Góra św. Anny

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Junior

Góra św. Anny

Post autor: Junior » 13 kwietnia 2008, 21:37

Przeczesałem trochę forum ale nic nie znalazłem o Górze Św. Anny (406 m) - niby to niewielka góra nie bedęca w żadnym paśmie ale jest co zwiedzić i zobaczyć, szczególnie amfiteatr największy w Europie wykuty w skale i parę innch rzeczy :). Góra znajduje się 40 km od Opola w kierunku Gliwic. Tutaj trochę fotek:

http://www.goraswanny.yoyo.pl/goraswanny.htm
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Re: Mała górka

Post autor: Dariusz Meiser » 13 kwietnia 2008, 21:40

Junior pisze:Przeczesałem trochę forum ale nic nie znalazłem o Górze Św. Anny (406 m) - niby to niewielka góra nie bedęca w żadnym paśmie ale jest co zwiedzić i zobaczyć, szczególnie amfiteatr największy w Europie wykuty w skale i parę innch rzeczy :). Góra znajduje się 40 km od Opola w kierunku Gliwic. Tutaj trochę fotek:

http://www.goraswanny.yoyo.pl/goraswanny.htm
Piękne miejsce
Byłem tam chyba z 10 razy.
Brat mojej Ś.P. Babci - Powstaniec Śląski zginął pod Annabergiem, jak to się u nas mówi.
Dodam jeszcze, że warto zajrzeć do muzeum powstańczego u stóp góry.
A tak prywatnie - poprowadzenie A4 przez Górę Św. Anny to było barbarzyństwo :(
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Pete

Post autor: Pete » 14 kwietnia 2008, 16:55

Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że Góra Św. Anny to najwyższe wzgórze Wyżyny Śląskiej. Tyle razy się przejeżdżało A4 a jakoś nigdy nie miałem okazji tam być... Może z powodu tego, że z autostrady nie ma bezpośredniego zjazdu na Górę Św. Anny, a trzeba nadrabiać 12 o ile się nie mylę kilometrów. Zapowiadali chyba, że zrobią bezpośredni zjazd, ale jak do tej pory to raczej nie doszło do skutku...
Junior

Post autor: Junior » 15 kwietnia 2008, 17:24

Pete pisze:Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że Góra Św. Anny to najwyższe wzgórze Wyżyny Śląskiej. Tyle razy się przejeżdżało A4 a jakoś nigdy nie miałem okazji tam być... Może z powodu tego, że z autostrady nie ma bezpośredniego zjazdu na Górę Św. Anny, a trzeba nadrabiać 12 o ile się nie mylę kilometrów. Zapowiadali chyba, że zrobią bezpośredni zjazd, ale jak do tej pory to raczej nie doszło do skutku...
Pete to chyba dawno Cię tam nie było bo zjazd już jest centralnie na środku góry. Stawiasz się na parkingu i mostem czerwonym jest przejście :). Odnośnie dodatkowej informacji dodam, że jest to też nieczynny wulkan :)
Pete

Post autor: Pete » 15 kwietnia 2008, 19:05

Junior pisze:
Pete pisze:Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że Góra Św. Anny to najwyższe wzgórze Wyżyny Śląskiej. Tyle razy się przejeżdżało A4 a jakoś nigdy nie miałem okazji tam być... Może z powodu tego, że z autostrady nie ma bezpośredniego zjazdu na Górę Św. Anny, a trzeba nadrabiać 12 o ile się nie mylę kilometrów. Zapowiadali chyba, że zrobią bezpośredni zjazd, ale jak do tej pory to raczej nie doszło do skutku...
Pete to chyba dawno Cię tam nie było bo zjazd już jest centralnie na środku góry. Stawiasz się na parkingu i mostem czerwonym jest przejście :). Odnośnie dodatkowej informacji dodam, że jest to też nieczynny wulkan :)
Dobrze wiedzieć :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2009, 18:32

Byłam tam kilka razy. Dzięki za przypominający link do fotek. Fajnie było.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 listopada 2011, 18:48

Miło obejrzec fotki z tego miejsca. Z Rybnika ok 70km, miałem okazje jechac tam na rowerze w organizowanym przez rybnicki MOSiR rajdzie rowerowym. Fakt faktem rower to nie piesza wędrówka ale 70km to jednak i na rowerze robi swoje oczywiście na miejscu gorący posiłek, wieczorkiem ognisko no i piwko późno spac a rano śniadanko i powrót a śniadanie i nocleg w domu pielgrzyma:)
ODPOWIEDZ