Wstep do Parku Narodowego

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Wstep do Parku Narodowego

Post autor: Anonymous » 28 lipca 2009, 23:49

Wybieram się nie długo na Babią Górę i idę trasą z Zawoji Podryzowane - M. Szczawiny - BG, pod drodze nie spotkam punktu poboru oplat. Dlatego mam kilka pytań co do opłat za wstęp do PN: czy muszę np. wcześniej wykupić wstęp? albo schodząc i wracając np. przez Z. Markowom zapłacić? co by było gdybym w ogóle nie trafił po drodze na punkt poboru opłat np. wracając przez Małą Babią - przeł. Jałowiecka? :D a może mogę wykupić opłatę w schronisku? i czy straż ochrony parku np. spr. czy wykupiłem opłatę z wstęp?

Jeszcze jedno pytanie: czy można chodzić nocą po szlakach górskich? bo ostatnio wychodziłem na BG na wschód i mój znajomy mi mówił, ze nie powinno się wychodzić nocą:?::!::?:

Trochę dużo tego:8), ale wreszcie musi mi to ktoś wyjaśnić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lipca 2009, 0:20

płacisz jak Cię kasują
wchodzisz wcześniej lub później to masz to .......
chyba że chcesz
w życiu nie spotkałem nikogo kto by to spr
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 29 lipca 2009, 10:27

Wchodziłem od słowackiej strony i schodziłem polską i nic żadnych opłat. Na szczycie kasy nie było :D .
Na przełęczy też, potem odbiłem na Małą i tam też nie było kasy :D .
Problem parku.
A drugiej strony wchodziłem od słowackiej strony i przechodząc granice nie ma żadnej informacji, że zanajduje się na terenie Parku Narodowego. Słowacy postawili tablice, nasi nie. Schodząc do przełęczy, też nie spotkałem żadnej infornacji, że to PN.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Pete

Post autor: Pete » 29 lipca 2009, 17:17

Nie ma przepisu, który zabraniałby poruszać się nocą po szlakach...

Szedłem ostatnio trasą, na którą się wybierasz. Punkty poboru opłat do BPN-u są tylko na Krowiarkach i w Zawoi Markowej i nie powinieneś się przejmować tym, że nie ma gdzie kupić biletu, ani zmieniać przebiegu trasy, bo ja też nie spotkałem się jeszcze w BPN z kontrolowaniem biletów. Także śmiało ruszaj zaplanowaną trasą. :)
Pati

Post autor: Pati » 29 lipca 2009, 19:55

Taki dekalog: ;)
- najlepiej właśnie żeby nie bulić być wcześnie rano na szlaku,
- albo późnym wieczorem,
- wejść przez SK :]
- mieć fuksa, bo może kasjerka się spóźniła lub może pochorowała.

A jeśli już musisz płacić, a idziesz na więcej dni to nie przyznawaj się do tego, chyba,
ze bagaż wygląda już max podejrzanie to lepiej powiedzieć, ze bilet dwudniowy, a nie np. tygodniowy.
Takich szaleńców widziałam w Moku, co to płacili za kilka dni wstępu, brrrr

Biletów faktycznie nigdy nie sprawdzali i całe szczęście.
ODPOWIEDZ