Kilka pytań o PTTK (zniżki w schroniskach, odznaki, itp)

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 lutego 2011, 20:29

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2012, 20:11

Witam mom pytanie :)
Od 2008 roku chodzę po górach mam zdobyte dużo fajnych szczytów i długich ciekawych tras (pętelki) ale nigdy mi nie przyszło do głowy żeby zbierać punkty na oznaki buuuu (dopiero teraz sobie to uświadomiłem )
Wszystkie wyprawy jednak mam opisane na kompie i zdjęcia :)
Jest szansa żeby te trasy zostały zweryfikowane na punkty ?albo wszystko przepadło ? Pozdrawiom
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 06 maja 2012, 20:58

Poniekąd wszystko przepadło, ponieważ wycieczki, które odbywałeś powinny być rozpisywane w książeczce GOT i systematycznie weryfikowane przez odpowiedni organ. Jednak skoro masz wszystko w kompie, to strzeż tego jak oka w głowie, wspomnienia pozostaną do końca życia :lol:. Po górach mam nadzieję będziesz chodził nadal, więc punkty możesz zacząć zbierać w każdej chwili. Ja "na poważnie" zaraziłem się GOT-em w wieku 30 lat i w końcu "wychodziłem" "Za Wytrwałość". To wszystko przecież robimy dla przyjemności :D .
Jo tyż pozdrawiom :)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2012, 21:03

Darek pisze:Poniekąd wszystko przepadło, ponieważ wycieczki, które odbywałeś powinny być rozpisywane w książeczce GOT i systematycznie weryfikowane przez odpowiedni organ. Jednak skoro masz wszystko w kompie, to strzeż tego jak oka w głowie, wspomnienia pozostaną do końca życia :lol:. Po górach mam nadzieję będziesz chodził nadal, więc punkty możesz zacząć zbierać w każdej chwili. Ja "na poważnie" zaraziłem się GOT-em w wieku 30 lat i w końcu "wychodziłem" "Za Wytrwałość". To wszystko przecież robimy dla przyjemności :D .
Jo tyż pozdrawiom :)
Ja to je Recht :) Dzięki za odpowiedz Pozdrawiom :)
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 06 maja 2012, 21:16

jak chcesz jednak jakąś odznakę zdobyć to są takie co uznają osiągnięcia w tył, trzeba tylko poszukać

np.
http://gotki.w.interia.pl/otkje.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2012, 8:16

Raflikmalciu pisze:Witam mom pytanie :)
Od 2008 roku chodzę po górach mam zdobyte dużo fajnych szczytów i długich ciekawych tras (pętelki) ale nigdy mi nie przyszło do głowy żeby zbierać punkty na oznaki buuuu (dopiero teraz sobie to uświadomiłem )
Wszystkie wyprawy jednak mam opisane na kompie i zdjęcia :)
Jest szansa żeby te trasy zostały zweryfikowane na punkty ?albo wszystko przepadło ? Pozdrawiom
dwie pierwsze odznaki spokojnie zdobędziesz, trzeba się przespacerować do biura PTTK powiedzieć, kupić książeczkę, wypełnić na potwierdzenie zdjęcia do wglądu, ja tak zrobiłem i zacząłem zbierać na kolejne
pozdrawiam
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 16 maja 2012, 12:09

Zgadza się wg reg GOT czas zbierania punktów jest nie ograniczony, jednak w roku kalendarzowym można zdobyć tylko jedną odznakę ( wyjątek dwie pierwsze - popularna i mała brązowa) dlatego te dwie będziesz miał zaliczone.
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 16 maja 2012, 20:04

Krzysiek Sca pisze:Zgadza się wg reg GOT czas zbierania punktów jest nie ograniczony
Owszem, ale jednocześnie "... Książeczkę należy złożyć do weryfikacji najdalej do 31 stycznia nastepnego roku po roku, w którym uzyskało się normę na dany stopień odznaki ..."
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
ODPOWIEDZ