Ubezpieczenia PL, SK i inne

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 11:15

radek83 pisze:Kupiłem ubezpieczenie wojażer
My ostatnio kupowaliśmy on line:
https://www.union.sk/index.php?www=insu ... s_edit_top
Nie jest drogo, a można załatwić wszystko zza biurka, co dla pracującego jest bezcenne.

Teraz korzystamy z całorocznego ubezpieczenia Uniqua dla członków Alpenverein. Pokrywają też oczywiście koszty na Słowacji.
http://www.oeav-events.at/service/polen ... tritt.php3
radek83 pisze:Mam nadzieję, że nie skorzystam
Życzę Ci tego z całego serca.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 11:40

Przezorny zawsze...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 13:04

radek83 pisze:Przezorny zawsze...
Ja bym to rozwinął bardziej. Nie wyobrażam sobie iść w góry, czy uprawiać jakiś sport wysokiego ryzyka, bez ubezpieczenia w kraju, gdzie ratownictwo medyczne i hospitalizacja jest płatna. Gdy odpukać, coś się stanie i przyjdzie do płacenia, to możemy stanąć oko w oko z rachunkami na ogromne kwoty. Pół biedy, gdy to my staniemy, ale co zrobić, gdy stanąć będą musieli nasi bliscy? Nie chciałbym dopuścić do sytuacji, gdy ja już w niebie będę łoił w pocie czoła marsjańskie dwudziestotysięczniki, a tu na ziemi bliscy będą głodować, nękani przez komorników i procesy cywilne kwotami rodem z kosmosu. Te 6k co wypłaci ZUS na moją stypę, to podejrzewam nie starczy nawet na opłacenie Szerpów, żeby wytargali mój zewłok ze szczeliny.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 13:27

igi pisze:Teraz korzystamy z całorocznego ubezpieczenia Uniqua dla członków Alpenverein
ej, ubezpiecznie obejmuje polskie gory, slowacki i Alpy? (ok 45e za rok?)...hmmm kurcze warto rozwazyc..
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2008, 13:39

Igi, dobrze mówisz. To ubezpieczenie, a raczej wybranie się bez niego jest smutnym scenariuszem, ale na ochotnika. Ja również nie pchałbym bliskich i siebie w takie kłopoty.
Psychotic

Post autor: Psychotic » 08 czerwca 2008, 15:38

jadąc w Tatry słowackie warto też za kilknaście zlotych dla spokojności ducha ubezpieczyć się 'u' Horskiej Służby w Starym Smokovcu albo w jakiejs tamtejszej info. turyst. No chyba, że jesteśmy pewni że nasze 'standartowe' ubezpieczenie obejmuje fajerwerki w postaci helikopterów etc. :)
'
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2008, 15:14

Psychotic pisze:ubezpieczyć się 'u' Horskiej Służby
http://www.hzs.sk/info/poistenie.php
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 czerwca 2008, 8:26

Tam są do wyboru 3 opcje ubezpieczenia,
-turista
-sport
-sport special

Czym się różnią :) ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 czerwca 2008, 11:19

Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2008, 1:03

Noel To zależy, co byś chciał robić :) Pamiętaj, że przy łamaniu przepisów parkowych, to każdy ubezpieczyciel wykręci się sianem :|
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2008, 10:11

igi pisze:Pamiętaj, że przy łamaniu przepisów parkowych, to każdy ubezpieczyciel wykręci się sianem :|
Ani mi sie mysli cokolwiek łamać
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2008, 12:03

A czy jest jakaś różnica w cenie między ubezpieczaniem się w Polsce a na Słowacji? Gdzie wychodzi korzystniej?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2008, 19:35

Wybieram się w sobotę na Słowację, do Doliny Rohackiej z rodzinką. Czy muszę wykupić ubezpieczenie i gdzie mogę to załatwić. Można załatwić to gdzieś "na miejscu"?
Norbert

Post autor: Norbert » 09 lipca 2008, 22:39

Zgadzam się z Wami całkowicie, ubezpieczenie obowiązkowe wliczone w ceny biletów. Skoro kogoś stać na wyjazd to 30-40 zł go nie zbawi. Życie mamy jedno, warto sie ubezpieczyć.

Mam do Was pytanie, jeżeli bym chciał się ubezpieczyć np na 1 czy 2 dni na Słowację to czy mogę to zrobić gdzieś w Zakopenem?
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 10 lipca 2008, 10:20

zawarte dziś ubezpieczenie Wojażer w PZU kraj Słowacja 11.07-13.07.2008r
cel wyjazdu turystyczny;uprawianie sportów wysokiego ryzyka
zakres ubezpieczeniea
koszt leczenia i assistance Standard 20 000 ,00 EUR
Ubezpieczenie n/w 4 000 ,00 EUR
w tym :
-koszt leczenia
-transport do RP
-transport zwłok
-pokrycie kosztów poszukiwania
-pokrycie kosztów ratownictwa
składka 22 zł
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
ODPOWIEDZ