Zwierzęta w górach i Zagrożenie

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2007, 23:05

A co to jest ??

Zdjęcia super :D Gratulacje :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 listopada 2007, 16:20

A co to jest??
dobre pytanie... chyba jakiś żuczek, ale może ktoś wie dokładnie?
Anonymous

Zwierzątka

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2008, 19:28

Myślicie,że pies na smyczy jest groźny dla dzikich zwierząt?Jakie one szkody na smyczy mogą zrobić?Mam husky'ego od 7miu lat i jest to dla Mnie przeszkoda aby połączyć Dwie Miłości w JEDNĄ
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 09 kwietnia 2008, 20:25

mój pies raczej prowokuje inne psy co ani miłe ani fajne nie jest...
mam zatem obawy czy innych zwierząt też by nie prowokował do obrony np.. w okresie godowym? co myślicie?
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2008, 20:56

Marshal1423 Pewnie jakieś szkody wyrządza, choćby znacząc teren, polując, hałasując. Ja co prawda psa nie mam, ale cudze mi nie przeszkadzają w górach, znam jednak wiele osób, które mojego zdania nie popierają. Na pewno miejscowe burki latają po lasach, więc czemu by dyskryminować psy "domowe"? Zwłaszcza, jeżeli są na smyczy.
maga pisze:prowokował do obrony np.. w okresie godowym
To zależy jak blisko podchodzisz do takich zwierząt, ja raczej unikam bardzo szerokim łukiem tereny rykowisk, bo i bez psa mógłbym się nabawić obrażeń.

Moim zdaniem tutaj raczej trzeba się kierować prawem (Lasów Państwowych, PN itd) oraz zdrowym rozsądkiem.
Poszukajcie informacji u źródeł, np tu można:
http://krakow.lasy.gov.pl/print.php?mui ... 2&klID=907
ale w Tatry już nie za bardzo:
http://www.vysoketatry.org/park/przepisy.html
Inne PN'y też mają swoje własne regulaminy na stronach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2008, 21:11

Przepisy są takie,że w parkach narodowych jest zakaz.Wyłamał się z tego Karkonoski PN,byłem miesiąc temu i bez żadnego ale,nawet biletu nie płacił.Ja nie nalegam na Orlą Perć z psem ale na szlakach do Schronisk
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2008, 20:57

Wczoraj Babia Góra

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2008, 21:02

Dolina Kościeliska

Obrazek

Wejście na Ciemniak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcie robiłem troszkę spoza szlaku... :8) ale jak ją wypatrzyła moja połowica, to nie mogłem się powstrzymac...
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2008, 21:13 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2008, 21:08

zwierzatka coraz mnij sie boja :!: :!:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2008, 22:40

A Ja ciągle się zastanawiam w czym przeszkadza pies na szlaku
Mirek

Post autor: Mirek » 13 sierpnia 2008, 0:58

Marshal1423 pisze:A Ja ciągle się zastanawiam w czym przeszkadza pies na szlaku
mnie nie przeszkadzają, w prost przeciwnie :hura: :P :twisted:
Przemko

Post autor: Przemko » 27 sierpnia 2008, 10:58

psy nie powinny miec wstepu na górskie szlaki bo to nie ich miejsce.Ale ludzie różni są omijają zakazy,a tak nie powinno być :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 sierpnia 2008, 16:03

Przemko a skąd takie stwierdzenie?Zostałeś pogryziony?Co złego zrobi pies,który idzie na smyczy przy pełnej odpowiedzialności Swego pana.Ja lobbuje,możliwość chodzenia z psem w tpn'ie od wejścia do parku do schroniska i z powrotem,dolinami.Niechcę iść z psem na Rysy,Giewont.Nie wiem czy wiesz Karkonoski Park łamie prawo i tam można z psem "spacerować",w Beskidach z reguły są parki krajobrazowe i tam też można.To prawo powinno być zmienione
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 27 sierpnia 2008, 16:51

Przemko pisze:psy nie powinny miec wstepu na górskie szlaki bo to nie ich miejsce.Ale ludzie różni są omijają zakazy,a tak nie powinno być
znacznie bardziej niż psy niebezpieczni są ludzie. rozumiem zatem, że zakażemy ludziom chodzić po szlakach, bo to nie ich miejsce? nota bene na szlaki poza PN nie ma zakazu wprowadzania psów, o ile jest na smyczy lub w kagańcu (tak jak do każdego normalnego lasu), więc nie bardzo rozumiem jakie przepisy są łamane.

będąc za granicą bardzo często widuję psy latające luzem i bez kagańca - w takiej Pradze w większości parków są specjalne tabliczki informujące, że tutaj pieski mogą swobodnie biegać. nigdy nie zostałem za granicą nawet obszczekany przez takiego psa. pytanie, w czym jest problem? czy polskie psy są bardziej agresywne czy ich właściciele? bo, według mnie, przepis, który umożliwie swobodne hasanie psu tylko na placu właściciela jest śmieszny
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 sierpnia 2008, 19:27

Psy w Górach... Dla mnie osobiście jest to dość dziwny temat. Z jednej strony przecież psy w jakiejś linii wywodzą się od np. wilków, które w lesie sobie spokojnie żyją. Z drugiej jednak strony można się obawiać, iż udomowione psy mogą zostać czymś zarażone, ale przecież do tego potrzebny jest CHYBA bezpośredni kontakt fizyczny dwóch zwierzaczków. Ja zamiast zakazywać wprowadzania psów na trasy spacerowe, jak chociażby do Morskiego Oka, wprowadziłbym kontrole i mandaty dla osób, które wprowadzają psy bez smyczy. Patrząc z trzeciej strony wielu polskich właścicieli psów pewnie wyprowadzałoby ich na "kupkę" kilka metrów od szlaku, a wtedy chodzenie ceprostradą do Morskiego Oka z mieszanką psich i końskich odchodów straciłoby już jakikolwiek fragment przyjemności... Tyle poglądów, ile wypowiadających się osób.

* * * * *

p.s.

Marshal1423 zajrzyj do swojej skrzynki odbiorczej Prywatnych Wiadomości oraz na Tydzień Marshal1423 - czyli Twój tydzień w zabawie, w której z własnej woli bierzesz udział.
ODPOWIEDZ