Kilka pytań o PTTK (zniżki w schroniskach, odznaki, itp)

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 07 kwietnia 2010, 3:15

templar pisze: interpretacja przejścia, należy do weryfikatora, moim zdaniem on chciał po prostu pogadać o górach, a wstydził się poprosić.
Wygląda na to, że templar miał rację. Niniejszym donoszę, że jestem szczęśliwą posiadaczką małej srebrnej, bez konieczności wyjazdu do Mysłowic :) Po prawie dwóch miesiącach znaleźliśmy czas, żeby odebrać książeczkę GOT. Pan Przodownik nie wracał już do pomysłu przepisywania książeczki, za to z dziką rozkoszą pooglądał albumy i powypytywał o trasy - był bardzo zainteresowany, co się tam pozmieniało. Jestem z siebie nawet troszkę dumna, bo mój Mąż, którego zabrałam z sobą do PTTKu w celach obronnych ;) stwierdził, że sam nie zdałby tego "egzaminu" (np. jaką drogą szliśmy do przełęczy Szopka albo co jest na Wzgórzu Rozalii :D ) W sumie było miło i ciekawie, ale trzeba na taką wizytę zarezerwować około ... 2 godzin(!) Z wrażenia aż spać nie mogę ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 kwietnia 2010, 10:28

Gratuluje Małej Srebrnej, czas na "złotko". :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 07 kwietnia 2010, 20:10

malgosiadg, wielkie gratulacje! :brawo:
Zapewne taka weryfikacja i zainteresowanie samego przodownika
powoduje jeszcze większy powód do dumy.

Przy przyznaniu odznaki, weryfikator mógłby chociaż
podać rękę z gratulacjami. W końcu jest to sytuacja uroczysta.
Czasem przecież parę lat zbiera się punkty na dany stopień.
Mi się taka sytuacja jeszcze ani razu nie zdarzyła. :cry:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 kwietnia 2010, 20:13

Gratuluję malgosiadg, gratuluję! :brawo:   :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 08 kwietnia 2010, 11:34

oj dziękuję, ale przecież nie ma czego gratulować, to tylkotak dla utrwalenia i odświeżenia pamięci, no i dla zabawy oczywiście. Na "złotko" mam zamiar jeszcze pozbierać punkty i na tym zakończę przygodę z GOT, ale oczywiście nie z górami! :) A swoją drogą w głowie mi się nie mieści, jak można w jednym dniu przejść ponad 50pkt. Na trasie z Rabki na Turbacz przez Stare Wierchy zrobiliśmy troszkę ponad 30 i prawie umarłam ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2010, 18:58

malgosiadg pisze:Na "złotko" mam zamiar jeszcze pozbierać punkty i na tym zakończę przygodę z GOT, ale oczywiście nie z górami!
Zabawa zaczyna się od Dużych GOT bo trzeba układać ciekawe trasy i są one w większości poza utartymi ścieżkami. Namioty wskazane.
malgosiadg pisze:Na trasie z Rabki na Turbacz przez Stare Wierchy zrobiliśmy troszkę ponad 30 i prawie umarłam
Z Rabki na Turbacz 26 pkt. z powrotem 17 pkt. w sumie 41 to już coś jest :)
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 08 kwietnia 2010, 21:01

radek83 pisze: Zabawa zaczyna się od Dużych GOT bo trzeba układać ciekawe trasy i są one w większości poza utartymi ścieżkami. Namioty wskazane.
No właśnie a jak to jest z tymi dużymi GOT? Wiesz coś więcej w tym temacie? Może masz już zdobytą? Bo ja jestem na końcówce zbierania punktów do małej złotej i wcale nie chcę zakańczać przygody z GOT. :>

O co dokładnie chodzi w tych trasach? Czy jest jakaś osobna książeczka na dużą GOT i jaki jest sposób wpisywania i dokumentowania tras? Obiło mi się też o uszy, że po zdobyciu np małej złotej GOT można się ubiegać o przodownika...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2010, 22:12

camoscio pisze:No właśnie a jak to jest z tymi dużymi GOT? Wiesz coś więcej w tym temacie?
Duża jest 3- stopniowa- brąz, srebro, złoto. Do każdego jednego stopnia trzeba mieć 2 wycieczki przechodzące przez 7 punktów pośrednich ( w sumie 14 :) ). W trakcie zdobywania wszystkich dużych jeden punkt może być wykorzystany tylko jeden raz, czyli 42 różne punkty trzeba mieć, żeby zdobyć dużą złotą. Można podjeżdżać sobie samochodem w pobliże (ale ja jestem na nie), można też przerywać wycieczkę na kilka dni. Więcej znajdziesz w regulaminie GOT. Obecnie toczy się dyskusja w KTG PTTK nt. wprowadzenia zmian do regulaminu.
camoscio pisze:Bo ja jestem na końcówce zbierania punktów do małej złotej i wcale nie chcę zakańczać przygody z GOT.
Mi zostało ok. 450 do zdobycia małej złotej. Planuję w tym roku ją zdobyć.
camoscio pisze:Czy jest jakaś osobna książeczka na dużą GOT i jaki jest sposób wpisywania i dokumentowania tras?
Nie ma. Wpisuje się trasy wg mapy do GOT z węzłami a podkreśla się punkty pośrednie. Dokumentacja to pieczątka, uznają też zdjęcie.
camoscio pisze:Obiło mi się też o uszy, że po zdobyciu np małej złotej GOT można się ubiegać o przodownika...
Tak można się ubiegać. Trzeba jeszcze mieć rekomendacje swojego oddziału PTTK, jakiś staż w tej organizacji, nie ma problemu bo potrzebują młodych ludzi, którzy chcą propagować turystykę. Przodownik to takie wewnętrzne uprawnienie PTTK i funkcja czysto społeczna. Jakby co to ta funkcja została wprowadzona przed II wojną i nie kojarzcie jej z ideologią "masówek" w PRL.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2010, 22:32

camoscio pisze:jaki jest sposób wpisywania i dokumentowania tras? Obiło mi się też o uszy, że po zdobyciu np małej złotej GOT można się ubiegać o przodownika...
zależy na kogo trafisz
jedni przybijają wszystko, bo robisz to w końcu tylko dla siebie i nic z tego nie masz; inni pytają nawet o szczegóły na trasie:D

co do przodownika, często widać plakaty w schroniskach zapraszające na kursy, a i w necie bez problemu znajdziesz.
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 09 kwietnia 2010, 21:44

radek83 wielkie dzięki za informacje :>
Na razie nie pozostaje mi nic innego jak w dalszym ciągu
zbieranie punktów na małą złotą. A jest ich do zdobycia
jeszcze około 100.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2010, 23:07

camoscio pisze:Na razie nie pozostaje mi nic innego jak w dalszym ciągu
zbieranie punktów na małą złotą. A jest ich do zdobycia
jeszcze około 100.
Życzę powodzenia, wielu udanych wyryp i pamiętaj, że po górach nie chodzi się dla punktów. Ale chyba to wiesz :kukacz:
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 10 kwietnia 2010, 9:40

radek83 pisze:i pamiętaj, że po górach nie chodzi się dla punktów. Ale chyba to wiesz :kukacz:
Nie, no to jest oczywiste. Nie ukrywam, że jest to dla mnie mała motywacja i napędza mnie, ale nie stawiam tego na pierwszym miejscu. ;)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 19 kwietnia 2010, 22:10

Oddałem książeczki do weryfikacji na małą srebrną. Zaczynam zbierać punkty do złotej.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 26 kwietnia 2010, 9:25

Zweryfikowali nasze książeczki, posiadamy mała srebrną.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 kwietnia 2010, 9:53

Łooooo!!!gratulacje :):):) Też teraz o srebrną walczę, jeszcze tylko troszkę ;)
ODPOWIEDZ