacić za ciebie, bo np. poszedłeś w klapkach na Rysy
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 sierpnia 2008, 19:39

Pudelek pisze:może ty masz za darmo, ale ja nie. bo płacę podatki.
byłeś blisko zrozumienia że jak się płaci podatki to akcje z użyciem helikoptera powinny być za darmo, ale cóż jak tak chcesz aby u nas było obowiązkowe ubezpieczenie od łażenia po górach to zbieraj podpisy nad nową ustawą :)

a no własnie m.in. żeby z moich podatków nie płacić za ciebie
jak też płacę za ciebie jak idziesz do lekarza z zasmarkanym nosem :kukacz: każdy płaci Taki system.

Pudelek pisze:, bo np. poszedłeś w klapkach na Rysy
w klapkach może nie ale w sandałach dlaczego nie :) myślę że obuwie nie ma tu decydującego znaczenie, ale ludzie nie zachowujący ostrożności (na prosty chodniku też się ludzie wywracają i Co mają za to dodatkowo płacić)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 31 sierpnia 2008, 19:59

janek.n.p.m pisze:cóż jak tak chcesz aby u nas było obowiązkowe ubezpieczenie od łażenia po górach
nie od łażenia, tylko od akcji ratowniczych w terenach górskich

janek.n.p.m pisze:jak też płacę za ciebie jak idziesz do lekarza z zasmarkanym nosem
jasne. ale ja właśnie nie chcę płacić za ciebie, jeśli można to rozwiązać inaczej

janek.n.p.m pisze:myślę że obuwie nie ma tu decydującego znaczenie,
oczywiście. w końcu i na Mount Everest dotrą kiedyś klapki.
janek.n.p.m pisze:na prosty chodniku też się ludzie wywracają i Co mają za to dodatkowo płacić
z takim "argumentem" cięzko polemizować...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Mirek

klapkowicze na szlaku

Post autor: Mirek » 31 sierpnia 2008, 20:10

Panowie może z tą dyskusją przejdżcie na Of-topa.A najlepiej stwórzcie nowy temat. :zoboc:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 sierpnia 2008, 20:30

Pudelek pisze:janek.n.p.m powiedział/-a:
cóż jak tak chcesz aby u nas było obowiązkowe ubezpieczenie od łażenia po górach

nie od łażenia, tylko od akcji ratowniczych w terenach górskich
niech będzie "od akcji ratowniczych" z użyciem helikoptera, bo chyba nie od RATOWNIKÓW OCHOTNIKÓW.

Pudelek pisze:jasne. ale ja właśnie nie chcę płacić za ciebie, jeśli można to rozwiązać inaczej

NIE MOŻNA CHYBA ŻE BĘDZIESZ NA LIŚCIE NAJBOGATSZYCH POLAKÓW TO WTEDY BĘDZIE CIĘ STAĆ NA LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB JAKIE BY CIĘ DOPADŁY

Pudelek pisze:janek.n.p.m powiedział/-a:
myślę że obuwie nie ma tu decydującego znaczenie,

oczywiście. w końcu i na Mount Everest dotrą kiedyś klapki.
Dotrą, nie dosłownie w klapkach, ale ludzie nie związani z górami tylko tacy co chcą się" sprawdzić"i z kasą nie wiedzą co zrobić.

Pudelek pisze:janek.n.p.m powiedział/-a:
na prosty chodniku też się ludzie wywracają i Co mają za to dodatkowo płacić

z takim "argumentem" cięzko polemizować...
znajdź lepszy.....kogo to ma interesować gdzie sobie krzywdę zrobię!!! płacę podatki więc podstawowa opieka i ratownictwo należy się.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2008, 20:32 przez janek.n.p.m, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 sierpnia 2008, 20:31

mirek pisze:Panowie może z tą dyskusją przejdżcie na Of-topa.A najlepiej stwórzcie nowy temat
Nie!!!!!!!!!!!! :lol: tu mi się podoba :zoboc:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 31 sierpnia 2008, 22:32

mirek pisze:Panowie może z tą dyskusją przejdżcie na Of-topa.A najlepiej stwórzcie nowy temat.
mirek racja.
Oj widzę chłopaki, że coś długo w tym temacie nie było moderatora :kukacz:
janek.n.p.m, Pudelek koniec tej dyskusji tutaj :spoko:
Załóżcie sobie nowy temat jeśli chcecie dalej ciągnąć ten temat.
:)
Mirek

klapkowicze na szlaku

Post autor: Mirek » 31 sierpnia 2008, 23:23

Pudelek pisze:
Królik pisze:Załóżcie sobie nowy temat jeśli chcecie dalej ciągnąć ten temat.
nie ,ja rezygnuję. dyskusja nie ma sensu, jeśli druga osoba potrafi używać tylko jednego, typowego, polskiego słowa: "należy mi się". i basta.
Nareszcie znalazł się ktoś kto potrafi ustąpić :hura: :hura: Lubię takich!!!!!!!!!!!!!!!!!Do zobaczenia na zjeżdzie Beskidoczubów tfu lubów w listopadzie
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 31 sierpnia 2008, 23:38

no, w sumie to ja nawet tego usunąłem, żeby nie prowokować jakiś dalszych wywodów ;P

a co do zjazdu to trzymam za słowo :P
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 września 2008, 16:57

Królik pisze:mirek powiedział/-a:
Panowie może z tą dyskusją przejdżcie na Of-topa.A najlepiej stwórzcie nowy temat.
chyba to nie był of top tylko wymiana poglądów na poważny temat ale cóż....

mirek pisze:nie ,ja rezygnuję. dyskusja nie ma sensu, jeśli druga osoba potrafi używać tylko jednego, typowego, polskiego słowa: "należy mi się". i basta.
wiesz jak za coś płacisz to chyba ci się należy i Basta :zly:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Mirek

klapkowicze na szlaku

Post autor: Mirek » 01 września 2008, 17:02

janek.n.p.m ten ostatni cytat nie jest mój.Ten pierwszy tak :P jak coś cytujesz rób to dokładnie :zly:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 września 2008, 17:14

mirek pisze:jak coś cytujesz rób to dokładnie
cytowałem z twojego posta i tak wyszło sorki, wiem że to cytat Pudelka (chyba) :P
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 września 2008, 17:43

janek.n.p.m pisze:oczywiście. w końcu i na Mount Everest dotrą kiedyś klapki.
Klapki, jak klapki, ale golasy już dotarły ;)
http://abcnews.go.com/Health/story?id=4393377
ODPOWIEDZ