Kilka pytań o PTTK (zniżki w schroniskach, odznaki, itp)

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 10 lutego 2010, 16:37

Alf, ja czytałam ten regulamin, zakupiłam też Wykaz tras punktowanych i wg. niego wpisałam punkty i nazwy. Weryfikatorowi nie spodobało się, że zsumowałam punkty z trasy np. Dolina Chochołowska - Schronisko PTTK, zamiast rozbić tę trasę na 3 odcinki - tu o takie szczegóły chodzi, a nie o nieznajomość tras czy regulaminu.
A co do pieczątek, to regulamin nie precyzuje ile ich powinno być na trasie, więc chyba nie jest naciąganiem z mojej strony, jeśli dla udokumentowania trasy Wisła Czarne - Schronisko PTTK pod Baranią Górą wzięłam tylko pieczątkę ze schroniska - nie uważasz? ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Alf

Post autor: Alf » 10 lutego 2010, 19:10

malgosiadg pisze:[ chyba nie jest naciąganiem z mojej strony,
Według mnie nie jest :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 21:12

malgosiadg pisze:zakupiłam też Wykaz tras punktowanych i wg. niego wpisałam punkty i nazwy. Weryfikatorowi nie spodobało się, że zsumowałam punkty z trasy np. Dolina Chochołowska - Schronisko PTTK, zamiast rozbić tę trasę na 3 odcinki - tu o takie szczegóły chodzi, a nie o nieznajomość tras czy regulaminu.
A co do pieczątek, to regulamin nie precyzuje ile ich powinno być na trasie, więc chyba nie jest naciąganiem z mojej strony, jeśli dla udokumentowania trasy Wisła Czarne - Schronisko PTTK pod Baranią Górą wzięłam tylko pieczątkę ze schroniska - nie uważasz?
_________________
to dwie różne rzeczy, całą trasę rozbijasz na kawałki zawarte w wykazie, bo to jest dla nich pojedyncza trasa punktowana, jak gadałem z naszym prezesem, w ten sposób się szkoli wszystkich.
Natomiast interpretacja przejścia, należy do weryfikatora, moim zdaniem on chciał po prostu pogadać o górach, a wstydził się poprosić.
są odcinki w końcu na których nie ma żadnych schronisk, a nawet jest ich sporo
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 10 lutego 2010, 21:33

templar pisze:całą trasę rozbijasz na kawałki zawarte w wykazie, bo to jest dla nich pojedyncza trasa punktowana
templar przyjęłam do wiadomości i w nowej książeczce będę im to rozpisywać po kawałeczku. Zanim uzbieram na małą złotą to będę musiała dokleić ryzę papieru do tej książeczki ;) Ale starej nie mam zamiaru przepisywać :P ani kolekcjonować pieczątek ze sklepów spożywczych. Jeśli nie znajdę rozsądnego weryfikatora to zrobię tak jak Igi
igi pisze:Ja swoich książeczek nigdy nie weryfikowałem
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2010, 21:44

Igi nie weryfikował. Książeczki służyły mu jedynie do wspominek i odświeżania nadwątlonej pamięci. Łza się w oku kręci ;) Potem rolę książeczki przyjęła pikasa, która obecnie pajęczyną zarasta :D
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 11 lutego 2010, 7:55

Też zdazyło mi sie zsumować punkty za dłuższa trase i rozpisac jako jedną , i nie miałem żadnego problemu. a co do ksiażeczek to juz kończe trzecia, a do małej złotej mam dopiero połowe limitu.....więc jeszcze kilka pewnie będzie.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 lutego 2010, 9:44

Na małą srebrną zapisałem dwie książeczki. Faktycznie rozpisuje dokładnie4 jak przewiduje regulamin nie łącze tras. Nawet ściągłem trasy po czechach i slowacji i rozpisuje dokładnie jak opisali trasy. Jak do tej pory nie miałem problemów z weryfikacją żadnej książęczki.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 16 marca 2010, 21:13

Ja jestem na końcówce zdobywania punktów do małej złotej GOT :twisted:
i co do poprzednich weryfikacji jeśli chodzi o ilość potwierdzeń to wydaje mi się że wystarczy jedno(jeśli nie mamy możliwości na więcej). Przecież jak ktoś będzie chciał oszukać to oszuka weryfikatora. Nigdy się nie spotkałam by weryfikator odpytował z trasy-czy faktycznie się było w danym miejscu.

A czy są jacyś "zbieracze" punktów na inne odznaki?:>
Alf

Post autor: Alf » 16 marca 2010, 22:25

camoscio pisze:A czy są jacyś "zbieracze" punktów na inne odznaki?
tak
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 17 marca 2010, 8:33

Jak został poruszony temat GOT'u to ile najwięcej punktów udało Wam się zdobyć podczas jednodniowego wypadu w góry i jak przebiegała trasa? :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 marca 2010, 21:11

Nie planowałem nigdy żadnej trasy pod punkty szedłem tam gdzie mi się spodobało coś i jak wracałem z wyjazdu to sobie zapisywałem trasę. Najwięcej to 44 pkt.
Siwa Polana-Schronisko Chochołowskie-- Jarząbcza- Trzydniowiański- Kończysty- Trzydniowiański- zejście Kulawcem- Polana Huciska-Niżnia Kominiarska Polana- Polana Biały Potok- Kiry
Jakbym nie szedł do Lejowej to uniknąłbym zlania deszczem, ale nazwa kojarzy mi się jednoznacznie :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2010, 0:04

radek83
Dokładnie, też nie planowałam pod punkty i nawet nie pamiętam która trasa miała ich najwięcej ... często punkty są niewspółmierne do trudności i doznań (Moje odczucie)... Najlepiej robić tak jak przedmówca wspomniał- iść tam gdzie się chce i nogi poniosą a punkty to swoją drogą jako ewentualny dodatek. Pozdrowionka :*
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 marca 2010, 8:45

Ja też idę na wycieczkę, a dopiero po wszystkim opisuje trase i licze punkty, maksymalnie udało się 36 punktów Bolesławów - Śnieżnik - Bolesławów. Punktu to tylko dodatek i nie zawsze są adekwatne do przebytej trasy. Za każde 100 m przewyższenia 1 punkt i za każdy 1 km przejścia 1 punkt. Jak policzy sie według mapy to są różnice pomiędzy tym co jest zawarte w regulaminie odznak GOT. To jest tylko dodatek i malo istotny, najważniejsze to samo przejście danej trasy, poznanie nowego kawałka naszych gór. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 18 marca 2010, 10:33

W moim przypadku zdarzyło mi się zdobyć nawięcej 46 punktów.
: Droga pod Reglami-Dolina Kościeliska-Iwanicka Przełęcz- Ornak- Siwa Przełęcz- Gaborowa Przełęcz- Starorobociański Wierch- Kończysty Wierch- Trzydniowiański Wierch-Dolina Chochołowska.

Trasa nie była z góry planowana. Zapadła decyzja w trakcie, że wchodzimy na Starorobociański Wierch: ja i moi trzej koledzy. Później ratowałam ich swoim zachomikowanym jedzeniem w plecaku :D Dwiema bułkami musiałam wykarmić całą trójkę. A pragnienie gasiliśmy wodą ze strumienia, po której dnia następnego mieliśmy niezapomniane atrakcje. W sumie nie byliśmy dobrze przygotowani na taki wypad. Zostały oczywiście miłe wspomnienia. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 marca 2010, 17:48

camoscio pisze:A pragnienie gasiliśmy wodą ze strumienia, po której dnia następnego mieliśmy niezapomniane atrakcje.
A co braliście wodę poiżej schroniska :D
Kilaka lat chodzę po górach i nigdy nie miałem problemów po tym jak napiłem się wody. No wiadomo musi być powyżej schroniska i na dużym spadku
ODPOWIEDZ