Perełki gór... szlaki zapomniane, warte przejścia

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 19 maja 2008, 22:44

tak, tak! tylko nie wiem czy latają zimą.myślałam raczej o jesieni późnej.
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 maja 2008, 17:27

Na pewno niezapomnianą, ale przepiękną perełką naszych gór jest schronisko SAMOTNIA. Jest to jedno z najstarszych polskich schronisk. Jest ono położone w najpiękniejszym miejscu Karkonoszy-w Kotle Małego Stawu,na wysokości 1195 m n.p.m.,gdzie las ustępuje już miejsca kosodrzewinie. Mały staw, nad którym znajduje się to schronisko, wcale nie jest taki mały, ma 255 m długości, 185 szerokości i6,5 m głębokości. SAMOTNIA szczególnie piękna jest zimą otulona śniegiem i ozdobiona lodowymi sopelkami. Zapraszam do odwiedzenia tego pięknego miejsca.
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 28 maja 2008, 23:33

OliTata pisze:Na pewno niezapomnianą, ale przepiękną perełką naszych gór jest schronisko SAMOTNIA.
OliTata masz rację, byłem tej zimy kolejny raz w Samotni. Pięknie było. :spoko: Samotnia to takie moje schronisko, ten klimacik mi odpowiada.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 29 maja 2008, 0:12

Na pewno niezapomnianą, ale przepiękną perełką naszych gór jest schronisko SAMOTNIA. Jest to jedno z najstarszych polskich schronisk. Jest ono położone w najpiękniejszym miejscu Karkonoszy-w Kotle Małego Stawu,na wysokości 1195 m n.p.m.,gdzie las ustępuje już miejsca kosodrzewinie. Mały staw, nad którym znajduje się to schronisko, wcale nie jest taki mały, ma 255 m długości, 185 szerokości i6,5 m głębokości. SAMOTNIA szczególnie piękna jest zimą otulona śniegiem i ozdobiona lodowymi sopelkami. Zapraszam do odwiedzenia tego pięknego miejsca.
Cudo cudo! Pamiętam jak swoje osiemnaste urodziny postanowiłem spędzić właśnie tam i potem wybrać się na Śnieżke. Taki samotny spacer do tego ukochanego miejsca.
Torzeczywiście perełka, ale niestety, nie zapomniana...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Pete

Post autor: Pete » 29 maja 2008, 14:09

Uwielbiam Samotnię - przepiękne położenie i stylowe schronisko. ..
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 29 maja 2008, 14:39

jck pisze:Torzeczywiście perełka, ale niestety, nie zapomniana...
no........i jak daje po kieszeni :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 29 maja 2008, 14:42

janek.n.p.m pisze:no........i jak daje po kieszeni
Nie wiem, nigdy nic tam nie kupiłem :)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 20:49

W Samotni nigdy nie byłem podczas prawdziwie górskiej wycieczki. Kiedyś podobno Ojciec wniósł mnie tam na swoich plecach, ale ja tego nie kojarzę... Jednak oglądając zdjęcia Ojca zawsze mówiłem, iż jest to piękny obiekt w przepięknym miejscu. Z pewnością zasługuje na miano PERŁY!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 21:31

Turystykon zerknij na moją relację z wyprawy z 31.05.08-Karkonosze, tam są zdjęcia Samotni
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2008, 12:56

OliTata widziałem. Bardzo ładne!
ODPOWIEDZ